První ligový týden - vyhlášení (III.)

Emerging of Brotherhood without Banners

Král Sedmi království, Robert I. Baratheon, je mrtev. Pobočník krále, lord Eddard Stark, věrný to přítel svého krále je mrtev rovněž, zabit popravčím mečem. Království se otřásá počínajícími spory. Seveřani se začínají sdružovat pod praporcem zlovlka Starků a mocný lev Lannisterů v podobě silné armády sera Jaimeho Lannistera, proslulého Králokata, vtrhl do Řekotočí, aby ztrestal nepokojne lordy říčních krajin. Lord Beric Dondarrion, který byl vyslán vykonat královu spravedlnost na proslulém drancíři, seru Gregoru Cleganovi, byl překvapen v bitvě na Brodech. Říká se, že ser Gregor Clegane, nechvalně proslulá Hora, která jede, se svou žoldnéřskou kumpanií marodérů osobně proklál lorda Berica a jeho muže rozprášil. Šíří se však pověsti, že nezahynul a objevil se mezi psanci v lesích a hluboké hvozdy přestali být pro lvy bezpečným místem. Válka Pěti králů začíná a obyvatele Westerosu čekají jen útrapy při hře mocných, hry o Trůny...

První ligový týden je zahájen. Každý z účastníků může odehrát kdykoliv v týdnu dva volitelné Jousty (1 vs. 1) s různými balíky a různými soupeři a o ligovém večeru další volitelný dvoukolový Joust a jeden Melee (hra více hráčů). Ligový večer je možno konat kdykoliv.

Zde je odkaz na přehled stručných ligových pravidel.

Liga: 1. týden

Rivality: není

Favor: není

Story Deck (volitelný):* I. Bratrstvo bez Praporců

Stark: Jakýkoliv král (in-house), Beric Dondarrion, Ghost of High Heart

Baratheon: Jakýkoliv non-Robert** král/králové (in-house), Beric Dondarrion, Ghost of High Heart (Stannis Baratheon)***

Greyjoy: Jakýkoliv král/králové (in-house), Beric Dondarrion, Ghost of High Heart, Wex Pyke

Martell: Jakákoliv královna (in-house), Beric Dondarrion, Ghost of High Heart, Bastard of Godsgrace

Targaryen: Jakákoliv královna (in-house), Green Hatchling, White Hatchling, Black Hatchling

Lannister: Jakýkoliv král/králové (in-house), Gregor Clegane, Raff the Sweetling

Legalita (dle dohody účastníků): Standard (ITE a 5KE bloky + Core Set + Kings of the Sea + 6 CP první řady Clash of Arms + 6 CP druhé řady Time of Ravens + 6 CP třetí řady King's Landing)

LCG (Core Set + Kings of the Sea + 6 CP první řady Clash of Arms + 6 CP druhé řady Time of Ravens + 6 CP třetí řady King's Landing)

LCG Limited (1x Core Set + 1x Kings of the Sea + 2 CP dle dohody v jedné kopii)

 

*Všechny karty ze story decku lze proxovat s výjimkou králů a královen (standardní 1x proxy na turnaj je však možná)

**Král Robert byl zabit, proto nemůže být ve Story decku.

***Jména v závorce znamenají, že je možné hrát ve story decku nekrálovský ekvivalent namísto krále, ale nějaký král/královna musí ve story decku být vždy. Takže v případě volby lorda Stannise musíte mít ve story krále Renlyho.

Komentáře

Jestli tomu dobře rozumím, tak Greyové a Lanni mohou mít ve story decku více králů. Smím se zeptat proč? Nepamatuju si, jestli v té době už byly spory o to, kdo usedne na trůně z mořského kamene nebo jak tomu Greyové říkali, je to možné, ale myslela jsem, že to bylo později. Nicméně u Lannisterů snad nikdy nebyl spor o to, kdo je králem... (myšleno vnitřní spor)
Jinak Dany s hatchlingama tam zapadá hezky :-)

jo Dany se mi tam taky líbí

U Baratheonů je situace více než jasná. Renly a Stannis byli v ostrém rozporu, ale vzhledem k tomu, že ještě jako král neoperoval Stannis na starém kontinentě, je dostupný i jako lord Stannis.
Greyové mají krále Balona jako největší krakatici, nicméně Euron už v době usychání Balona operoval v blízkosti ostrovů na válečné noze a s jednoznačným cílem. Protože je to už jen otázkou času, je povolen jako král.
U Lannisterů je to spíše vyjádření vnitřní tenze toho, o kolik by to bylo snažší, kdyby králem byl chlapecký Tommen namísto Joffreye. Taková úlitba :)

Jedná věcná otázka. Jaká je legalita karet ve story decku? Předpokládám že standard nebo i starší věci?

starší věci by už byly opravdu trošku moc, ne? ;-) jakože bys vyhrabal nějaké staré krále a tak, jo? ;-) nebo bys chtěl I&F hatchlingy? ;-)

no třeba starého Berica :-D

Legalita karet ve story decku je vždy standard.