Pobočníkův turnaj aneb na turnaj bez pobočníka...

Na pobočníkův turnaj jsem se těšil už několik dní, z části proto že jsem kvůli jiným povinostem nemohl na Balonovu rebelii a také proto že jsem měl "nový" Stark balík postavený se zimní tématikou a chtěl jsem ho ozkoušet na turnaji. Dobrou motivací bylo také přitáhnout na turnaj některého z nováčků z Brna, ale to se nakonec stejně nepovedlo. Takže jediný zástupce Moravy v Ostravě jsem byl opět jen já. Na turnaj jsem balík nijak zvláště neupravoval a nechal jsem ho tak jak jsem ho testoval v Brně. Byl to klasický Stark zaměřený na řízené killy a vysoký claim přes Robba, MB ploty, Iron Island, North a další. Hlavní výhodou bylo využítí zimní tématiky která mi dovolovala brzdit soupeřův náběr a income s dalšími efekty jako War Horn a Mancem. Také Ranger of Winter je pěkný charakter v zimě.1. kolo vs Hrůša (Lannister)
Jelikož jsem byl vysoko nasezen díky dobrým výsledkům v minulých turnajích tak jsem dostal do prvního kola nováčka. Byl to klasický build kolem Cersei a klekacího Castelana. Nicméně můj deck se rozjel dobře a hate proti Lannisterům z Fury plotu mi zajistil převahu již od začátku. Soupeř ale dobře kontroval a klekal mi důležité charaktery, nicméně to ale nebylo dost na to aby mě uplně zbrzdil. Občasné chyby z jeho strany pak ukončili hru asi v 5. plotě. Vyšel jsem vítězně, ale tohle byl teprve začátek.
1-0 WIN

2. kolo vs Hajler (Stark - KitN)
Obecně nemám rád hry Stark vs Stark a už vůbec ne když je proti mě traitor balík. Takže jsem se na hru netěšil. Co mě ale potěšilo bylo to že soupeř do setupu vytáhl Bear Island a zapomněl že funguje jen proti non-Stark charakerů. Tím se hodně zabrzdil. Bitva to byla ale dlouhá. Naštěstí soupeři nepřišel ani jeden Rabid Wolf a tak se mi hrálo relativně v pohodě. Hru už si přesně nepamatuji ale vím že jsem z ní vyšel vítězně.
2-0 WIN

3. kolo vs Raius (Greyjoy - KoSaR)
Tak Greyjoye mám rád ještě míň než souboj s bratrem starkem. Většinu her s Greyjoyem co jsem hrál tak jsem prohrál díky Navalu a nemožnosti bránit silné military posílené na obě strany. Taky nemám rád Grejyoyský save. Hru jsem ale zahálij dobře když mi rychle přišel Ranger of Winter a zima a tak jsem mohl kontroval stealth ze strany Greye. Pořád jsem posiloval Rangera savy abych o něj nepřišel. O lokace jsem přišel velmi rychle a víc zlata jsem do hry díky zimě dostat nemohl. Soupeřovi jsem ale taky vyhodil pár lokací přes War Horn a tak se hrálo v malém počtu na obou stranách. Valar v pravou chvíli mě zbavil otravné Drowned Horde a Victariona a pak už byl celkem klid. V jednu chvílu na stole nebylo téměř nic, jen můj Ranger a jedna soupeřova lokace. Nakonec jsem vyhrál až po otočení plotů, ale udržel mě Ranger s Icy Helmou a dvěma Crested Wolf Shieldama.
3-0 WIN

4.kolo vs Andre (Baratheon - BaW)
Tak Andreho Brothers už jsem párkrát viděl a vím že je to rychlost, takže jsem doufal že ho nějak zabrzdím. Přišel mi celkem slušný 5-kový setup s 3 levnými charaktery, to bylo to co jsem potřeboval abych měl taky s čím hrát. Soupeř vyložil pohých 6 karet, na BaW dost slabota...Soupeř pak na Empty the Vaults vyložil celou ruku. Já začínal a zkusil jsem ho projet ale narazil jsem, hrubá síla tady nic neřeší. A Andre měl po 1. plotu 9 power na Housu. Proto jsem zkusil v 2. plotu Valar s tím že jsem měl duplikát na Eddardovi a tak jsem se cítil bezpečně. Andre udělal velkou chybu a neoutfoxoval. V druhém plotě pak vyložil jen skromě a následně jsem ho v 3 plotě s Eddardem převálcoval a vyhrál. Hra to byla rychlá ale neméně napínavá.
4-0 WIN

5. kolo vs. Dandali (Stark)
Další Stark v jednom dni, to už bylo moc i na mě. Ale věděl jsem že postup do eliminací už mám jistý a tak mi to bylo jedno. Tohle byla nejzábavnější hra celého dne. Naše decky byly ze začátku skoro stejné. Později jsme zjistil že Dandali hraje Arryny ale to bylo jedno. Po prvním kole jsme se oba z plných plic zasmáli když jsme viděli Robba, Aryu a další na obou stranách velmi podobné rozložení no a pak v dominanci jsme oba hráli Weapons at the door. Já abych zbavil Robba Icy Helmy a ona aby aryu připravila o catapult. Smích jsme nemohl udržet a tak sem se smál a smál... U Dandali pak ještě otravoval Bran s ploty a dával jí možnost velkého náběru přes Bounty a Kings of Mountain and Vale. Po chvíli nás ale hra přestala bavit. Byl to pat na obou stranách. U Dandali držel hru celou dobu Bronze Yohn Royce a po 60 minutách jsme nikdo neměli více než 8 powerů. Hra to byla legrační ale pak nudná.
4-1-0 DRAW

Čtvrtfinále vs Delf (Baratheon KoS)
Dnes to měla být první bitba počasí a na tu jsem se těšil doufal jsem že moji Starkové obstojí i v letním období. Zimu se mi povedlo nastolit celkem brzo. Vždy jsme ale šel až druhý abych držel soupeře v nejistotě co se bude dít. Soupeř ale ne a ne přivolat léto, nicméně jsem ho neviděl hrát téměř žádnou kartu která by léto potřebovala, buď je schovával v ruce a nebo nepřišli. Tak či onak jsem vyhrál celkem jednoznačně a brzo. Žádná velká bitva se nekonala jelikož Starkové dokázali udeřit opět brzo.
WIN

Semifinále vs Hajler (Stark KitN)
Opět mě potkal Stark a opět jsem se na to netěšil. Tentokrát už jsem nemohl spoléhat na chybu s Bear Islandem a tak jsem měl poněkud horší vyhlídky. Setup jsme neměl nic moc ale nechtěl jsem muligenovat jelikož celý den jsem nemuligenoval a přinášelo to své ovoce. Soupeř ale vylořil Vale a Riverland a ještě k tomu něco za 1 gold. Já jsem tak podstatně zaostával a nechytal jsem se. Do ruky mi chodily jen drahé charaktery a nebo attachmenty co jsem neměl kam dávat. Vše mi umíralo. Soupeřův Executioners Block mě ničil a přes Blackfishe soupeř nabíral jednu power za druhou. Mě se snad nedostavil žádný levný charakter co by se obětoval aby ostatní mohli zůstat a to jich mám v decku asi 14 s cenou 1 míň. Celkově měl soupeř lepší nástup a já už nedokázal udržet tempo. Pro mě nejhorší zápas dne skončil mou porážkou a zavřel mi tak dveře do finále - hry o erb rodu Baratheonu.
LOSS

Souboj o 3. místo vs Jirka (Martell)
Už mi bylo celkem jedno jak se umístím, o erb už stejně nebudu soupeřit, ale chtěl jsem aspoň urvat to 3 místo pro Starkskou čest. Martellové jsou nečestný a zrádný rod. Hru jsme ale nehráli už v DDM jelikož jsme museli odejít a tak jsme dohrávali turnaj v Hospodě. To se ale asi mému balíku opět nelíbilo a tak mi moc nepřál. Vyložil jsem pěkně ale soupeř vždy nacházel odpovědi na moje charaktery. A jeden Broken Arm hned ze začátku mi dělal pořádnou neplechu. Ve chvíli kdy už jsem myslel že prorazím onu Martellskou obranu bylo když Ghost s War Hornem a Icy Helnou šel protlačit řady Martellů s 2-claimem na military. Stealth na Vipera a je to nebo ne? NE, Ghost si šel odpočinout do věže a jeho výzbroj šla do kytek. Pak už jsem nenašel odpověď na Martellské lsti a skončil jsem tak na 4. místě.
LOSS

Celkově jsem si turnaj ale užil i když jsem tam byl jediný Moravák. Vydařená byla i akce v hospodě a pokec s ostatníma. Další den jsme ještě dali u Dandali deskovku WotR, pokecali a jel jsem dom. Už se těším na další turnaj a dofám že tentokrát ho bude hostit Brno. Taky doufám že brzo vyhraju Starkský erbík :)

Komentáře

S tím jedinným moravákem bych to tak nepřeháněl ;-). Ostrava neleží jen ve Slezku. Bitva počasí se nekonala, jelikož zima přišla opravdu brzo(měl jsem maligenovat) a tím pádem jsem měl náběr jedné karty a bylo po hře. Třeba to bude příště lepší :-)

no byla škoda že ti nepřišlo léto, byl by to lepší souboj, tak snad příště

jinak máš pravdu Ostrava není jen ve Slezku to už je na půl Polsko :) ale Morava ne a ne :D

Holt to chce onen hledací plot na raven karty, s ním to začne být kontrolované počasí (poručíme větru, dešti ;o) - jinak je to poněkud na náhodu a zvláště s agendou poněkud zámek :)

Díky moc za reportek :-)
Máš pravdu, že komunita nějak ztichla a tak je dobře, že ses pokusil to tady rozproudit :-)

Já sama jsem byla s turnajem maximálně spokojená, užila jsem si ho s novým deckem zajímavými hrami (z toho jednou vynikající), troufám si říct, že i u mnohých ostatních jsem viděla spokojenost a následné posezení v hospůdce bylo velice příjemnou tečkou. Deskovka druhý den byla třešinkou na dortu celého víkendu. Jsem ráda, že si mnozí udělali čas a měli jsme tak prostor prohodit spolu pár slov i mimo turnaj :-)

Dovolím si mít pár poznámek ke Tvému reportku - ten Lannister nebyl klasický build kolem Cersei a klekacího kastelána ;-) Každý Lannister něco kleká a hrát Lanni bez Cersei snad ani nejde :) Byl to war crest, čili do military docela silný deck s občasnými řízenými killy. Ale je možné, že se zrovna v této hře ten deck tak nejevil... :-)

Naprosto souhlasím s tím, že naše hra byla zpočátku zábavná, ale pak už bohužel nudná, či spíše únavná. Jsem ráda, že jsme se takto, pro mě dost netypicky, střetli, ale budu doufat, že přiště to bude vypadat jinak :-)

Jedna z mála her, kterou jsem měla příležitost sledovat byl souboj o třetí místo a ten byl zajímavý, ačkoliv Tys měl asi pocit jiný :-) Byla to dobrá hra - vypadalo to, že oba máte docela štěstí, ale u Martellů ho nakonec bylo přece jen víc a Jirkův deck na Tvůj jakoby mnohem lépe reagoval :-)

Ovšem - zcela ZÁSADNĚ PROTESTUJI proti tomu, že jsi tam byl jediný Moravák - bylo nás tam tentokráte myslím docela dost. Ano, turnaj se sice odehrával v části Ostravy, která náleží/žela ke Slezsku, nicméně...
"Dnešní město Ostrava bylo původně několika sídly, oddělenými tokem Odry a Ostravice: směrem do Slezska vybíhal klín moravského území, v němž se nacházela Moravská Ostrava, Vítkovice, ..."
Na Moravě jsem se narodila, ve Slezsku bydlím... ale s Polskem, prosím, nemám nic společného! :-P