Druhý LCG turnaj aneb U Zlatého kohouta bez zlata

Na druhý LCG turnaj jsem se opět těšil. V poslední době se nám komunita v Brně rozrostla a tak jsem na turnaj vyrazili autem ve 4. Pro jednou to byla trochu změna nebýt jediný Brňák na turnaji a celkově to byla pro Brno největší účast od dob co jezdil Marley a Ragnar.
Podmínky pro turnaj nebyli standartní jelikož Outpost v Praze byl stále v rekonstrukci a tak jsme se uchýlili do předem domluvené čajovny U Zlatého kohouta. Účast neměla být valná, ale i tak nás mělo být 10, což jsem považoval za úspěch s absencí celé Ostravy. Nakonec ale nedorazil Fallen (asi mu bylo přednější sledovat semifinále MS v hokeji) a jelikož Trpoš nás opustila po první hře tak jsme zůstali v 8 (kdy Brno mělo 50% zastoupení ;-)).

Já jsem si na turnaj přivezl svůj Baratheon deck (no agenda). Jednak proto že to byl původně můj první LCG deck co jsem postavil a později hodně překopal a taky proto že na minulém turnaji Baratheoni zcela chyběli tak jsme tento nedostatek hodlal napravit. Byl to deck zaměžený spíše na rush. Využívající hodně renownu a noble charakterů chráněných Power of Blood. Nejlepší je že mě za celý turnaj snad nikdo nezvalaroval :) Ve většině her jsem totiž dokázal zvítězit dřív než si soupeř myslel a tak Valar ani nezahrál. Každopádně nebyl to jen tak čistě rush deck. Využíval jsme i podpory Shadow karet jako Kingswood Trail a Black Cells s Margaery Tyrell na control.
A teď už k samotným hrám:

1. kolo vs Krok (Martell - KoS)
Tak první hru v Praze jsem měl odehrát s kolegou z Brna s kterým jsme navíc noc předtím ještě hráli na Majáku. Věděl jsem zhruba co mě může čekat teda. Mě se ale balík při první hře nezadrhnul jako na minulém turnaji a tak jsem dokázal slušně rozjet první kolo a začal jsem pomalu sbírat renowny hlavně díky Rytíři květin. Nejvíce ale asi zaskočilo soupeře když jsem mu hned v prvním (nebo druhém?) kole dokázal přes Fury plot přebrat jeho Underhanded Assasina a tak zvrátit poměr sil na stole, projet ho pak zdarma na intriku jeho vlastním charakterem a odradit ho od military aby se mu assasin vrátil na konci challenge fáze. V 3. kole jsme zahrál chytře Winter festival, získal tak power který by mi nakonec chyběl k výhře ale hlavně jsem dokázal začítnat (díky iniciativě 5) a tak jsem dovršil své rychlé vítezství.
1-0-0 WIN

2. kolo vs Fafner (Martell - KoS)
Druhé kolo jsmem konečně narazil na svého obviklého soupeře s kterým turnaj většinou otvírám, tentokráte jsem musel ale kolo počkat. Každopádně to byl ale druhý Martell co mě čekal a tentokrát jsem tušil že to bude težší souboj. A to také byl. V prvním kole mi nepřišli žádné charaktery na intriku až na refugee a tak jsem věděl že po prohře na intriku mi soupeř něco vrátí na ruku přes Fury plot. No rozhodoval se mezi Rytířem Květin a Fat Bobem a nakonec zcela logicky poslal na ruku Roberta. To se později ukázalo jako kritické když jsem ho nebyl schopen už za 4g vyložit a nakonec mi byl vyhozen na intriku. Moje intrika byla ale taky pěkná, když jsem z ruky vylovil Rudou Zmiji. Fafner zlobil klasickými podlými martelskými triky a na Condamned by the Council mi tak odpravil i Great Hall a můj přijem se tak výrazně zredukoval. Časem se mi ale přes všechny Martellské triky přestalo dařit úplně a fafner svými výhrami v prohrách začal hru obracet, především tím že tam měl někoho s Taste for Blood (Maestera of the Sun myslím) a navíc i Elariu Sand. A jelikož mě se nějak neukázali dloho žádné charaktery s renownem Rytíř Kvetin o ty své přicházel díky Elarie a Taste také rychle nabíral powery. Nakonec mi přišla ale Melisandra která učinila tomuto Martellskému šílenství přítrž. Dále už hra byla v patu. Nakoc mi přišli další renowneři ale to už bylo po časovém limitu a tak jsme se zaslouženě rozdělili o body.
1-1-0 Draw

3. kolo vs Andre (Martell - KoS)
Seriously? Další Martell - KoS, letos se nám nějak přemnožili... Věděl jsem že nechci aby se opakovala situace z předešlé hry kdy mě nedostatek intrika ikon připravil o charaktery (fury, game of cyvasse) a tak jsme chtěl vyložit co nejvcí intrika charakterů. To se mi povedlo přišel mi Salador Saan a pak i král Renly. Z lokací se také poprvé objevili Black Cells a tak v kombu s Kingswood trailem dokázali vypínat soupeři 2 charaktery. Sice ze začátku se to moc nepovedlo kdy mi soupeř jednu response canceloval a pak dostal +2 na charakter který mohl využít opět na game of cyvasse. To me ale nezastavilo a dál jsem určoval tempo hry na velmi rychlé úrovni. Soupeřův Taste for Blood taky sbíral powery rychle a jeho Viper taky. Naštěstí jsem byl schopen si ve 3 nebo 4 plotu spočítat co a jak a soupeř neměl jinou možnost než se vzdát. Můj Salador totiž opět nabíral 2 powery v standing fázi a tak hru ukončil. Později mi andre žekl že chtěl zkusit Valar, sice by ho to taky bolelo (ariane a další) ale mě asi víc. No jak by to dopadlo se už asi nedozvíme.
2-1-0 WIN

4. kolo vs Marvin (Stark - CoS)
Tak konečně teplé jižní léto vystřídali severské stíny. Aspoň nějáká změna. Na hru s Marvinem jsme se těšil, z části proto že už jsem ho dlouho neviděl hrát a také proto že balík podobného ražení jsem si bral na turnaj do Stahlecku, kde jsem totálně pohořel. Tak jsem chtěl vidět co Marvin vymyslel, ale už když míchal karty tak jsem viděl jedno kombo o kterém mi ve Stahlecku tvrdili že nefunguje a to Hidden Chambers - která snižuje cenu karet vyvolaných z shadows o 1 a Venomous Blade - s0 martellský attachment který může hrát díky agendě ale s postihem +1 gold (přimo na agendě pay one additional gold). Ve Stahlecku mi tvrdili že toto nefunguje protože Chambers prý snižují jen cenu nikoliv penalizaci. No každopádně jsem to ale nechal tak, hrát jak to hrál doposud Marvin a Andre přislíbil že se optá kToma. Hra to byla vcelku zajímavá. Marvin začas massovat levné charaktery jako hungry mob, raveny, samwella a brana (co otáčí ploty) a já jsem si jel opět svoje. Krásně mě pak Marvin zastavil v 3 plotu kdy mi poklekal co se dalo na City of Sin a následným přetočením přes Brana na City of Spiders. Naštěstí ale mu 1g nedovolil moc vyložit a já dál vykládal renowny co to šlo. Marvin pak ale do hry dostal 2x silent sister (jen se STR 4, neměl sem důvod mu toho moc zabíjet) a následně i Tyriona, kterého jsem musel vždy vyřadit na Black Cells nebo na Kingswood Trail jelikož 7 str tricon se stealth deadly a renown každé kolo by byl velmi nepříjemný zvláště když měl Marvin lokaci Kingdom of Shadows. V dalším kole se mi pokusil zabít Melisandru přes City of Soldiers, ale neuvědomil si, že když stojí tak má sílu o 1 větší. Ostatní nobly byly chráněny přes power od blood a tak mi umřel jen nějáký chcípák. V tomto kole jsem už hru ukončil 15 powery a byl klid od těch otravů co pořád lezli ze stínů.
3-1-0 WIN

Semifinále vs Andre (Martell - KoS)
Jelikož nás bylo jen 8 tak jsem hráli pouze 4 kola základu a já tak postoupil z prvního místa. V semifinále jsem ale narazil na Andrého který tam postoupil pouze díky Strength of Schedule ze 4. místa, věděl jsem ale že to nebude jednoduchý souboj. Tentokrát jsem poprvé mulligenoval a setup nebyl nic moc. Stejně jsem ale zkusil vyložit King Roberts Hammer, o kterém jsem veděl že nefunguje v létě, ale měl jsem na stole/ruce 2 carrion birdy a tak jsem to zkusil. Andre samozřejmě hledal hned léto a skoro nic nevyložil jen Samwella 2 Orphany a ještě nejákýho Messengera. Nabral si tak dost karet a mě jednoho ptáka odikonil a druhého zabil na Venomous blade. Prvního pak v dominanci taky a mým nadějím že se zbavím léta byl konec. V druhém protě jsem tak šel zablokovat soupeřův 5g Fury plot tím že jsem hrál Fear of Winter, já měl na stole 3 silné charaktery a soupeř jen Messengera. Chtěl jsem ho tak zabrdit a poslat do defenzívy. Myslel jsem si jak mi to půjde ale dost jsem se spletl. Soupeř totiž vytáhl jedinou kartu - Red Vipera a jelikož na stole byla už Oáza a začínal tak jsme věděl že bude zle. Dostal jsem na stůl ještě Davose se stealthem a doufal jsem že z toho aspoň nějak vybruslím. Nevyšlo to. Soupeř mi 2 chary poklekl, davose vrátil na fury na ruku a zbyl mi tak jen Syrio který ale se svojí silou 2 nedokázal přetlačit na druhé straně Vipera se silou 3. Takže jsem vůbec nic nemohl dělat. Rozhodl jsem se pro Valar jelikož Viper byl moc velké zlo a začínal moc powerovat. Za 4g ale jsem toho moc nevyložil a Andre naopak se svým příjmem ano, kdy se ukázal i Harmen Uller a díky Andreho velké ruce neklekal. Ještě jsem pak jeden plot vzdoroval, ale nemělo to cenu.
LOSS -> 3.-4. místo

Docela mě zklamalo ono semifinále že jsem prohrál 15-0 a moc jsem si to neužil...Od 2 plotu už to byly jen jatka. Tak jsem přemýšlel co bylo špatně. Jestliže deck dokázal hrát velmi dobře 4 hry a pak mě takhle potopit. Nakonec jsem se přirovnal k českým hokejistů kteří dokázali posledních 5 let postoupit první z osmifinálové skupiny a pak prohrát čtvrtfinále. Letos ale se jejich smůla přenesla asi na mě a oni tak skončili zlatí a já vypadl :)

V druhém semifinále porazil Fafner Oxe a tak se hrálo finále Andre - Fafner (Martell - Martell).
Šel jsem se pak podívat a řež to byla vskutku veliká. Nakonec dokázal vyhrát Andre, kdy jeho hlavní zbraní byl Darkstar se dvěma Taste for Blood. Andre se tak po celkem delší pauze dokázal opět umístit na zlaté příčce.

Já už se jen těším na velký turnaj v Brně, který bude s největší pravděpodobností 26.6.2010.