Balonova rebelie aneb s Balonem ze Štítu na štítě…

Úvodem: Po dlouhém rozhodování a díky ještě stále doznívajícímu znechucení nad ořezáním Martellů od FFG jsem se rozhodl oprášit můj již jednou na turnaji testovaný War Greyjoy balík. Vzhledem k tomu, že mi na turnaji přišel poněkud těžkopádný, rozhodl jsem se obejít se bez válečné podpory Randylla a hrát to čistě na 45 karet s malým množstvím event a rychlým nástupem díky Empty the Vaults plotu, který jsem objevil v lednové várce boosterů.

1. kolo vs. Dandali : Targaryen (TQ)
Total error. Vzhledem k tomu, že jsem s Empty the Vaults ani KoSaR agendou neměl žádné turnajové zkušenosti, jsem se hned v úvodu rozhodl pro mulligen za situace, kdy jsem mohl hrát tři karty (2 slabší income lokace a charakter), nechtíc zahazovat Moment of Glory, který se v ruce také objevil. A jak se říká, kdo chce moc, nemá nic. Takže po mulligenu jsem dostal do ruky oba Moment of Glory z balíku a k tomu žádné peníze s možností setupu dvou karet. Empty the Vaults jsem kvůli eventám hrát nemohl (když na to koukám zpětně, tak jsem možná měl). Balík se pak jakž takž snažil, ale mě to rozhodilo natolik, že mi to prostě nemyslelo. Asha na stole a dva Momenty nachystané na řízené vraždění skýtali jakousi naději. Jenže drobné "připalování" od Dandali a další kejkle mi znemožnili jejich využití a pak už to šlo rychle z kopce. Když o kolo nebo dvě později vyletěla z ruky na intriku i King Balon's Host, bylo po všem.
L

2. kolo vs. Petr : Lannister
Lannisteři jsou dlouhodobě rodem, který mě na turnajích štve nejvíc. A právem. Po slušném setupu (Balon a tři lokace) a Petrovu mulligenu, který rozhodně potěšil spíše mě (žádné peníze) se skýtala šance na rychlé vymetení soupeře. Empty the Vaults a rychlý nástup v podobě King Balon's Host a dalších x charakterů, tedy vcelku pohoda. Jenže Petr kontruje klasickou kombinací Red Cloaks s Devious Intentions a k tomu zlobí velmi otravným Castellan of the Rock. Houstone, máme problém. Celé další dění na stole se pak odehrává ve stylu Red Cloak proti zbytku. Oba zapomínáme, že King Balon's Host likviduje i infamy, a tak jsou Cloakové napumpovaní rychleji, než by měli. Pak už je to z mé strany jen čekání na Godota v podobě Moment of Glory. Petr postupně ustanovuje z počátku chybějící základnu zlata a líže karty co to dá, i přes zatopenou Castameru vyhrává v posledním plotu před vypršením časového limitu. Godot nepřišel. Chybělo mu jedno kolo…
L

3. kolo vs. Fallen666 : Lannister (KoD)
To samé v bledě modrém, jenomže s mnohem jednoznačnějším průběhem. Fallenův klasický Lanni swarm je drtivý a opět se objevují na stole Red Cloaks s Devious Intentions a Castellan of the Rock, který díky mému menšímu počtu charakterů na stole (v porovnání s předchozí hrou) dělá velkou neplechu. Ve třetím kole mám na stole de facto čisto a pak již není moc co hrát…
L

4. kolo vs. BYE
W

5. kolo vs. Trpos : Greyjoy
V téhle bitvě se potkali dva velmi podobné balíky, což by hru mohlo udělat velmi zajímavou, ale v daném případě se z toho stala vcelku nudná záležitost. Trpaslíkův technický stealth balík dostává hned z počátku ránu v podobě mojí King Balon's Host na stole a rázem nemá moc co hrát. Oba máme na stole podobné charaktery (v základu s Wendamyr saving combem a skupinou Zealous Deckhandů) a ze hry se tak od počátku stává pouhá přetlačovaná. Z mé strany jde jen o to nepustit její stealth do hry a tak nechávám Hostu stále stát (dva Veteran Looteři se jedinkrát nedostali ke slovu) a pomalu sbírám jeden power za druhým, díky charakterům s větší silou. Po Trpošově Winter Storm resetu, který díky savům na obou stranách nic neřeší (oběma nám zůstalo pět charakterů) a následně příchozí King Balon's Host i na její straně, již začíná být na stole opravdu nudno. Situaci definitivně řeší moje silné armády, které dorazily v dalších dvou kolech (The Drowned Horde a Island Defenders).
W

Závěrem: Na mém výkonu se notně projevila „nováčkovská“ daň v podobě malého množství mnou odehraných partií v poslední době (hraji vlastně jen na turnajích) a tím způsobené „neznalosti“ nově postavených vlastních balíků rodů, které nejsem zvyklý běžně hrát. První dvě hry by pak určitě vypadali malinko jinak. Každopádně to bylo prima setkání, díky všem za hru (obzvláště Petrovi za souboj dne) a příště, příště nejspíš opět dorazím se Sluncem v zádech. A pak se uvidí… :o)

Komentáře

Chválím reportek :)
Inu alespoň jsi získal nové zkušenosti - Empty the Vaults vyžaduje takovou tu základní střídmost. Nikde mimo BaW nedostaneš všechno a tak je třeba volit cestu menšího "zla" či většího "dobra" :)
A na lstivost toho dnou stiženého chlapíka se na příštím turnaji těším :D