Bitva o výběžek (II.) aneb o korunku v Korunce (24. října 2009)

Tak to je konečně tu, říkal jsem si když jsem viděl oznámení o první turnaji nové sezóny. Místo klubu deskových her Korunka v Ostravě pro mě bylo neznámé, ale již z názvu vyplývalo že půjde o dobré zázemí. Na turnaj jsem se těšil ale nemohl jsem se rozhodnout který balík budu hrát. Od posledního turnaje jsem si postavil nové balíky a moje sbírka v současnosti obsahovala i Greyjoy (KoW) balík pro který jsem se nakonec rozhodl. Možností pro otestování nebylo mnoho. Bylo tomu již asi měsíc či dva kdy jsem s ním naposledy hrál proti Herbovi (Lanni) a snad i při dvou příležitosti proti Jarikovi (Targ). Nově jsem ho ozkoušel jen ve dvou hrách proti novým LCG Lannisterům co hrál Herb, ale i to pomohlo. Víc income a míň sleváků, to jsem musel upravit na poslední chvíli těsně před turnajem.

Můj deck nebyl jen tak ledajaký Greyjoy winter deck. Můj byl připraven škodit, zejména ničit income a velmi znepříjemnit soupeři hru. Nejnovějším dodatkem byl Bran, kterého jsem i přes nechuť mixovat Starky a Greye do balíku přidal a kterého jsem vyhledával přes On Raven Wings abych mohl lépe kontrolovat hru přes ploty.

A teď už k samotnému turnaji:

1. kolo vs Chroust (Greyjoy)
První kolo random losovaní mi přineslo do cesty Chrousta s jeho GJ deckem. Byl to tak jeden ze 4 mirrorů který se první kolo hrál. Chroustův deck byl postaven převážně ze starších karet a byl to jakýsi Maester save deck. Jeho ideou bylo asi držet na stole plno charů přes savy a pomocí Maester kombinace (Maester of War, Student of the Higher Mysteries a dalšíma) soupeře přehrát. Bohužel jsem mu díky Blokádě a dalším resource denialy znemožnil vyložit kombinace co potřeboval a jednotlivé charaktery mu moc úspěchu nepřinesly. Po celkem jednoduché bitvě jsem vyhrál.
1-0-0 (3b)

2. kolo vs Dandali (Lannister)
V dalším kole mě čekal Lannister. Tohohle jsem se trochu obával jelikož klekání důležitých charakterů by mě mohlo ze začátku hodně oslabit, jelikož po první blokádě toho na stole oba moc nemáme. Naštěstí Dandali deck byl spíše neklekací než klekací a tak jsem se držel dobře. Můj resource denial jí nedovolil vyložit drahé karty jako Tywin (AHoT) a i přes drobné porušení pravidel o kterém ani NW neuměl rozhodnout jsem udolal i Dandali. Boj to byl ale těžký a skončil až těsně před hodinou času. Rozhodně mi nedávala nic zadarmo.
2-0-0 (6b)

3. kolo vs Andre (Greyjoy)
Tak nyní mě čekal další mirror a teď jsem věděl, že jde do tuhého. Oba jsme hráli zimu pouze andré bez agendy kvůli Dagmerovi (AhoTa), Andre hrál na stealth control, kdy snižoval sílu všechy bez stealthu pomocí Old Wyku a Dagmera a sám mohl stealthy přidávat a oddělávat pomocí Crows Nest a Eurona. Můj setup byl velmi průměrný. Euron, dvě save lokace a jeden gold z The Stormlands. Nikdo z nás toho moc nevyložil a já už vůbec ne jelikož mi charaktery prostě nechtěli přijít. André mě v prvním plotu projel Marauderama a pomocí MoG mi zabil Eurona a díky mé chybě další dva charaktery na claim (i Brana co mi otáčel ploty). Od teď jsem už byl celou doby v nevýhodě zvlášť když mi Andrého Maraudeři se zminou ničili na co přišli. Postupně jsem ale dokázal po Valaru přes Carrion Birda zimu odstranit a dostal jsem se i do ofenzívy. Na stůl nastoupil i Theon (ITE) který mi zase přes mou chybu (špatně jsem si ho vyložil) pomohl akorát Andrému, ale celou situaci, alespoň vyhrotil. Nakonec ale hra skončila remízou po hodině hry 13:13 na powery.
2-0-1 (7b)

4. kolo vs Hajler (Stark - KoW)
Další kolo jsem měl potkat Starka na kterého jsem si jako Greyjoy věřil. Oba jsme hráli zimu ale já věřil že mě bude hrát zima víc do karet. Soupeř vyložil již do setupu Snow castle na který jsem si brousil zuby ale duplikát hned v prvním marshalingu mě o plány připravil. Nejhorší na všem bylo že když jsem hrál v prvním kole blokádu s tím že mám na stole převahu a tím že má soupeř k dispozici jen jeden hamlet tak jsem se přepočítal. Soupeř zahrál další hamlet a moře přes které si slevnil old nan kterou si klekl a prohlási lkrálovnou aby si na hamlety mohl následně zlevnit Eddarda. Já jsem vyložil snad jen jednoho chcípáka a byl jsem v defenzívě. Dokázal jsme ale soupeře udržet a to i díky Burned Fields které na jedno kolo zastavily soupeřův Snow Castle. V 3. kole jsem se rozhodl Valarovat a to kvůli tomu že soupeřův Eddard by byl až příliš nebezpěčný a taky na stole strašila Catelyn a díky Arye v shadows o které jsem ještě nevěděl mi blokovala intriku. Po Valaru se hra přehoupla na moji stranu než se soupeř znovu rozjel tak už byl skoro konec. Potom mu už ani 2 Rangeři nepomohli a vyhrál jsem myslím v dominanci.

3-0-1 (10b)

5. kolo vs Jirka (Martell)
Tak na Martella jsem byl zvědavej, byl to jeden ze soupeřů na kterého jsem se netěšil, jeho mechaniky mě mohli dobře zbrzdit, ale věřil jsem že mu díky resource denialu a location controlu nedovolím moc prostoru s Broken Army. Špatný to bylo už od začátku kdy ale soupeř vyložil Broken arm hned do setupu. Nemohl jsem se ho nějak zbavit a tak mi první kolo znemožní jakékoliv challange krom power. Sám měl ve hře jen Alchymystu. V druhém kole to vypadalo o poznání líp, ale jen do doby než jsem si musel kleknout na game of cyvasse Veteran Lootery, Wex se mi vrátil do ruky a Maraudeři byli bez ikon. V třetím kole jsme už ale intriky Martella dokázal prolomit a získal převahu i díky Condamned by Council, která skoncovala s proradným Broken Armem. Od té doby jsem již jen tlačil a směřoval ke konci.
4-0-1 (13b)

Semifinále vs Chroust (Greyjoy)
Doufal jsem že nedopadnu jak Robb, který vyhrál všechny bitvy a prohrál válku a tak jsem se soustředil i na další hry a nenechal jsem se ukolébal postupem z prvního místa. Chroust postoupil do semifinále přes Hajlera kterého porazil o jeden bod na Strength od Schedule. Chroust šel ale do boje s výrazným pessimismem s tím že zas nic nevyloží a tak resignoval již brzy. Začátek mi moc nevyšel a dlouho byla moje jediná lokace Direlict Hulk, který neměl moc co zacílit, naštěstí jsem měl ale Hand of Gold, která mi dost pomohla. Chroust chvíli sice vzdoroval, ale když viděl že mám pořád převahu i díky novému Theonovi který v zimě jeho Greyjoye po tunách likvidoval, tak nakonec podlehl.

Finále vs Andre (Greyjoy)
Tak bylo to tady, finále s Andrem a tady už remíza být nemohla. Hra začala opět pomalu díky blokádě, ale věděl jsem že nemůžu nechat soupeře moc rozjet a dovolit mu vyložit Dagmera a další velké charaktery. Soupeřovi se rozjel lépe save a tak jsem na něj military moc nechodil, raději jsem bránil sebe. Nejhorší bylo že jsem nedostal do ruky vůbec Veterány ani Maraudery a celou hru se vůbec neukázaly. Souper mě s jedním a pak i dvěma Veterány pořád masíroval. A já ač mě na ruce 2 bandity tak mu nemohl rušit lokace jelikož jediné co André měl na stole byla Fallow Fielda. Condemned nepřišla, Maraudeři taky ne a nic jiného na Limited lokaci neplatilo. Alespoň Burned Fields trochu otravovali. Soupeř byl celou dobu v ofenzívě a dokonce mě High-Tidoval moji lokaci a tím zabrzdil, nicméně jeho velkou slabinou byl nedostatek power ikon, kterou měl jen Mance který se objevil snad až v 4 nebo 5 plotu. U mě to bylo o poznání lepší a tak i když jsem byl v defenzívě tak se mi powery sbírali lépe. Posléze se mi dostavil i Wendamyr a tak se savy na obou stranách trochu vyrovnali a já se mohl více soustředit na bránění power než military. Nakonec boj vyvrcholil 6. plotem kdy jsem mohl volit mezi Valarem a myslím že Rains of Autumn. Soupeř měl ale na stole víc savů než já a měl určitě i něco na ruce a tak jsem do Valaru nešel s tím že jsem očekával Rise of the Kraken na soupeřové straně. A tak se i stalo. Soupeř pak vyložil ještě Crows nest aby posílil svoji strategii a mohl tak vyhrát když mu do konce chybělo asi 7 powerů. Mě chyběli jen 3 a měl jsem na stole převahu power ikon a Ashu s renownem. Musel jsem prostě dával soupeři opposed a ubránit power, jen tak jsem mohl vyhrát a k tomu mi pomohl i Carrion Bird co mi došel a další co jsem měl na ruce společně s Theonem (ITE) a mohl vyložit. Soupeř si tak vzal chvíli času na rozmyšlenou. Odebral Theonovi stealth a pak přemýšlel dál. Já si taky počítal a došel k tomu že na power ubraním i projdu, asha získá renown a vyhraju dominanci a tak vyhraju celkem. Zřejmě se André dopočítal k tomu samému a hru vzdal a poblahopřál mi. Nakonec rozhodl i jediný Ice Fisherman, s jednou silou v dominanci nebo s jeho power ikonou co má v zimě.

THE END

No a pak následoval ještě turnaj v Dominionu, který jsem teda na plné čáře projel (asi kompenzace za agoty). Turnaj skončil někdy před půlnocí, pak jsem si dal s Lumírem 2 hry LCG: můj Stark (CoS) vs Lanni (CoS). No a pak jsme s Delim, Caulym a Daliborem hráli do 6 ráno BSG s Pegasus expansion. Potom co jsem se vyspal jsem si ještě vyzkoušel rychlé hry Ubongo a Pandemic a hurá na vlak na 13:47.

Komentáře

byla to řež, jak to člověk čte nevěřil by, že se jedná o karetní hru :-)