"New Era" LCG turnaj aneb není Starka jako Straka

Tak na první LCG turnaj jsem se dost těšil hlavně asi proto že v Brně i když většinou jen ve dvou jsme LCG hrávali pravidelně a CCG už vůbec ne. Možná proto jsem tak špatně dopadl i na předposledním turnaji v Praze. Tentokrát jsem jel ale do Ostravy a nadšení bylo veliké. Jen škoda že jsem jel zase z Brna sám...
Na turnaj jsem zvolil ze svých 4 LCG balíků, které mám v současnosti postavené/rozestavěné, Starky. Byla to srdcová záležitost a tak jsem i přesto že jsou jedním ze "slabších" rodů v LCG volil právě je.
Balík to byl postaven spíše na rush, s řadou deadly na unopposed pár renownu a "Make an exapmle". Společně s několika kill efecty a třemi 2-claim ploty jsem chtěl dosáhnout rychlého vítězství.
Jak to dopadlo můžete přečíst níže:

1. kolo vs Raius (Martell)
Na turnaji byli celkem 4 Martellové a tak nebylo nic neobyčejného narazit na prvného hned v začátku. Raius ale hned na začátek dostal snad nejnepříjemnější kartu na stůl co mohl - Areo Hotah. Tento kavalír mi značně znepříjemnil plány. Můj balík má sice hodně levných characterů, ale teké pár důležitých silných a zejména s několika attachmenty jako Northern Steel jsem byl na síle založen. A proti tomuto monstru jsem neměl co dělat. Jedinou oporou byl CoreSetový Eddard co se silu 3 a deadly trochu zlobil. Hra byla tedy pomalá a i když na stole jsem dominoval nikdy jsem nedokázal soupeře přetlačit tak abych ho Hotaha donutil zabít. Asi v 5 plotě mi tedy zbývalo cca 5-6 powerů a soupeř měl 0. Nicméně hra se začala obracet a můj nedostatek náběru oproti Raiusovi který měl náběr slušný vyústila v prohru v 7 plotu. Zase jsem si říkal že jsem postavil balík který dokáže vzdorovat, ale nakonec podlehne, ale nějak mi to nevadilo.
Best card: Areo Hotah
LOSS 0-1

2. kolo vs Shimi (Martell)
Další kolo a další Martell a zas jak na potvoru bez agendy kde by moje Northern Cavalery flank byla užitečná. Hra nicméně začala lépe pro mě. Tentokrát nezlobil Areo a u mě strašil celou dobu Bear Island který soupeři systematicky ničil stůl. Převahu jsem si držel, částečně i díky dobré obraně přes Peasant Defendery s Northern Steel, a i přes občasné odebrání ikony jsem měl dost charakterů na to držet soupeře zkrátka, také díky plotu Fear of Winter. Asi ve 4 plotu jsem měl už blízko vítězství a nakonec jsem dohrál hru s 17 powery ještě před dominancí, kterou bych taky posléze vyhrál, a to díky eventu Assertion of Might. Byl jsem ale zděšen když mě Andre upozornil že jsem porušil pravidla jelikož tento event je House Greyjoy only. Toto jsem si vůbec nevšiml když jsem event do balíku přidával. Navíc toto bylo poprvé i po testech co jsem byl schopen ho použít a proto na něj asi nikdo neupozornil. Jelikož hru to nerozhodlo a v balíku jsem měl více než 60 karet tak mi Andre umožnil oba eventy z balíku odstranit a pokračovat dál.
Best card: Peasant Defenders.
WIN 1-1

3. kolo vs Dandali (Stark - KoS)
V dalším kole mě už nečekal Martell ale kolega Stark. O to větší ale bylo moje zděšení když jsem zjistil že Dandali hraje Starky s Agendou Kings of Summer!!!! No už jen pro pošpiněné Starkské cti jsem byl rozhodnut zápas vyhrát ;-). Konečně se ale ukázal někdo s agendou proti mě a tak moje Kavalerie neklekala do útoku. Léto sice dávalo Dandali možnost většího draw, ale i mě dalo zlato navíc možnost lépe se rozvinout. Nakonec jsme měl tolik goldu že jsem mohl zahrát i Bear Island který je proti Starkům normálně nepoužitelný jen proto aby jsem mohl zabít soupeřovi Theona (Greyjoy). Soupeřka vyhrávala intriku, ale to mi moc nevadilo moje deadly a 2-claim ploty ji donutili ustopovat i přesto že mi na katapult zabila Brianu (PotS) - Katapult na refugee s prohranou dominancí je hnusné kombo jak jsem se i sám přesvědčil. Přišlo mi že dandali se deck asi nerozjel tak jak měl a tak jsem po 2. výhře začal pomýšlet na celkem slušné umístění.
Best card: Northern Cavalery Flank.
WIN 2-1

4. kolo vs Andre (Targaryen - CoS)
Už jsem se probojoval na špici tak že mě čekala hra s Andrem. No z jeho pálících shadows Targaryenů jsem něměl moc radost. Lepší to ale vypadalo po setupu kdy andrému to moc nepřišlo a musel poslat kartu do shadows a na stoje toho moc neměl. Mě se naopak poštěstilo vytáhnout hned nedosažitelnou Kočku z kanálů která byla vůči veškerým snahám soupeře imunní. Andre měl sice v prvním kole už asi 5 karet v shadows, ale nic na stole a tak jsem i přes jeho drobné burn efekty dokázal těžit z unopposed a projíždět mu ruku díky Kočce. Jak on sám říkal to ho nevíc zabíjelo jelikož neudržel v ruce nic co by poté mohl společně s kartami v jednom kole použít a rozjet se. Nejvíc si hru ale určitě užil Eddard (core) který byl spálen asi 5x a vždy se vrátil na vrch balíku. Jelikož ale Andre nebyl schopen díky špatnému náběhu nic vyložit co by na stole vydrželo a karty z shadows postupně mizely tak jsem byl schopen ho časem udolat.
Best card: Eddard "Dondarrion" Stark.
WIN 3-1

5. kolo vs Fallen (Martell - KoS)
K jistému postupu do semifinále jsem potřeboval aspoň remízu, ale Fallen určitě nebyl lehkým soupeřem. Alespoň když už další Martell co mě čekal tak hrál alespoň agendu, kterou moje Kavalerie miluje. Hra začala celkem nestandartně a to tak že soupeř vyložil 2x Maester of the Sun a to by určitě nebylo dobré proti mým killům a tak jsem volil nestandartní otevření zápasu a to Valar (já měl na stole jen Jayne, kterou jsem před plotem ještě použil). Soupeř jak jsem předpokládal šel hledat léto, což už mu těď bylo snad k ničemu. Hra se vyvíjela celkem dobře. Soupeř sice zamassoval stůl a přes Samwella a ptáky si nabral celkem 8 karet ve 4 plotech, ale já to dokázal pomocí Bear Islandu redukovat. Škoda byla ale jen že svoje silné charaktery si chránil attachmentama a já měl Valar už pryč. V asi 3 plotu vyložil Fallen Vipera a na následné zahrání Birda canceloval vlastní Response: Samwella aby mohl dát Viperovi attachment +2STR (He Calls It Thinking) a já ho tak nemohl zabít. Nicméně v jako další plot jsem zahrál The Red Wedding a moje Catelyn popravila Vipera a získala za to 2 powery. To už Fallena položilo a tak jsem vyhrál důležitou hru a do semifinále postupoval z prvního místa.
Best card: The Red Wedding.
WIN 4-1

Semifinále vs Andre (Targaryen - CoS)
Tak v semifinále mě čekal Andre který postoupil až ze 4. místa a věděl jsem že když mu to teď přijde líp tak to zas špatně dopadne. Hra začala velmi podobně, tentokrát se ale Kočka hned nedostavila. Soupeř měl zas plno karet v shadows a nic na stole. Ze začátku vzplála hned catelyn a tak moje intrika bylo nulová. Postupně jsem zase pomaličku nabíral powery a snažil jsem se soupeře přetlačit. Šlo to vělmi těžko jelikož Andre začal díky mnoho influace rotovat hned 3x Forever Burning. V jednu chvíli měl na stole převahu a já vyvázl jen o fous když můj Knight of Tumblestone přežil plot City of Soldiers jen díky mému Power of Arms a tak si andre musel odpravil jeden svůj character. V šetém plotu jsem měl už blízko k výhře, ale musel jsem ubránit aby mi moje armáda neumřela nebo abych nepřišel o powery a tak mi do útoku už mi nic nezůstalo. Dostali jsme se až do 7 plotu kde já jsem musel zahrát Valar a stůl se tak vyčistil. Neměli jsme nikdo co hrát a tak jsem se dostal dominancí na 14 powerů (měl jsem více goldů). V dalším plotě jsme oba opět neměli co vyložit - já měl jen pár lokací a mrtvou Catelyn na ruce a co měl Andre asi taky nebyla žádná výhra. Tak jsem opět díky více goldům vyhrál dominanci a tak získat 15 power. To bylo vydřené vítezství.
Best card: Lord Eddards Chambers (+1 gold)
WIN

Finále vs Fallen (Martell - KoS)
Tak jsem se dostal do finále což jsem po první hře ani nečekal, ale postupně si to stanovil jako cíl. Chuť vyhrát byla obrovská ale Martellové byli silný soupeř. Tentokrát si Fallen vše hlídal a tak postupně dostal do hry Meastera of Sun i léto a hned na něj dal attachement proti mému Bear Islandu. Moc mu toho nepřišlo, ale Maester of Sun s Taster for Blood mu sbíral powery po mých výhrách. Po jeho Valaru asi v 3 plotu jsem stůl zamassoval asi 7 charactery - samé levné a přes jayne jsem našel roba a přes něj slevníl jeho armádu. Supeř měl jen asi 2 charactery ale i přes moje snahy Maester s attachmentem přežíval. Nakonec jsem dospěl do stádia, když jsem mu projel ruku a nezbyli mu tak karty na save a tak jsme se rozhodl pro Valar i když jsem měl asi 8 charů a on jen Maestera. Chvíli jsem počítal a mu chybělo asi 7 powerů a mě taky, ale jelikož lízal 3 karty kvůli létu tak by měl dost karet na to Maestra ochránit a dávat jen oppose a feedovat Maestera přes Taste for Blood. VALAR! Ale to byla chyba. Fallen, i když nevědomky, zahrál plot A Time for Ravens. I když to Fallen sám nevěděl tak z toho co si mysleli ostatní přisedící mu blahopřáli k skvělému triku. Fallen chvíli nechápal a už se se svým Maesterem s plno powery rozlučoval když mu to došlo. On s vyší iniciativou si ptáka na plot najde a pak na můj Valar si Maestera zachrání (teď už s kartou v ruce). Výsledek byl teda 0 mrtvých u něj a 8 u mě včetně nedosažitelné Kočky. Poté jsem ještě chvíli vzdoroval a pomocí Bear Islandu třeba zabil i Vipera ale Measter of Sun nakonec hru vyhrál.
Best card: A Time for Ravens :-)
LOSS

Celkově jsem se umístil teda na druhém místě což jsem vůbec nečekal. Na turnaji mě taky zarazilo to že se neobjevil žándý Lannister, kterých jsem pár čekal a nejvíc se jich obával. Všichni ale tedy chtěli vyzkoušet relativně nové Martelly a ostřílené Starky. Pak se ještě objevil 2x Targaryen a jeden Greyjoy. Baratheony taky nikdo nevyzkoušel, asi všichni čekají na novou Melisandru aby to mohli pořádně rozjet. I když se nás sešlo jen 10 tak to byl velmi pěkný turnaj a i velmi rychlý takže jsem pak měli čas zajít do hospůdky a pokecat a trochu popít. I když obsluha byla celkem nepříjemná tak nám to náladu nezkazilo. Já jsem musel bohužel kvůli osekání spojů ČD odjet vlakem už 20:47 a tak nevím jak to všechno dopadlo ale bylo to určitě fajn, teda asi až na Andreho s Fallenem kterým ujel vlak a tak museli čekat 3,5h na další. Ještě že neujel mě to já bych čekal ještě dýl a pak cestoval ještě složitěji.

Těším se už na další turnaj.
Snad v Brně, ale ještě se zeptám :-)