26. 3. 2011 - Spravedlnost Králova Přístaviště aneb Návrat do města stínů

Na turnaj jsem se přirozeně těšil, zvlášť když bude v Brně. Ještě ale týden dopředu jsem vůbec nevěděl, co budu hrát. Jelikož byl už kompletní cyklus CP – Brootherhood without Banners, kde se mi líbila mechanika Boltonů tak jsem ji chtěl zkusit. Postavený balík ale moc nefungoval a potřeboval ještě vyladit, na což nebyl čas. Šáhnul jsem tedy po balíku, který už jsem měl postavený dost dlouho: Lannister s agendou City of Shadows. Tento balík se zvláště tématicky hodil, když je ten turnaj s názvem Spravedlnost Králova Přístaviště. Do této mechaniky nepřibilo od jejího vzniku před dvěma sadami CP moc karet, ale i tak jsem musel něco změnit. Musel jsem reagovat na vývoj hry a naší meta. Věděl jsem, že se bude hrát opět hodně Martellů převážně v kombinaci s Brotherhoody a možná nějácí Wildlingové. Nejdříve kvůli Vidlákům jasná změna resteu z Wildfiru, který dříve s mnoho klání stačil, na Valar. Dále jsem z plot decku odstranil jeden City plot a nahradil ho Fury plotem, který jsem původně kvůli maximálnímu efektu City plotů nehrál, nicméně proti Taste of Blood attachmentu a dalším hnusům ze strany Martellů jsem ho nyní „musel“ zařadit. Obecně jsem věděl, že si s plno eventy nemůžu dovolit prohrávat intriku, zvláště když využívám výhry v intrice na spouštění karet jako Kingdom of Shadows a Condamned by the Council a tak jsem do decku přidal event. Misinformation namísto původních ALPHD, který jsem už teď díky Valaru zas až tak nepotřeboval. Dále jsem na kontrolu attachmentů jako Milk, který se v poslední době také hraje, zařadil i 2x Shadow politics, které jsou sice trochu dražší, ale boostují mi i Shadow. Jelikož jsem zjistil, že mám v balíku už teď dost Small Council event, tak jsem zařadil i Small Council Chambers jen tak chuť. Trochu jsem osekal klekání na úkor kontrolu a myslím, že se určitě vyplatilo. Kdo by chtěl vidět můj decklist tak je na AgoT-Cards zde , potřebujete sice přihlášení, ale kdo tam ještě není přihlášen tak jako by AGoTy nehrál :) - tak šup, šup…

A teď už k turnaji samotnému, sešlo se celkem 18 hráčů, z Brna jich bylo 5, což byla nejvyšší účast za posledních několik měsíců. Celkově přibylo nováčků, což je určitě dobře, ale ani zkušených hráčů nechybělo. Jelikož jsem na prvních dvou turnajích celkem nic nepředvedl tak jsem začínal někde v půlce tabulky a dostal vyrovnaného soupeře hned na začátek.

1. kolo vs Aqwarty – Baratheon (CoS)
Hned na začátek jsem dostal soupeře s Shadows balíkem, který už jsem dlouho neviděl a proto jsem ho hrál ostatně taky. Věděl jsem, že soupeř bude tahat podobné karty jako já a tak jsem trochu tušil, co mě čeká. Setup jsem měl vcelku povedený a soupeř taky. Oba jsme hráli City od Lies a díky Bay of Ice, kterou mě soupeř už od setupu mohl začít a nabíral karty. Já zase díky 5 kartám v shadows mohl hrát Litlefingera zadarmo. Dostal jsem do hry i Cersei, ale soupeř jezdil skoro pořád první a tak jsem nemohl moc nic efektivně klekat. Nejhorší kartou pro mě byla ale Margery Tyrell, která vždy za kolo mohl blankovat 2 moje charaktery jelikož i soupeř i já jsme tahali z Shadows karty. Littlefinger tak byl celkem planý. Ze začátku mi ale nepřišl klíčové karty z Shadows a soupeř mě od začátku klekal na jeho Guildhall a ta moje se někde flákala. Oba jsme hráli Black Cells, ale ty moje byli poněkud méně efektivní proti jeho neklekacím Holy Asshaiům. Ze začátku jsem měl ještě celkem náskok, ale v 3 plotu už měl soupeř na stole 2x Shadow Enchantress, které díky asi 8 kartám v Shadows zvedali všem Asshaiům sílu o 16. Já si zatím pořídil na Cersei i na Littlefingera duplikáty a tak jsem se rozhodl zavalarovat. Soupeř ale můj tah očekával a tak také Valaroval aby mi savy nepomohli. Od té doby už se to se mnou celkem vezlo. Guildhalla se už sice ukázala a i jsem soupeře přetlačil na King’s Landing, ale s charaktery to už bylo horší. Aqwarty si vrátil do hry na plot Enchantresku a zenedlouho mu přišla další. I s mými 3 Black Celly, Guildhalou a občasnmi pomocnými kleky jsem soupeře spíš zdržoval. On hravě vyhrával dominanci se STR 20+ a tak hru ukončil těsně v časovém limitu asi v 8 plotu.
Best card: Margery Tyrell
0-1 LOSS

2. kolo vs Delf – Baratheon (KotR)
První hru jsem sice prohrál, ale věděl jsem, že to byla velmi kvalitní hra, a že soupeři tak trochu nahrával můj build, jelikož mu samému shadows karty došli a jeho Asshaie jsem tak feedoval už jen já. Tuhle hru jsem chtěl vyhrát a začalo to celkem dobře. Moc už si nepamatuji, co soupeři přišlo, ale já zahájil klasicky 2 karty do shadows. Ze začátku mi přišel hnedka ze setupu velmi slušný příjem +4 a s tím se dalo už dost dobře hrát. Dál už to nebylo ale tak veselé protože soupeř měl na stole silné karty a hravě mě mohl přetlačit. V druhém plotu na mě zahrál soupeř The King's Law a chtěl mě tak zpomalit. Já měl naštěstí v shadow jen 2 karty a jedna z toho byl Syrio. V marshallingu tedy musel Syrio ven, abych o něj nepřišel, škoda byla ale, že jsem nemohl tohle kolo Shadows boostovat protože o všechny karty co bych dal do Shadows by se zahodili a já tak nemohl dostávat ani unopposed. Nějak jsem to přečkal a v dalším kole hrál plot City of Spiders abych si mohl poslat opět něco do shadows a mohl tak dostávat power za unopposed. Soupeř hrál plot An Empty Throne protože si myslel že mě přejede na power a netušil, co vše dokážu za jedno kolo vyvolat, navíc měl ve hře Robbertovu Hostu, kterou jsem musel kleknout, abych vůbec mohl na power sám, což zase nebyl ale pro mě moc problém. Já dostal do hry Littlefingera a ten jelikož neklekal tak si od soupeře uzmul na 2 POW challenge notnou dávku powerů. Začal jsem soupeře drtit 2-claim ploty další totiž přišel na řadu City of Soldiers, který odpravil Creseena a mě tak umožnil se claimem vyřádit na těch lepších charakterech soupeře. Rozjel jsem to moc slušně a tak soupeř, kterého jsem značně znechutil svým klekáním a zabíjením vzdal po 4 plotu, kdy to bylo asi 13-0 na powery.
Best card: Littlefinger
1-1 WIN3. kolo vs Lumír – Targaryen
Na Targaryeny jsem byl zvědav, věděl jsem, že Lumír bude hrát pravděpodobně Dothraki, takže jsem si oddechl, že se vyhnu pálení. Na začátek mi přišli Mines, weaponsmith a karta do shadow, mohlo by být i hůř a tak jsem si to nechal. Soupeř vůbec nezahálel a již měl na stole od začátku mimojiné Khala Droha a jednoho z pokrevních jezdců. Musel jsem rozjet rychlé control, aby mi toho moc neumíralo jelikože soupeř mohl opakovat military a Khal byl také nepříjemný. Od začátku jsem tak byl pod tlakem a charaktery nedocházeli, když jsem to pak na konci počítal tak mi přišlo za 7 plotů asi jen 8 charakterů. Kings Landing se taky někde flákalo, ale naštěstí mi náběr zajistili Golden Tooth Mines, které mi umožnili prolízat se k důležitým kartám. Díky menšímu zámku jsem sopeře nutil hrát víc a víc charakterů aby mohl s čím útočit a v jednu chvíli zahrál i Aggo’s Bow aby mi někoho odpravil (už ani nevím, co to bylo za chudáka). To byla přesná chvíle na Valar, soupeř měl vše na stole a ruku, kterou jsem mu postupně luxoval, poměrně prázdnou. Chytře jsem si nechával jednu kartu na ruce pro případ Narrow Escapu. Lumír si už myslel že Valar díky svému kontrolu ani nemám, to se ale přepočítal. Po Valaru jsem zaplnil stůl velmi rychle a postupně začal hru obracet. Soupeř už do hry díky nízkému náběru nedostal témeř nic zásadního a tak jsem opět vyhrál.
Best card: Valar Morghulis
2-1 WIN

4. kolo vs Marek – Martell (TBwB)
Dvěma vítězstvími v řadě jsem se probojoval k vrcholu dosavadního turnaje, kde mě čekal Marek. Brotherhood – Martell, to byl rod, kvůli kterému jsem balík upravoval a trochu se ho bál. Byl jsem zvědav, jak tedy dokážu udržet tenhle power grab. Na začátek to dopadlo přesně jak jsem se obával, Fear of Winter na můj City of Lies. Takže jsem mohl jen jednu kartu do Shadows a to bylo vše. Intriku jsem soupeři ale nepustil a tak jsem byl rád zato, že mám aspoň ruku. Soupeř už ale naskádal na stůl Thorose, Lema a Anguye. Do této hry jsem Anguye ještě neviděl ve hře nikdy a nepovažoval jsem ho za nějak silnou kartu, ale když hned na začáku za 2-claim umřeli moje 2 chary a on nabral 2 powery tak se mi to moc nelíbilo. V dalším plotě jsem volil Fury abych ze soupeře dostal powery. Soupeř žádnou intriku na stole neměl a tak to mělo být lehké bohužel, ale moje snahu spálilo slunce (Burning on the Sand). Dál už přišla i Lady Stoneheart a to už bylo celkem moc, navíc neklekací plot nabral soupeři moc powerů. Ve 4 plotě mu chyběl jen jeden power a Marek zahrál Valar, na který totiž umřeli včetně jeho charaktrů ale taky moji 2 a on na Anguye nabral ještě před smrtí 2 powery a tak vyhrál. Opravdu ďábelský plán. Navíc měl skoro na všem duplikáty.
Best card: Anguy the Archer
2-2 WIN

5. kolo vs Leia – Baratheon (KotR)
Díky skóre 2-2 jsem se dostal celkem do tlaku a jestli jsem chtěl pomýšlet na postup tak jsem musel teď bodovat a i tak to nebylo jisté. Prohrou jsem se ale zase dostal níže v žebříčku a tak mě čekal „lehčí“ soupeř. Leia byla celkem nováček, ale balík měla postavený hezky. Knighti již od začátku jí zajistili i slušný náběr karet. Já jsem začal opět zlehka. Dokázal jsem ale zahrát Aryse a tak se zbavit otravného Devana s INT ikonou. Celkem nepříjemný byl ale Vigilant Ser Cortnay Penrose, který mě ze začátku na power projížděl jako nic. Leia mě celkem tlačila, hlavně Fatbob, který zvládl za dvě kola udělat celkem 4 powery na renown byl takový nepříjemný a tak nebyl čas na rozjíždění nějakých shadow mechanik. Poprvé se dostal do hry i klekací Jaime, který soupeře trochu krotil, ale jelikož Leia většinou začínala tak často neměl ani pořádně co usměrnit. Po příchodu Black Cells si už ani Penrose nezahrál. Hru jsem celkem rychle obrátil ve svůj prospěch a zakončil asi v 5 plotu. Soupeřce evidentně chyběl Valar (místo Wildfiru) kterým by mohla po mém nástupu hru ještě zpomalit.
Best card: Arys Oakheart
3-2 WIN


Čtvrtfinále vs Icy – Martell (KoS)
Díky mému celkem slušnému umístění při počítání Strength of schedule, jsem postupoval z relativně vysokého místa a tak jsem se utkal s Icym, který na tom byl podobně a velké ryby jsem si nechával až na případné semifinále. Martell tentokrát v létě by mohl být celkem jednodušší než ti potroublí Brotherhoodi. V této hře to moc Icymu evidentně nepřišlo. Pamatuji se, že neměl skoro žádný příjem a také náběr neměl nic moc. Vyložil relatvně málo charakterů, ale Vendor of Venoms byl vůči mému klekání celkem imunní. Navíc jedna Lost oáza na soupeřově straně a vyšší iniciativa umožňovala soupeři celkem pravidelně pustošit i mé řady. Já ale dokázal přes Varyse oslabit soupeře a na Kingdom of Shadows jsem si mohl krásně zvedat co jsem potřeboval. A jezdit tak i soupeře. Ten si mezitím Vendora ověsil Tastem, ale ani to mu moc nepomohlo, jelikož o něj v zápětí příšel. Poté už to byla v celku rychlá záležitost a spíše než díky svému umu mi tento zápas vyhrála zrada Icyho balíku.
Best card: Kingdom of Shadows
WIN

Semifinále vs Andre – Martell (TBwB)
Tak a bylo to tady, dostal jsem se až do semifinále, kde mě čekal jeden z nejobávanějších soupeřů. Věděl jsem, že opět musím jeho Brotherhoody zastavit rychle nebo to špatně dopadne. Začátek nebyl špatný ale spoueř na mě vytáhl Berica a na něj hned 3x Taste. Na stole se taky objevila hned Lady Stoneheart a soupeř začal powerovat. Já si nezahrál ani jednu challenge v prvním plotu jelikož jsem měl celkem pomalý nástup a raději zásobil shadows. V dalších kolech jsem věděl, že do toho musím jít ale naplno jinak bude zle. Andre myslím celkem jednoznačně volil plot To the Spears! a chtěl hru dokončit. Já hrál Fury a doufal, že se mi povede mu na vyhranou intriku očesat Berica. V ruce jsem měl Misinformation a doufal, že to vyjde. Bericka jsem klekl a snad i Black Cells už byli ve hře a znehybnili Catelyn, ale hlavní bylo vyhrát intriku. Catelyn prošla jelikož díky plotu neklekala a moje Misinformation bylo zcancelováno. Naštěstí ale andremu nezbylo dost síly do obrany a tak jsem proti němu mohl na intriku projít já, myslím, že to byl zrovna Tyrion, kterého jsem vyvolal a který tak rozhodl danou bitvu v rámci celého boje. Prošel jsem na intriku a Andre naštěstí neměl Burning on the Snad. Beric se tak mohl rozloučit s 3x Taste a asi 7 powery. Byla to vůbec první challenge co jsem tu hru vyhrál. V dalším plotě zahrál Fury Andre. Já už za ty dvě kola přišel o všechyn claim-soakery a, takže jsem hrál jen s Tyrionem a Stewardem. Dlaší Blackcells znehybnili nového Aryse, který přišel na pomoc Andremu a dále Mad Huntsman a i Darkstar – za peníze. Andre to chtěl evidentně zase pumpnout. Bohužel jsem intruku neuržel a tak se mi vrátil na ruku přes Fury Stewarda a Tyrion si vysloužil kill hned v zápětí. Tak a to byl čas na Valar. Já nic a soupeř plný stůl. Po valaru už zůstal jen nesmrtelný Beric a zduplikovaná Lady Stoneheart. Jelikož Andre moc nevyložil tak jsem se trochu rozjel já. Vyvolal jsem Varyse co poslal Lady Stoneheart nenávratně do discardu a s ní i další asi 4 powery aby byl zas chvíli klid. Varys se pak díky zvedání na Kingdom of Shadows postaral o zábavu. Dále mi už přišlo King’s Landing a zajistilo mi takový draw že jsem měl draw cap témeř každé kolo. Postupně jsem začal Andreho přehrávat, až jsem se dostal do bodu, kdy mi chybělo asi 5 powerů cca v 8 nebo 9 plotě. V shadows už byl připraven Qyburn, který mi přivolal mrtvého Aryse ze soupeřova discardu jaky bylo plánováno a na renown jsem to měl dohrát. Začal jsem intrikou, kterou měl soupeř zálusk cancelovat, ale spočítal si, že když projdu na power tak bych vyhrál a tak si nechal na ruce 50-50, že mu zbyde Burning. Šáhl jsem dobře a tak Andre vzdal. Ještě jsem ho ale uklidnil, že jsem si nalízal You've Killed the Wrong Dwarf!, a že s vyhranou Dominancí a poté s tímto powerem bych dohrál stejně. Hra to byla epická a určitě jsem na hodně detailů zapomněl, ale kostru jsem snad vystihl dobře a přál bych vám tu hru vidět.
Best card: Fury of the Lion
WIN

Finále vs Rendolf – Lannister (CoS)
Tak jsem se dostal do finále s Rendolfem, jak jsme si už domluvili na turnaji v Ostravě, kde nám to nakonec ale nevyšlo. Byl to teda souboj Praha vs Brno a já doufal, že Rendy skončí tradičně, stejně jako na posleních 3 turnajích, na druhém místě. Shadows Lanni prokázali, že jsou stále hratelným buildem. Po pár turnajích, kdy je nikdo nehrál se tak dostali dva do finále a mě tak čekal zajímavý mirror. Měl jsem tam, ale pár nových karet, jak jsem říkal a tak jsem doufal, že soupeře trochu překvapím. Na začátek mi nepřišli žádné charaktery a tak jsem nechal soupeře začít. Ten hrál oproti mě Lannisport Councilor, já mám radši stewardy kvůli intrice i tu ale dokázal soupeř vyložit. Díky absenci charakterů jsem měl ale plno event, které jsem hned v zápětí využil. Prvně jsem zahrál Misinformation na soupeřovu intriku aby se mi nedostal do ruky a jelikož jsem tu challenge vyhrál, mohl jsem spustit 2x Condamned a připravit tak soupeře o Mines a o jednu příjmovou lokaci. První kolo tedy nebylo až takové fiasko, protože na MIL mě nemělo co zemřít (možná tam byl Weaponsmith) a na power si soupeř neměl co vzít. Dál jsem chtěl tochu přitvrdit. Zvolil jsem proto City of Soldiers abych soupeři zabil jednoho Weaponsmitha a tak mu ještě snížil příjem a oslabil. Další fáze byla velice vtipná, kdy jsme oba shodně v jednom plotu vytáhli Qyburna a přivlastnili si soupeřova mrtvého Weaponsmitha, dále nastalo klekání a jelikož jsem měl o jeden You've Killed the Wrong Dwarf! na ruce více než soupeř tak jsem z toho vyšel lépe. Soupeř se pak už jen vezl. Oba jsme se ještě chvíli klekali, ale moje převaha hlavně v draw, kdy jsem byl opět díky King’s Landing na drawcapu skoro každé kolo, dělala své. Občas jsem zahrál ještě nějakého lofasa a nebo udělalal nějaké pitchoviny a postupně tak dostrkal hru do vítězného konce.
Best card: Misinformation
WIN

Byl jsem nad míru spokojen, nečekal jsem, že se dostanu až takhle daleko i když jsem v to tajně doufal, protože jsem věděl, že tohle je jeden ze silných decků co jsem postavil za poslední dobu. Turnaj se mi velice líbil hlavně díky velké účasti hráčů a atmosféra byla také vynikající.

Po turnaji jsme ještě chvíli pokecali, někteří pak museli odjet a zbytek se odebral na večeři do nedaleké hospůdky. Po pár pivkách jsme šli Andre, Rendolf, Herb a já ještě na Maják, kde jsme zůstali do časných ranních hodin a hráli deskovky.

Uvidíme se snad za měsíc.

Komentáře

lidi to by ste nevěřili jak je težký napsat takovej report, ve Wordu to má skoro 5 A4 a psal jsem to přes 3 hodiny určitě + ještě to dát sem a naformátovat...doufám že bude každej takhle obětavej :)) nějak to tu poslední dobou chybí

Best kart nebyl dle mě malíček ale Syrio který se s cenou 0 lehce vyhnul resetu shadows karet. Jinak samozřejmě klekání armády jelikož mi přišli karty pro ni ale vzhledem k tomu že byla nějak unavena a stále klečela němělo cenu pokračovat a protahovat to.

dík za doplnění, na ten tvůj reset shadows už jsem málem zapomněl, ale to jak tě malíček projel 2x 2claimem na power tě podle mě položilo víc...

právě že Syrio mě projel na dvojkovou military a bylo po hře