4. CP - Tales from the Red Keep

ktom se podělil o obsah tohoto CP, který byl dostupný na GenConu :-)

4.9 přidány dva obrázky, které ffg zvřejnilo

F61 (x1) Sansa Stark
Unique Stark character
Cost = 2
STR = 2
Icons = I, P
Traits = Lady
If there are no cards in Shadows, Sansa Stark gets +2 STR, a NOBLE crest, and gains Renown.

F62 (x1) Ser Dontos Hollard
Unique Stark character
Cost = 3
STR = 1
Icons = M, P
Traits = Knight, Fool
No attachments except Weapon
Response: Stand Ser Dontos Hollard to save a Lady character from being killed or discarded from play.

F63 (x3) Maester Malleon’s Tome
Unique Stark attachment
Cost = s2
Traits = Item
Crest = Shadows
House Stark only. Attached character gains an (INT) icon.
Response: After Maester Malleon’s Tome comes out of Shadows, attach it to a unique character. Then, if it is Winter, look at an opponent’s unused plot deck and move a plot card from that plot deck to that player’s used plot pile.

F64 (x1) Joffrey Baratheon
Unique Lannister character
Cost = 3
STR = 3
Icons = P
Traits = Lord
Crest = Noble
Immune to triggered effects.
Response: After an opponent’s character is knelt, pay 1 gold to stand Joffrey Baratheon. Then he claims a power.

F65 (x3) Flogged and Chained
Lannister attachment
Cost = 2
Traits = Condition
Attach to a non-Army character.
Response: After a character is knelt by a triggered effect, kneel attached character.

F66 (x1) The Queen of Thorns
Unique Baratheon character
Cost = s1
STR = 3
Icons = I, P
Traits = House Tyrell, Lady
Crest = Shadows
House Baratheon only
Response: After a card comes out of Shadows, The Queen of Thorns claims 1 power. (Limit 1 per phase.)

F67 (x1) Margaery Tyrell
Unique Baratheon character
Cost = 3
STR = 3
Icons = I, P
Traits = House Tyrell, Lady
Crest = Noble
Response: After a card comes out of Shadows, choose a non-Lady character. Until the end of the phase, treat that character as if its printed text box was blank.

F68 (x3) The Black Cells
Baratheon location
Cost = s1
Traits = King’s Landing
Crest = Shadows
House Baratheon only
Response: After a card comes out of Shadows, kneel The Black Cells to choose an opponent’s character. Until the end of the phase, that character cannot kneel or stand.

F69 (x3) Distinguished Boatswain
Greyjoy character
Cost = 1
STR = 4
Icons = M, P
Traits = Ironborn
Distinguished Boatswain gets -2 STR for each card in Shadows.

F70 (x3) Blackwater Raiders
Greyjoy character
Cost = s2
STR = 2
Icons = M, P
Traits = Army, Mercenary
Crest = Shadows
House Greyjoy only. No attachments except Weapon.
Response: After Blackwater Raiders come out of Shadowsm choose a location in an opponent’s discard pile. Put that location into play under your control.

F71 (x3) Scurvy
Greyjoy attachment
Cost = 1
Traits = Condition
Attach to an opponent’s character, then draw a card.
Attached character cannot be saved.

F72 (x3) Fishmonger’s Square
Unique Greyjoy location
Cost = 1
Traits = King’s Landing
No attachments.
Response: After an attachment or event card is discarded from a player’s deck, kneel Fishmonger’s Square to draw 2 cards.

F73 (x3) Daemon Blackfyre (and yes, the “x3” is correct)
Unique Targaryen character
Cost = 4
STR = 4
Icons = M, P
Traits = Bastard
Renown. (Targ) characters you control gain a (WAR) crest.

F74 (x3) The Dragonpit
Unique Targaryen location
Cost = 3
Traits = King’s Landing
House Targaryen only.
If you have at least 1 card in Shadows, any characters controlled by opponents who do not have more cards in Shadows than you do get -1 STR.

F75 (x1) The Red Viper
Unique Martell character
Cost = 5
STR = 4
Icons = M, I, P
Traits = Lord
Crest = Noble
House Martell only.
If you are not running an Agenda, The Red Viper gains: “Response: After The Red Viper is killed, kill all characters in play.”

F76 (x3) The Viper’s Revenge
Event
House Martell only
Response: After you lose a challenge by 4 or more total STR as the defender, all characters controlled by the attacker lose a (MIL), an (INT) and a (POW) icon until the end of the phase.

F77 (x1) Syrio Forel
Unique neutral character
Cost = s0
STR = 2
Icons = M
Traits = Ally
Crest = Shadows
Stealth.
Response: After you win a challenge in which Syrio Forel participated, put him into Shadows.

F78 (x1) The Red Keep
Unique neutral location
Cost = s1
Traits = King’s Landing
Crest = Shadows
No attachments. If The Red Keep would leave play, it goes into Shadows instead of going to its owner’s hand, deck, discard or dead pile.
3 INFLUENCE

F79 (x1) The White Book
Agenda
If you control at least 1 Kingsguard character, claim 1 power for your House each time you successfully defend a challenge.
Each time you lose a challenge as the attacker, kneel a standing Kingsguard character you control or discard 1 power from your House.

F80 (x1) City of Spiders
Plot
Gold = 1
Initiative = 0
Claim = 2
Traits = City.
When revealed, you may trigger the “when revealed” effect of any City plot in your used pile.

Komentáře

Budu si to muset projít ještě jednou - v klidu a hlavně asi ne, když za pár hodin mě čekají poměrně zásadní povinnosti, ale první dojem je dost dobrý... jen možná, že jsou ty věci/charaktery až příliš silné? Ale možná je to jen první dojem... Podpora pro Bara shadows, obětavý Dontos (vůbec první v AGoTu), krásně se skrývající Syrio, (podle mě) zbytečná ( :-P ) podpora pro Greye... a zbytek si nepamatuju... Red Viper no comment - Martell, jak je mám ráda ;-) Jo a pokračující podivná početní distribuce karet - viz všeříkající ktomova poznámka u Daemona. Ale od Rudé bašty jsme asi nemohli čekat žádné "chcípáky" ;-)

Daemon Blackfyre superní věc už to vidím v balíku a 2x plot Power of Arms.
Jinak Starkové zimní shadows se taky jenom nabízí. Teď už určitě.
A další City plot, už dělá pěkné kombo v plotech.

Opět "jen" dvě karty, ale tentokrát opravdu lahůdka. Viper's revenge opět soupeře donutí velmi dobře počítat, co to vlastně posílá do útoku a Big Red Viper mě opravdu rozesmál (v dobrém smyslu slova)... Pomsta Jihu se blíží... :o))

Dále mě rozhodně zaujal provedením Dontos, Syrio, Malleon’s Tome (kdepak byl ten reset? ;-) ) a samozřejmě svojí silou Blackfyre. Red Keep se skvěle udrží na stole, ale využijou jí jen heavy influence decky, otázka je, jak moc tedy bude nutná...

Slabší CP pro moje milované Lannistery, nicméně jinak velmi silný. Gimme money :-)

Karty jsou opravdu hezké a poskytují nám spousty nových kombinací do LCG , ale zdá se mi,že některé z nich jsou až příliš silné. S jistotou to zjistíme až v praxi :)

obrázek Rudé bašty se mi opravdu líbí :-)

tak tady tahle sympatická stařenka je fakt dobrá. Tolik powerů za jedno kolo? pokud to kombo vyjde může být za 2 kola skoro konec hry.

to by všichni museli hrát shadows - navís shadows karty nejsou zrovna nejlevnější.. jistě, v LCG je to příjemné powerové přilepšení, ale nikoliv všespasitelné - alespoň si to myslím... navíc je tam limit... aby ti v každé fázi vylezla ze stínů nějaká karta - to se ti nevyplatí, ani jich tolik není - největší smysl by to mohlo mít v melee, když by tedy všichni měli nějakou shadows kartu - jenže stejně jich nejvíce vylejzá v challengích, takže... tím ale neříkám, že je stará paní špatná ;)

samozřejmě že proti nějakému osvědčenému kombu v CCG to asi nemá šanci, ale s posledním CP a KoS už je těch shadows karet požehnaně a dobře postavení Shadows Lannisteři. Lannisteři mají hodně peněz a s agendou City of Shadows se dostanou k zajimavým kartám. Na Tzumainu byl pěkný deck poskladaný, ale jaksik zmizel, byl poskladany naschvál z toho, co by si hráč mohl poskládat jen z koupi jednoho vydání CP.
Jinak osobní zkušenost měl jsem v Shadows aji 5 karet dostal je tam přes Plot a setupu a v prvním kole letěl Tunnels of the Red Keep a soupeřům se to moc nelíbilo. No zatím problem s High Tidem, ale to jde ošetřit Targové mají v shadows věc na ničení attachmentů.
Jinak karty se shadows crestem jsou stejně drahé jako karty vykladané z ruky, jsou podle stejného klíče nastavené například Gold Cloak jsou prostě fajnovní. Však se mrkneš, jak mi dojde KoS tak to dokompletuju a budu ladit.

je pravda, že jsem shadows ještě pořádně neviděla hrát ani nezkoušela stavět... ale potřebuješ prachy, abys karty do shadows dostal a pak ti postupně vylejzaly... to znamená, že abys uplatnil královnu trnů v její celé kráse, tak bys nemohl už vůbec vykládat normální karty a jen bys každou fázi vyložil něco ze stínů? Navíc u některých karet se pochopitelně nejvíce vyplatí je vykládat jen v některé (řekněme challenge fázi) a později už ne... takže bys je vykládal jen proto, abys získaval powery?
Tady teď už vůbec nejde o srovnání s CCG, ale o to, že mi to prostě nepřijde tak silné. Je to jistě příjemný bonus, ale... Podle mě toho prostě paní umí málo a za kolo ti dá tak jeden power, v nejlepším případě dva... Mohla k tomu mít ještě renown, pak by to bylo super ;)
Hmm... Gold Cloaks jsou třeba podle mě zrovna příklad drahé karty ;) Kdyby stáli s1 a měli sílu 3, byli by mnohem lepší ;) Ale čtyři goldy asi lanni dohromady i v lcg daj dokupy... jenže čtyři goldy by se měly platit za klíčové věci... jo, chápu, že to je jedna z mála možností náběru, ale... co jiného na nich je?

mi připadne ten náběr docela fajnTaké plot City of Lies v prvním kole 6 iniciativa a ušetřené 4 goldy na karty do shadows je pěkné. Pokud možno zopakovaným přes plot City of Spider. Chápu stojí to hodně peněz, ale i tak si myslím že ty powery na "staré paní" mohou hodně zvrátit hru. Taky karty v shadows ti posilují charakter přes lokaci Tunnels of Red Keep. Není to ještě odzkoušené jsou to jen doměnky jak by to mohlo fungovat, zatím jsem s tímhle hrál proti CCG a ti mě rozmetali svýma kombama. Jak jsme psal čekám na KoS a to se blíží mílovými kroky :-))

u Gold Cloaků se ti líbí ten náběr 1+ karty za čtyři zlata a nic víc?
Hele, tak plot City of Lies (jestli je to ten, co "put into shadows dvě karty") se líbí i mně :-) Sice jsem ještě nevymyslela deck, do kterého by se mi hodil, ale myslím, že je dost dobrý - tedy pokud máš dost shadows karet - pak se ti rázem staty vyhoupnou na virtuálních 7-6-1 a to je více než slušné nejen na LCG, ale i na CCG :-)))
Zvrátit hru bych neřekla, ale ovlivnit jistě ano :-) Počkej, já nemám obecně proti shadows nic. Mě se to naopak líbí... jen jsem se ještě nedostala k tomu to aplikovat... Tedy - líbí se mi ta myšlenka, ta mechanika, ostatní věci posoudím až z praxe - například to, jak velkou výhodu má hráč, který shadows má oproti tomu, který na něj kašle...

hráč co hraje na shadows tak má jen výhodu překvapení což hráče který ma vypyplaný deck nemůže nijak překvapit. Shadows musíš hrát jako celek a mít na něm postavený deck. Aby se ti nějak doplňovaly karty a spolu spolupracovaly, tak jak mají "starší" hráči nakombinované balíky s plotama na power struggle, military battle atd.
Třeba Starci teď ještě mají možnost kombinovat shadows a zimu, ale to už je podle mě dost těžké hrát dvě mechaniky a ještě s tak malonaběrovým rodem jak na karty tak na peníze. Něco jsme zkoušel, ale moc mi to nešlo vznikaly z toho paskvily. Což samozřejmě neznamená, že takový balík někdo nedokáže poskládat.