Hand of the King varianta - pravidla

"Ruka krále" byl druhý nejmocnější muž v Sedmi královstvích. Mluvil hlasem krále, velel královské armádě a navrhoval královské zákony. Občas dokonce seděl na Železném trůnu a vykonával královu spravedlnost, když král nebyl přítomen, byl nemocný nebo jinak indisponován. Robert mu nabízel odpovědnost stějně velkou jako říše sama.
- George R.R. Martin


Varianta "The Hand of the King"

Hand of the King je herní varianta A Game of Thrones LCG. Tato varianta není určena jako náhrada normálních Melee nebo Joust her, které jsou součástí pravidel v Core Setu. Místo toho, Hand of King varianta se nabízí jako zpestřením - novinkou, jehož prostřednictvím mohou hráči jmenovat jejich vlastní Hand of the King, jako hlavní charakter jejich balíku.

Hand of the King balík může být postaven s použitím jakéhokoliv z velkých rodů v AGoT LCG.


Deckbuilding

Při stavbě balíku, každý hráč vybere jedne unikátní charakter z celého LCG, který bude jeho "Hand of the King."
Creature a Army charaktery nemohou být vybrány. Jedna kopie tohoto charakteru je umístěna vedle House karty na začátku hry. Hráč nemůže mít žádné karty se stejným názvem jako jeho "Ruka krále" v balíku. Rodová příslušnost Hand of the King, nemusí odpovídat House karte hráče, a "House X only" text na Hand of the King se nebere v potaz.


Gameplay

Na začátku hry je Hand of the King považován out-of-play, a když to není ve hře tak neovlivňuje a není ovlivňován jinými kartami.
Když si hráč počítá zlato v Marshalling fázi, tak také umístí 1 zlato z pokladny na Hand of the King. Když Hand of the King má na sobě tolik, nebo více žetonů zlata, jaká je jeho printed cena, je považováno za "in-play". Hand of the King s printed cenou 0, musí mít alespoň 1 žeton zlata na to, aby se dal brát jako in-play.
Jakékoliv efekty karet nemohou být použity k umísťování nebo přesunu Gold tokenů na nebo z Hand of the King. Gold tokeny na Hand of the King nemohou být použity na placení karet nebo efektů karet během hry.
Když je Hand of the King ve hře, může být použit jako normální charakter jeho vlastníkem k útoku, obraně a použití jeho efektů. Jakékoliv efekt, jehož přičinením by Hand of the King opustil hru nebo změnil kontrolu, místo toho odstraňuje jedno zlato z Hand of the King.
Pokud má na sobě Hand of the King méně žetonů zlata, než je jeho tištěná cena, považuje se opět za "mimo hru" (out-of-play), a nezasahuje dále do hry, dokud nemá zase potřebný počet zlata na sobě. Pokud je Hand of the King mimo hru, discardují se všechny attachmenty a powery z něj.

Během Challenge fáze, může hráč zahájit jednu z jeho tří challengí proti soupeřově Hand of the King, je-li
soupeřova Hand of the King ve hře. To musí být oznámeno na začátku, když hráč deklaruje challenge. Hand of the King, na kterou je útočeno si automaticky počítá jeho STR během výzvy proti němu (za všech okolností tzn. i když klečí, nemá danou ikonu atd...pozn Rozy)...ostatní charaktery způsobilé k obraně můžou být také deklarovány jako obránci.
Pokud hráč vyhraje challenge proti soupeřově Hand of the King, navíc k normálnímu claimu, také odstraňuje jedno zlato ze soupeřovi Hand of the King a přidá 1 Gold token na jeho vlastní Hand of the King. (Děje se tak zároveň s claimem. Tedy výhry v obraně nic nepřebírají, navíc pokud umírá HotK na Military Claim tak ostraňuje 1 zlato za smrt a 1 mu soupeř přebere - pozn Rozy)

K výhře musí mít hráč Hand of the King ve hře, a musí mít více Gold tokenů na něm, než soupeřova Hand of the King. Hráč musí také splnit normální podmínky k vítězství (15 powerů většinou pozn Rozy). Pokud v časového limitu a ani jeden z hráčů nedosáhne obou těchto podmínek, hráč s nejvíce Gold tokeny na Hand of the King zvítězí.

Komentáře

Ježek, tohle si nemůůůůžu pamatovat :o((