Pátý ligový týden - vyhlášení (III.)

Battle of Blackwater Bay

Král Stannis shromažďuje mocnou armádu k finálnímu úderu na Královo Přístaviště, aby jej vyrval rodu Lannisterů. Lvi však nespí bezstarostným spánkem a lord Tywin ukul mocné spojenectví s Vysokou Zahradou. Na dalekém severu probíhají zuřivé boje mezi seveřany a drancujícími Greyjoyi a rod Boltonů získává stále větší moc. Na dalekém východě pokračuje královnina kampaň v Zálivu otroků. Udrží se Královo Přístaviště proti moci Baratheonského krále? Kdo ví...

Pátý ligový týden je zahájen. Každý z účastníků může odehrát kdykoliv v týdnu dva volitelné Jousty (1 vs. 1) s různými balíky a různými soupeři a o ligovém večeru další volitelný dvoukolový Joust a jeden Melee (hra více hráčů). Ligový večer je možno konat kdykoliv.

Zde je odkaz na přehled stručných ligových pravidel.

Liga: 5. týden

Rivality: Baratheon x Lannister; Greyjoy x Stark

Favor: Martell x Lannister

Story Deck (volitelný):* V. Bitva na Černovodě

Stark: Jakýkoliv král (in-house), Rickard Karstark, Rodrick Cassel

Baratheon: Jakýkoliv Stannis král** (in-house), Ser Davos Seaworth, Devan Seaworth, Marya Seaworth

Greyjoy: Jakýkoliv král/králové (in-house), Dagmer Cleftjaw, Theon Greyjoy, Maester Wendamyr

Martell: Jakákoliv královna (in-house), Obara Sand, Arianne Martell, Bastard of Godsgrace

Targaryen: Jakákoliv královna (in-house), Daario Naharis, Kraznys mo Nakloz, The Titan's bastard

Lannister: Jakýkoliv král/králové (in-house), Tyrion Lannister, Knight of Flowers, The Hound, Tyrion's Chain***

 

Legalita (dle dohody účastníků): Standard (ITE a 5KE bloky + Core Set + Kings of the Sea + Princes of the Sun + 6 CP první řady Clash of Arms + 6 CP druhé řady Time of Ravens + 6 CP třetí řady King's Landing)

LCG (Core Set + Kings of the Sea + Princes of the Sun + 6 CP první řady Clash of Arms + 6 CP druhé řady Time of Ravens + 6 CP třetí řady King's Landing)

LCG Limited (1x Core Set + 1x Kings of the Sea + 1x Princes of the Sun + 2 CP dle dohody v jedné kopii)

 

*Všechny karty ze story decku lze proxovat s výjimkou králů a královen (standardní 1x proxy na turnaj je však možná)

**Král Robert i král Renly byli zavražděni, proto nemohou být ve Story decku.

***Mimořádná příběhová závažnost přivedla do story decku i attachment.

Komentáře

Nějaké započitatelné výsledky z tohoto týdne? Vím o dvou volných hrách v Ostravě, ale jinak nic.

Brno nic, navíc když nás nechcete nechat hrát 2 LCG hry :(

já to nevymyslela, tak nevím, proč to množné číslo :-/

zahrejte a nahlašte druhou hru pod jinou přezdívkou ;-)

Hlavně prosím žádné ublížené reakce. Tohle pravidlo bylo definováno už od začátku ligy kvůli podpoře variability. Nicméně stačilo o něm otevřít diskuzi a negativní ohlasy bych vzal v potaz a třeba to pravidlo zrušil, pokud tak vadí. Nikdo však diskuzi neotevřel.

A kde jsi zmínil, že se něco od minulého období změnilo? Myslím, že kdybychom to věděli, kdyby to skutečně bylo "definováno už od začátku", tak by diskute byla otevřena. Když jsme to ale zjistili až v průběhu, tak to je pak těžko... Ještě navíc, když jsi Rozymu ani poté, co Ti nahlásil dvě hry ve shodném formátu, nenapsal, že mu započteš jen jednu a on tedy dál o ničem nevěděl. Nediv se pak takovýmhle reakcím.

Změnilo? Takovéhle pravidlo bylo od prvopočátku ligy, nikdy k žádné změně nedošlo. Je to stále tak, jak to bylo nastavené už od začátku. Rozyho jsem na to neupozornil z důvodu, že jsem myslel, že na to zapomněl a také proto, že obě hry měly shodný výsledek, takže jsem se nemusel ptát, kterou z nich mám počítat. Ale to nevadí, možná jsem to dostatečně nezdůraznil, což je má chyba.

Prosím mohl by jsi nám slepým ukázat kde je definovánbo pravidlo výše zmíněné?
Našel jsem jen toto: Volbu formátu si může každá komunita změnit pro každý týden dle libosti. zde což viceméně protiřečí tvému argumentu. A v článku o pravidlech zde jsem taky nic takového nenašl.
Díky.

Není třeba debatu vést v ironickém tónu, prosím.
"2. "Volné zápasy" (každý proti jinému hráči)", tak třeba tato citace ve stručných pravidlech vyznívá poměrně jasně (alespoň tedy doufám). Jinak jsem to zmiňoval kdysi dávno v úvodním dlouhém textu k lize a potom tak činím, v každém vyhlášení ligového týdne ("dva volitelné Jousty (1 vs. 1) s různými balíky a různými soupeři"), ale to je asi dosti kamuflované.
Beru to tedy na sebe, že jsem tuhle skutečnost opakovaně nezdůraznil, protože jsem měl pocit, že je už samozřejmostí, když se týká už třetího ligového cyklu za sebou. A protože na to nebyla žádná nesouhlasná reakce, tak jsem to prostě jako doklad toho, že nikdo proti tomuto pravidlu nic nemá.

no já bral že s různými balíky znamená že můžu hrát první třeba s LCG Bara a druhý s LCG Targ, když totiž byl jen Standart tak se tak hrálo normáně že byly JEN Standarty, to že s LCG přibyla poviná změna formátu mě vůbec nenapadlo, jelikož pravidla byla dostili benevolentní tak jsem to bral tak že je t opět dobrovolné...ono když jsem neměl 2 balíky tak jsem hrál ligu taky jen s jedním...jak k tomu tedy přijdou i co mají jen jeden balík ti druhý zápas hrát nesmí?

proč by nesměli hrát druhý zápas? Zahraje proti jinému soupeři se stejným balíkem a to i kdybys druhému soupeři ten balík jen předal co je na tom k nepochopení? ;-). Vím že vás hraje v brně málo, ale tak to prostě je

No o té změně sem fakt nevěděl a jak říká dandali tak když sem hlásil 2 LCG hry tak si mi nic neřekl...Navíc diskuzi na toto téma sem otevřel již ve 4. týdnu (myslím) kam se vyjádila jen Dandali.
My si tu (v Brně) stejně hrajem jen s Herbem a teď testujem Martelly takže to je asi stejně jedno, ale do budoucna bych rád věděl na čem sme...

Ale no tak, Andre. Rozymu, resp. Brnu jsi povolil výjimku, nesnaž se to teď popřít. Bylo jich málo, tak hráli dvě volné hry místo jedné (stejný vs. stejný hráč). Stejně tak Fallen jednu dobu hrával i dvě volné hry s jedním hráčem, protože neměl jak hrát ligový večer. Stejně tak v Ostravě jsi klukům jednou povolil uznat dvě volné hry, kdy hráli dva hráči jen spolu, protože se klasický ligový večer nekonal, protože nikdo jiný v Ostravě v ten týden nějak nebyl.
Neříkám, že to bylo pravidlo, ale byla to nepsaná výjimka, se kterou jsem počítala (při zapisování her) a se kterou počítal Rozy. Byla to výjimka, kterou jsme všichni (alespoň si to myslím) akceptovali a chápali, protože prostě když je komunita malá, tak ji podpoříš. Kdybychom v Ostravě byli jen dva, tak by to bylo taky tak. Stejně jako zpočátku bylo pravidlo, že ligového večera se musí účastnit čtyři hráči, ale teď je to tak, že stačí tři. A ne, nebudu dohledávat jestli je to v pravidlech a v tom, cos někdy před rokem sepsal, protože je mi to fuk. Protože se řídím domluvou, kterou máme, protože se řídím tím, cos mi řekl a napsal, protože se řídím tím, jak to v poslední době funguje a jak mi i ty sám hlásíš hry.
Pořád ještě si myslím, že liga je od toho, aby lidi motivovala do hraní a ne aby jim naopak komplikovala život a její pravidla byla nastavena tak, aby si mohla hrát tak maximálně Praha a možná v poslední době ani to ne.
Mnohokráte jsi nám vyšel vstříc, tak proč teď děláš jakože ne?
Chápu, že máš málo času, ale když nebudeš komunikovat, tak se nic nedozvíš a pak se můžeš ohánět tím, že "nikdo proti tomu nic neměl".
Jistě, není správné, není objektivní, kompetitivní a já nevím co ještě, že každá komunita měla/má v podstatě pro ligu "svá" pravidla. Ale vzhledem k unikátním parametrům každé meta asi nic jiného nezbývá. Pokud tedy trvá ta prvotní myšlenka.
Že liga je od toho, aby lidi hráli.

Ale no tak, Dandali. Pokud pozorně čteš, co píšu, tak jistě vidíš, že nic nepopírám. Jediné, co jsem dělal bylo, že jsem si s Rozym vysvětloval jak došlo k tomuhle drobnému nedorozumění. Pokud bys četla mezi řádky, tak jistě uvidíš, že jsem nakloněn tomu o této věci hovořit a případně ji i změnit, jsou-li taková přání. A pokud by ses dále podívala na co jsem reagoval, tak šlo především o to, že jsem se hájil pouze před tím, že jsem žádnou nekomunikovanou změnu pravidel v lize neučinil. A dále už jsem jen naznačil ochotu tohle pravidlo klidně upravit, jak Rozy jistě pochopil. Jinými slovy, má prvotní myšlenka trvá. Toť vše.

zrušil jsi výjimku bez vědomí těch, kterých se týkala a tos popřel :-P

Asi jsem natvrdlý, tak jak to teď je a bude? Může to někdo prosím shrnout?
Btw. bude ještě liga?

Samozřejmě, že bude další ligový cyklus a tohle pravidlo na volných joustech tedy klidně zruším, přejete-li si to.

čili zvažuješ plošné zrušení nebo obnovení výjimek?

Navrhuji nastavení pravidel tak, aby vyjímky tohoto typu nebyly třeba.