House Targaryen

Targaryen


Military: 8
Intrigue: 5
Power: 8
Renown: 4
Deadly: 8
Stealth: 4

Build: Heavy burn, Dothraki swarm, Unopposed, Ambush.

Agendy: War of Five kings, Threat from the East, The True Queen.

Fire and blood! - Devízou rodu králů a královen Západozemí je především jedno slovo - BURN! Uvedení spalovacích mechanik, které ovlivňují výsledky výzev a následně ještě postavy zabíjejí, redefinovalo herní prostředí. Obecně jsou Targové velmi vyrovnaní na power a military a třebaže patří mezi tzv. vojenské rody (Baratheon, Stark, Targ a Greyjoy) tak z nich disponují nejsilnější intrikou.

V centru tohoto rodu stojí Daenerys v různých podobách (slevovací, posilovací, out-of-house charaktery oslabující), solidní drahé charaktery, kvalitní armády Neposkrvěných a především draci. Jsou finančně dosti nároční, ale existence řady slevovacích lokací a charakterů situaci usnadňuje.

Jsou zdaleka nejsilnější v attachmentech. Mají extrémní posilovací attachmenty a attachmenty na kontrolu situace, které zároveň fungují v synergii se spalováním (to nefunguje na postavy s attachmenty). Zároveň na doplnění mechanik disponují velmi silným odstraňováním attachmentů, která činí protivníka zranitelným.

Prvním z buildů je velmi pomalý, ale posléze zdrcují Burn, proti kterému je jen velmi malá obrana. Ale Targy stojí řadu zdrojů ho udržet v chodu, takže je to otázkou efektivního nakládání se zdroji a zkušenosti hráče.

Naproti tomu stojí extrémně rychlý, mnoha charaktery disponující dothracká záplava, kterou vede Khal Drogo. Charaktery jsou levné, velmi rychle se objevují ve hře, manipulují s claimy a snaží se soupeře srazit hned na počátku převahou. Ideální build s agendou War of Five Kings. Zabírají také méně míst v balíčku na eventách oproti Burn buildu a rovněž potřebují méně attachmentů. Celé je to soustředěno do charakterů a lokací.

Třetí způsob je lemován nedostatkem Targaryenských rytířů. Příliš jich nemají, ale ti, co jsou, mají slušné kvality a především vytvářejí velmi nebezpečné synergie s jinými kartami. Tohle je především army knight build a vyšachovává protivníka z útoku, ale především z obrany. Zvyšování claimu a volný průchod je devízou těchto středně rychlých balíků.

Vzato kolem a kolem mají Targaryeni na rychlostní škále pokrytí od extrému do extrému a nabízejí tak v rámci jednoho rodu možnost slušného odladění, co se nástupu balíků týče.

Disponují rovněž speciální agendou The True Queen, která jim umožňuje hrát karty jiných rodů se sníženou “gold penalty” (pokuta placená za to, když chcete hrát třeba Martella v Lannisterech – zpravidla tak vysoká, že se vůbec nevyplatí). Agenda, která nabízí velmi rozmanitou stavbu, ale je poněkud náročná. Ale opět jako u Brothers budete odměněni velmi zajímavým balíkem, zvláště třeba kombinace Targaryen/Martell je nádherně hratelná a ještě k tomu krásné knižní.

Jejich rodovým keywordem je Ambush - rychlá přepadení v podobě náletů malých dráčků a výpadů a výpadů zdatných postav. Velmi kvalitní keyword umožňující hrát postavy z ruky uprostřed soubojů, čímž je plně dosaženo překvapujícího efektu "přepadu".

Přednosti: Flexibilita v rychlosti, relativní vyrovnanost všech typů výzev, plošné zabíjení a stabilita, bytelnost balíků.

Slabiny: Karetní náběr, zranitelnost na plošné likvidace attachmentů, zatíženost zdrojů.