NW Overruling (updated X-list 14.12.)

Z důvodu chybné distribuce některých karet v expanzi King's Landing jsem se rozhodl provést jistou pravidlovou úpravu pro turnaje. Karty, které budou uvedeny v následujícím X-listu je možné vlastnit pouze v jedné kopii a druhou lze doproxovat. Jedinou výjimkou jsou karty event z edice King's Landing, které mohou být při vlastnictví jedné kopie doproxovány do plného playsetu tří karet. Tyto proxy karty na speciálních kartách se nebudou počítat do limitu standardní jedné proxy karty povolené na turnajích. Toto pravidlo je platné pro karty od momentu jejich zveřejnění v X-listu.

Standardní možnost jedné proxy karty na turnaji lze použít i pro proxování karty z X-listu a poté si případně "doproxovat" i její druhou kopii.

Důvodem této úpravy je skutečnost, že některé generické karty by měly být velmi snadno k dostání a nikoliv, aby si kvůli jedné či dvěma kartám musel člověk kupovat několik extra CP navíc. Rozhodl jsem se tyto úpravy rozšířit i na Core set a první expanzi, kde přidávám řadu generických event, charakterů a především lokací pro možnost postavení kvalitního balíku pouze z jediné kopie Core Setu či expanze (týká se též plotů, které je možno mít v plot decku dvakrát a v Core Setu byly z nepochopitelného důvodu pouze jednou).

X-list (1 proxy karta):

Core Set

S18 Knight of Tumblestone

S19 Direwolf Pup

S21 House Tully Recruiter

S26/27 Northern Fiefdoms

S33/B99 Narrow Sea

L48 Enemy Informer

L50 Cersei's Attendant

L52 Lannisport Steward

L53 Lannisport weaponsmith

L57 Golden Tooth Mines

L58/59 Western Fiefdoms

L65/F25 Sunset Sea

B67 Motley

B81 Knight of the Rainwood

B84 Old Red Priest

B87 Bastard of Robert

B92/93 Stormlands fiefdoms

T103 Flame-Kissed

T123 Qartheen Fanatic

T125 Illyrio's Man

T131/T132 Temple of Graces

T134 Summer Sea

B145 Milk of the Poppy

T150 Bodyguard

S155 Distraction

S156 Winter is Coming

S160 Guilty

L163 Insidious Ways

L166 A Lannister Pays His Debts

B168 Muster

B169 Prosperity and Plenty

B172 Support of the kingdom

T174 Forever Burning

T175 Seductive Promise

L194 Power of Blood

S200 The Power of Arms


Kings of the Sea

F10 Stowaway

F12 Drumbeater

F13 Drowned Disciple

F16 Scurvy Cutthroat

F20 Risen from the Sea

F22 Veteran Marauder

F23 Iron Island Fiefdoms

F27 Iron Mines

F29 Scouting Vessel

F30 Bay of Ice

F31 Gatehouse

F32 Kingdom of Shadows

F38 The Price of war

F39 Confession

F41 Assertion of Might

F43 Shadowcat

F44 Silent Sisters

F46 Jack of All Trades

F47 Godswood Attendant


X-list (2 proxy karty)

King's Landing

F38 Condemned by the Council

F59 The Hand's JudgementDěkuji za pozornost,

Váš NW


* seznam může být průběžně upravován.

Komentáře

Tohle je opravdu skvělý krok, jen je škoda, že je třeba napravovat chyby FFG takhle na lokální úrovni...

viz. předmět

Nesasloužila by si The Price of War - Kings of the Sea - F38 taky přidat do X-listu?

věřím že i tato karta z King of The Sea se dostane na seznam.

Proti jejímu přidání nic nemám, považoval jsem ji jen za slabší kartu ve srovnání v obdobném "cost-bracketu" se nacházejících Silent Sisters.

jsou krapítek lepší ale Stinokočku třeba hravám ve svém balíku a líbí se mi :-) Takže díky za přidání.

neuvažovalo se o tom zařadit do X-listu celý King of The Sea, třeba mimo Unique charaktery?

Je to vybráno podle určitého klíče, kdy se třeba unikátní lokace neduplikují a pomocným faktorem měl být i snížený karetní limit pro LCG. Stejně tak je tomu i u charakterů a některých event.

pokud nemám kartu tak si standartně jednu můžu naproxovat tak to bylo vždy, ale co když si naproxuju kartu z x-listu, otevře se mi možnost naproxovat další dvě stejné abych mohl mít 3 celkem?

teď nevím jestli jsem to blbě nepochopil ja myslel že karty co jsou v Xlistu můžeš mít naproxované prostě 2x + 1 originál pokud chceš v balíku kartu ve 3 vyhotoveních.

jak praví Lumír, musíš vlastnit jednu kopii, abys mohl podle X-listu doproxovat dvě karty do počtu tří. Pokud budeš proxovat kartu z X-listu v rámci jedné povolené proxiny na turnaje, budeš mít jen jednu tuto kartu (tj. nemůžeš doproxovat do tří).

Rozšíření x-listu, ač takhle rozsáhlé, mi přijde jako krok správným směrem. Však jsme se o tom bavili jak v Praze, tak i na našem posledním hraní tady v Ostravě, hlavně v souvislosti s rozšířením KoS, které je zvláště s očekávanou podobou martellského rozšíření, poněkud v nevýhodě. Stejně tak CoreSet.
Navíc současná podoba distribuce karet zvýhodňovala "starší" hráče, protože dost karet měli již z původních edic a tak by i jejich případné LCG balíky vypadaly jinak.
Konečně půjde lépe zvažovat income i u "pure lcg hráčů" - sleváková moře a fiefdomy, steward, illyrio's man, house tully recruiter...
Naprosto nedostatečné coresetové pálení v podobě jednoho flame-kissu a jednoho forever burning snad raději ani nezmiňovat.
KoS jsem si ještě pořádně neprošla, ale situace tam je stejná.
Ano, za hlavní problém jsem považovala nevýhodu reprintů, která ještě více znevýhodňovala pure-lcg hráče. A nejen je. I ty s obecně nedostatečným cardpoolem.
Sice to teď s největší pravděpodobností povede k tomu, že si u hraní neužijeme moc barevných kartiček ;-) ale rozhodně se zvýší hratelnost a kompetivnost a o to přeci jde :-)

Jen drobný dotaz - co se týče reprintovaných karet - pokud někdo nemá kupříkladu KoS, ale přesto chce hrát Greye, tento x-list se ho asi netýká, že? Jednu starou fiefdomu bych asi někde vyštrachala ;-) (tu novou teď už taky, ale jde mi o vyjasnění situace a o to, že mám raději ty starší verze :-P)

Ano, v X-listu jsou některé karty reprintované a lze použít originál pro proxování v X-listu, pokud nebyl reprint nijak modifikován.

Chtěl bych se jen zeptat jestl ise LCG u nás hraje podle oficiálních pravidel LCG tedy Jaqen a Pyromancech cache BAN a nebo podle normálních CCG rules s tím že Jaqen je erratovaný a Pyr.Cache je bez omezení?

Dál bych se chtěl zeptat proč není v x-listu S158 Lethal Counterattack (Core), pokud by šlo tak bych ho tam rád viděl, naúkor třeba Distraction které je imho málo použitelný zvlášť pro Starka.

Pokud vím, tak tohle se zatím nikde neřešilo. Možná by stálo za to zvážit lcg s ofic. ban listem. Aby se v čistém lcg byly cache zakázány ze stejného důvodu jako je zakázala sama ffg - neúměrné zvýhodňování rodu lannisterů. Stejně tak asi i Jaqena. Jenže jsme tady v trošku jiné situaci, kdy u nás lcg nesoupeří samo mezi sebou, ale s ccg, takže zatím těžko říct %-)
Vůbec bych možná zvážila, jestli debatu na ban těchto karet neotevřít znovu, protože od doby, co je ffg zabanovalo a my to viděli jinak, uplynulo docela dost času a situace se možná změnila.

Můj názor na Distraction vs. Lethal Counterattack je ten, že ač jsou to oba reprinty, tak Distraction je wne Cčková karta, zatímco Counterattack je Rko z první edice. To může být jeden z důvodů. A nemyslím si, že v x-listu by měly být všechny dobré, použitelné a přínosné karty. To tam rovnou můžeme zařadit celý CoreSet. Kvůli některým kartám je třeba stále druhý CoreSet, ale tahle úprava by měla sloužit hlavně pro nováčky, aby měli k dispozici sleváky, weenies a některé základní eventy v dostatečném počtu. (alespoň tak to vidím já)

no když tam je třeba Condamned by the Council tak nevím no, ohánět se zrovna jestli kvůli téhle kartě si nekoupit daný CP vícekrát...

Porovnávala jsem ty dvě karty, které jsi zmínil Ty a navíc je to jen můj názor, Andreho případné zdůvodnění může být jiné. Condemned by the Council je podle mě v x-listu proto, že je to jediný "all houses" location hate v lcg. To, že pro některé rody je jeho použiti značně limitované je už věc jiná, ale teoreticky to použitelné je.

LCG formát je i u nás nastaven podle oficiálních pravidel FFG. Tedy Jaqen a Cache jsou zabanovány.

Co se týče Tvé druhé otázky, důvody pro pominutí Lethal Counterattacku jsou dva. Prvním je obecné tendence gamedesignu v LCG proměnit Starky z "all-kill" tlaku do spíše takové o něco techničtější "manipulace". Přišlo mi vhodné tuto Frenchovu tendenci podpořit.
Druhým důvodem je skutečnost, že LC je plošné zabíjení, které má "power-level" parametry spíše CCG (jen Crushed the Walls byl silnější) a při absenci dostatečného počtu generických cancelů (neutrální je jen jeden, Hand's Judgement) mi přišel příliš silný na to, aby byl všude obsažen 3x. Nadto ho Starkové ani tolik nepotřebují.
Souhlasím s Tebou, že Distraction Starkové hrát nebudou, je to jednoznačně karta pro Lannistery.
Naproti tomu jsem Starkům "uvolnil" Seductive Promise, který můžou s klidem užít na svůj manipulativní build a také Support of the Kingdom, který je generickým location control. Důvod pro uvolnění Condemned by the Council je stejný, jedná se o location hate. A zásadní podmínkou je skutečnost, že se jedná o "neutrální" karty použitelné ve více až všech rodech. Naproti tomu LC je in-house zabudovaná karta.

LCG Stark a all kill, nechtěj mě rozesmát, co má v LCG Stark all-kill? sem se teď pokoušel postavit starkovský lcg deck a zjistil jsem že už i lanni má použitelnější řízený killy (ALPHD či I am your Wrist small). Stark má tak akorát Guilty (trochu pozdě na dominanci a v lcg těžko zaplatitelné influancí) a pak Catapult (s omezením a ještě to není překvapení), Bear Island je hodně limitující a Robb je drahej a není král. Možná ještě pár ale už nevím co. Daleko víc kill má teď i lannister když počítám jejich milion burnů.

Ale jinak chápu rozhodnutí ohledně counterattacku takže to co jsem napsal jsem se jen tak trochu ventiloval ;-)

Nechci Tě rozesmát. Já mluvil o Starkovi ve Standardu a v Legacy a to jsem nazval "All-kill". Pravděpodobně jsem to tam nezdůraznil a nenapsal za to formát, v předchozím postu.

Čili lcg na jednu stranu posilujeme speciálními "50 pravidly" a na druhou oslabujeme zabanováním Jaqena a Cache, které jsou u nás v ccg povolené? Nerozumím tomu proč. Kdyby se jednalo o hraní třeba v rámci lcg ligy (kde jsi předpokládám zmiňoval, že tento ban platí), tak by to dejme tomu dávalo smysl. Ale jestliže jde o hraní na turnaji (či kdekoliv jidne, kde se střetává lcg vs ccg), tak ccg získává výhodu lcg karet, které lcg nemůže hrát??

Odpověď je krajně jednoduchá. V LCG formátu jsou obě zmiňované karty zabanované, ve Standard formátu nikoliv. Klíčovým faktem je skutečnost, že čistý LCG balík může hrát ve "Standard" formátu, chce-li (narozdíl od CCG balíku, který opačnou možnost rozhodně nemá) a poté se na něj vztahují restrikce tohoto formátu. Tedy nemá zabanovanou Cache a ani Jaqena a protože se jedná o LCG karty, může je použít ve svém případném "50-karetním" balíku. Je to srozumitelné?

Ano, teď už to srozumitelné je, děkuji. Takhle to smysl dává. Nicméně drobný chaos panuje a není snadné se v tom zorientovat.

Nascanoval jsem karty, které je možné proxovat podle Xlistu, okud by si je někdo chtěl vytisknout v barvě. Jednotlivé scany jsou rozděleny podle rodů. Chybí tam pouze karta B172 Support of the kingdom, kterou momentálně doma nemám.
link: http://rapidshare.com/files/300480383/Agot_-_Xlist.rar

je možné, prosím, zařadit Templ of Graces T131/132 do Xlistu?
Všechny rody mají v Coresetu 3x income lokaci za O. limited. Targové ne.

Upravil jsem X-list dle Vaší vůle jak vyplynula z hlasování. Upraveno bylo rovněž použítí standardní proxy karty vzhledem k X-listu.

Přidal jsem do X-listu income lokaci Targaryenů "Temple of Graces".

v čem je změna?

Z Lannisterského X-poolu jsem vyřadil Gilded Plate, který pro ně zvláště s existencí bodyguard neznamená nijak zgvláštní přínos a nahradil ho lokací Golden Tooth Mines, která je se zabanovanými Cache jedním z klíčů ke draw v Lanni buildech.

Juchuu :-)