ostravská neligová Šatlava

Liga neliga, po delší době se ostravská sekce sešla a zvolila si k tomu Šatlavu. Jsou tam příjemně oddělené prostory na způsob boxů a hlavně, dá se říci, tématická atmosféra - na neúspěšné čeká vždy připravená oprátka ;-)
Bylo toho dost, co probrat, já chtěla něco pořešit i na netu, ale vzhledem ke kvalitě wifi signálu jsme si vybrali špatný box - ano i do podzemních kobek pronikla technika %-) ;-)
Věřím, že ostatní si setkání užili podobně jako já a doufám, že nám naše momentálně velice vytížené programy umožní setkávat se pravidelně, myslím, že možností a aktivit jsme nastolili dost - a nejen těch týkajících se agotu.

Rozhodně jsem si velice moc užila hru s Hrušou - střet Martell vs. Targaryen bývá ojedinělý a tato hra byla... lahůdková :-) Nebo alespoň já měla ten pocit :-) Byla zvláštní tím, že mně (Martell) až někdy do čtvrtého plotu nepřišel žádný slevák ani zlato a tak jsem to táhla jen s malýma charama (pak mi přišel jeden slevák, takže jsem to dál táhla s malýma charama... a pak přišla Zima, takže jsem to pořád táhla s malýma charama...). Alespoň, že do setupu přišel broken arm - to byla jediná má lokace a díky ní mělo to hemžení mých chcípáků smysl. Díky řízeným killům a podobným martellským srandičkám, velké náročnosti a pomalému targaryenskému rozjezdu to na druhé straně vypadalo zpočátku ještě hůř. Po prvním plotu pryč duplikát a dvě mrtvolky a tím čistý stůl, nemýlím-li se. Draci statečně vzdorovali, nicméně Martellové neohroženě postupovali pivními tácky vpřed. (pověřila jsem Raie, aby vyzvedl mé karty doma, ale zapomněla jsem mu připomenout, aby vzal i powery... takže jsem musela improvizovat, protože nikdo neměl náhradní a nechtěli mi půjčit :-P naštěstí tohle je opravdu sympatický podnik a měli zrovna nové podtácky, nicméně Red Viper ležící na tácku... no, ten pohled vám snad ani nepřeju :-D ještě, že ho za moment potom laskavý Hruša spálil :-) - Vipera, ne tácek ;))
Někdy asi kolem pátého šestého plotu jsem byla někde na deseti powerech (ano, tady už na powerech, protože u vedlejšího stolu dohráli a tak se nade mnou slitovali) a Hruša asi na dvou či třech... income u mě mizerný, naproti začal úřadovat Rhaegar, takže všechny Hamlety slevňovaly jako vzteklé, Cache sypaly karty, Chambers vracely pálení do ruky a na mě dopadla závěj Dlouhé Zimy... situace se začínala nepříjemně komplikovat...
Myrcellka se celou dobu snažila dodat mi do ruky rozumné karty, ale deck neposílal sleváky a tak jsem měla sice plnou ruku karet, ale nebylo jak je dostat do hry. S Dlouhou Zimou na krku byla Myrcella křehká. Hruša věděl (díky House Dayne Courier, protože jsem zlato potřebovala opravdu nutně), že mám na ruce právě dva Viper's Bite. Dost na to, abych Její Veličenstvo alespoň na jedno kolo uchránila od návratu Flame Kissu přes Chambers. Vyložil charakter -> trigger -> cancel. Vyložil charakter -> trigger -> cancel. A on měl přitom celou dobu druhý Flame Kiss v ruce!!! (díky za tu chvíli napětí a falešný pocit bezpečí ;)) Myrcella odchází a já přicházím o nejsilnější char, co mám na stole (teď nemám na mysli její abilitu).
Když v dalším kole došlo Jeho Veličenstvo Drogon, zbytky mých charakterů se odebraly na odpočinek a přišla nadvláda draků.
Co na tom, že mi v tu chvíli chyběly k vítězství dva powery a Hruša jich měl asi pět nebo šest. Co na tom, že jsem už měla na stole plnou sadu Broken Armů. Co na tom, že jsem zahrála reset. Plnou ruku karet...
Dokonce už jsem měla i nějaký income, protože mi pochopitelně pro změnu začaly chodit ty chybějící lokace, když jsem v zoufalství diskardovala asi osm karet na Bounty. V posledním plotu se mi povedlo na mou prázdnou polovinu stolu vyložit čtyři charaktery, některé ovšem lehly popelem hned a některé hned na začátku challengí :-)
Gratuluji. Výborná hra!

Omlouvám se za jakékoliv nesrovnalosti a omlouvám se, že obdobně nepopíšu i druhou hru - s Delfem, ale když já mám prostě pro Martelly a Targaryeny slabost :-) a tenhle jejich střet byl... specifický už jen proto, že karty chodily přinejmenším zvláštně a to myslím, že na obou stranách. Taky jsem si, mám pocit, poprvé zahrála proti svému "spuštěnému ledovému pálení" :-)

Při mé druhé hře jsem měla chvílemi pocit, že se nás obsluha zeptá, co je to zač. Jevil o hru docela zájem a projevil zvláštní porozumění a pochopení - nejen, že nás nechtěl rušit při hře, ale když jsem si z nápojového lístku vybrala už druhou věc, která nebyla a řekla mu, ať mi tedy řekne, co mají a co si tedy mám dát, řekl, ať si dám Fantu... není to mé oblíbené pití, trochu jsem protestovala... stále jsem hrála za Martelly.. řekl, že má rád tu chuť letních pomerančů v ní.. a v tu chvíli bylo rozhodnuto :-)))

Fórum:

jj včerejšek byl fajn :-)

Snad si to brzy zopakujeme :o)

Si to z toho uplne vybavuju jak to ctu,to byla fakt luxusni hra. Asi vim za koho hrat priste 8-)

jsem ráda, že se líbilo nejen mně :-)