Stav hry aneb změny na obzoru

Máme tu jedno z nejlepších prohlášení FFG minimálně za poslední třičtvrtěrok (ne, že by to bylo zase tak těžké ;o)
FFG se rozhodlo odpovědět takřka na většinu výtek, které jsme jako hráči a případně NW měli ohledně:
1) Nedostatečného "cardpoolu" v LCG
2) Nedostatečného množství karetních synergií a bohatosti v LCG
3) Problému dvou chybějících velkorodů, Martellů a Greyjoyů

 

Reakce je v podobě na brzké léto ohlášené masivní expanze "Kings of the Sea".


Ta v sobě bude skrývat jak řadu nových Greyjoy karet, tak i upravených reprintů ze starých dobrých dob, což by s sebou mělo přinést zajímavý mix, který Greyům opět umožní hrdě ukázat sílu Železných mužů (Papsuev namaloval nový obrázek, což je rozhodně pozitivní zjištění).

Druhou věcí, kterou expanze přinese je král či královna pro každý rod, speciální military battle, intrigue gambit a power struggle ploty, posílení kingdom lokací, určitá podpora především pro War a Learned cresty. Dobrou informací je také to, že tam bude skupina neutrálních karet a rovněž úplně každý rod dostane svůj díl použitelných karet i mimo jmenované.

Třetí informací je existence speciálních rodových House karet z nichž první bude Greyjoy House karta.

Dobrou zprávou je také to, že expanze Kings of the Sea je prý už v tisku a bude vydána v raném létě, společně s běžící expanzí King's Landing. Do mistrovství světa na sklonku léta (GenCon)) by měla vyjít obdobná expanze zabývající se domem Martellů.

Nate nám přidal i další lehký náhled pod expanzi KL a její Shadow mechaniku. Ukázal nám mistra našeptávače.

O mechanice zatím není příliš známo - snad jen to, že se spekuluje o existenci "shadow area", oblasti jedovatých slov, temných pláštů, temnějších myšlenek a stinných uliček. Karty by mohly podhodnoceny vstupovat do stínové oblasti, kde by měli limitovanou interakci s ostatními "non-shadow" kartami, ale za určitých podmínek by mohli vystupovat do hry a zase se vracet do stínů. Například podle vzoru "flip" mechanik, kdy by byla shadow karta otočená rubem a teprve po vstupu do hry by se odhalila lícem a protihráč by tak vůbec zjistil totožnost dané karty. Ale to jsou jen spekulace, tak si počkejme.

Poslední důležitou informací především pro mě a potažmo tak i pro vás je to, že na organizovaný turnajový program budu nyní moci komunikovat přímo s Natem, což snad znamená mocný nárůst spolehlivosti a rozvíjení nových možností. A za to jen houšť a větší kapky - konečně, řekl bych.

Inu snad bude tato mocná a dlouho chtěná injekce naplněna nám se tak dostane jistého narovnání pošramoceného stavu. Mám radost, pokud to tak lze po sérii jistých zklamání říci.

Děkuji za pozornost,

Váš NW

Komentáře

Takže tu máme nějáké dodatečné info k rozšíření Kings of the Sea:
Dle FFG se chystá prodej až na Červenec. Což je určitě škoda a všichni budou netrpělivě čekat.

Další zajívamostí je například nová Multiplayer varianta v originále nazvaná "The Kingsmoot", kdy hráči soupeří o 6 titulů vůdců Železných ostrovů. Víc se dozvíme asi později.

Celý článek v originále můžete najít zde.

Tak dle popisku produktu od FFG bude mít toto rozšíření jen asi 60 karet (z toho 45 pro Greyjoye) + nějáké ty tituly pro hru Kingsmoot a speciální House kartu to vše asi za 30$.
Mě osobně to připadá celkem dost. CoreSet se stále vyplatí daleko víc. Jsem zvědav co v tom balíku bude jelikož do 60 karet se toho narvat moc nedá...
Co myslíte stojí to za to?