Jak dopadlo první nováčkovské hraní v Brně...

Takže první večer zaměřený pro nováčky AGoTu se dle mého názoru celkem vydařil. Jak již bylo předesláno tak se konal na Majáku a tudíž nám odpadla nutnost stěhovat se někam po zavíračce v 18:30, bohužel jsme tak ale nemohli přilákat nové fanoušky z herny, ale co už :)
Nejdříve jsme se sešli v třech: qcpx neboli Emil, Marťas (kamarád co se občas chodil dívat když jsme hrávali s Ragem a Lišákem) a já. Chvíli jsme čekali na Marťase a tak jsem aspoň zatím vyzvídal jak se někdo u nás mohl jen tak dostat ke CoreSetu, jelikož jsem ale strašně ukecanej tak jsem nenechal Emila moc mluvit, ale to hlavní jsem se dozvěděl. Začali jsme asi něco po půl 5. Vybalil jsem CoreSet a dal vybrat rody. Po krátkém představení se Emil ujal zrádných Lannisterů, Marťas čestných Starků a já mocichtivých Baratheonů. Targaryeni zatím vyčkávali za mořem :)
Jelikož mám osobně radši vysvětlování her za chodu tak po stručné teoretickém úvodu jsme se hned pustili do setupu. Hrálo se viceméně otevřeně. Emil dostal dost dobrý setup s +4 gold za Crossroad, Goldroad a Lanni Steward, Stark byl na tom hůře jen s jedním Fiefdomem, Chundeláčem a Winterfell Reserves. Přesvědčil jsem ho ale že to může vždycky přijít hůř a navíc měl na ruce hned Eddarda. Já jsem bez lokace mulligenoval, nakonec jsem dostal Aegons Garden a 2 levné charaktery. Poté přišlo na řadu asi nějvětší vysvětlování s tím jak funguje zlato a sleváky, jak se vyhodnocují ploty a co s multiplayer tituly. A šlo se do hry. Myslím že oba pochopili princim hry velmi rychle, největší problém dělalo asi Deadly které v druhém plotě bylo na stole asi 4x, takže se všihcni pořád báli kdy a jak o své charaktery můžou přijít. Hrálo se opatrně, jak se dalo čekat. Ale důrazně jsme vysvětlil že účelem hry není blokovat všechny challange, které na vás jdou a tak zabránít přísunu power pro soupeře, ale získat 15 power dříve než ostatní. Tohle jsme vypozoroval z fóra FFG, že je častou chybou nováčků. Hra pokračovala dál a všichni se dostávali do tempa, eventy se hráli málo, jelikož se spíše ptali na to jak fungují a navíc jich v CoreSetu mnoho není. Proto většina ukázek hraní even zůstala na mě.
Asi o čtvrt na 7 se dostavili Winnifred s Elgim. Dostali zatím Targaryeny na nastudování a pozorovali jak se hra hraje. Bylo mi blbé aby dlouho čekali a tak jsme hru po půl hodině asi v 5 plotě ukončil s Robertem který měl 8 powerů a dalšími na House kartě.
Emil nás však ale musel pomalu opustit. Chvíli jsme ještě tedy probírali nějákou strategii a předběžně se domluvili na další týden.
Další hra se tedy hrála ve složení Marťas (Stark), Elgi (Targaryen), Winn (Lanni) a já (Bara). Začal jsem zase opakovat začátek v podobě setupu a podobně, ale už to nebylo tak zdlouhavé. Hned prvním plotem vznikla ale zajímavá situace. Winn která do setupu zahrála 4 lokace chtěla všem uškodit a tak hrála jako první plot blokádu. Já na druhou stranu nedostal do setupu ani jednu lokaci a tak jsem hrál prozměnu plot podzimní deště. To vyústilo v situaci kdy nikdo neměl zlato, já jsem tak vyuřil situace a s nejvyšší iniciativou jsem se stal first playerem a vybral si jako svůj titul Master of Coin, za ten jsme vyložil svoji Chambers a Aegonovu Zahradu co mi přišli a jeden zlaťák si nechal an save Davose. Ostatní vyložili jen pár 0-cost lokací a moc se toho neudálo.
Dále se hra rozvíjela ale v celku dobře, všichni věděli už víceméně jak hrát a bylo vidět použití event i ze strany soupěřů. Nejslabším článkem byl asi Elgi, který viděl hru dnes poprvě, ale nedostal padáka ale postupně se přizbůsobil a na konci už mu to celkem šlo, navíc hrát Targy je docela obtížné.
Hru jsem nakonec opět ukončil já v 6. plotu aniž bych o tom věděl. Ty papírový powery jsou strašně něpřehledný!!!
Ale byl jsem rád že už to skončili, bylo asi třičtvrtě na 10 a mě už bylo bolela hlava od všeho toho vysvětlování :)

Celkově jsme tedy za 5 hodin stihly 2 multiplayery. Jeden ve 3 a jeden ve 4 hráčích. Což jsem mi zdá hodně dobré jelikož jsme se dost často ze začátku zastavovali a něco jsem vysvětloval. Hra s pouze jedním CoreSetem ale nebyla až tak pomalá jak jsme čekal, i když první dva ploty celkem stagnovali.
Už se těším na příště ;-)

Fórum:

Jsem rád, že se vás nakonec sešlo tolik. Díky Rozo za aktivitu :)
Jen tak mimochodem, mám silný pocit, že Emil zná mě a já Emila anebo je to strašná náhoda s křestním jménem ;o)

To se domluvte sami hoši, ale asi to není nemožné jelikož odjížděl do Prahy, kde si i původně kupoval CoreSet...

tak co je to on nebo ne? :-)

To by byla opravdu zvláštní náhoda, co říkáš, Ondro? ;-)

K samotnému hraní: vzal jsem si Lannistery, protože v knížkách to jsou největší sviňky ;-D , ale nějak jsem neuměl využít jejich sílu přes intriky. Asi zbytečně jsem se navážel do Starka, kde intriky znamenaly automatický úspěch a jeden power pro mě, protože možná mělo větší smysl pozlobit trochu Baratheona, od začátku vedoucího. Trochu jsem také přecenil délku hry, postavil jsem si sice solidní armádu, ale něž mohla naplno někde udeřit, bylo po všem. Musím se taky mrknout, jestli Lannisteři mají taky nějaké takové dojiče powerů, jako je Robert Baratheon nebo Eddard, možná jsem mohl trochu víc využít Jaimeho... No, byla to první hra, příště už budu chytřejší :)

Koukám, že vám to hezky vyšlo. Škoda, že jsem se nemohl zúčastnit, přibyly by i nějaké ty constructed balíky, ale zdraví to nedovolilo... :-/