5. týden v Brně

Takže ačkoliv na tento týden nebyla vyhlášena liga tak jsem se v Brně rozhodli uspořádat ligový večer i tak a předehrát si tak některé hry z dalšího týdne. Doufám že nám to NW povolí, ale vedli k tomu hned zásadní věci. V první řadě pokud už začnou příští týden tréninky tak se nebudeme moct sejít a zadruhé jsme se konečně sešli v počtu větším než 2. Dostavil se i Lišák.

Nejdříve než ještě Lišák dojel jsme ale dali s Ragem Joust. Opět to byli Greyjoyové (KoSaR) proti mým Starkům (Winter). Hra začala vcelku dobře jelikož jsme byl schopen vyložit celkem pěkný setup. Přišli Riverland, Sea, Old Nan a Hound. Poté co jsem si dobral karty přišlo další Sea a tak jsem věděl že peněz bude dost. Rag hrál hned Watching a začínal díky Take them by Surprise. Z watchingu jsem věděl že má 8 STR armádu a jelkož měl na stole už 2 Hamlety tak jsem se rozhodl ho trochu zkriplit a Old Nan nepřipustila aby byl Balon král. To se ukázala jako dobrá volba. Měl jsem celkem navrch a tak se Rag odvážil jen do intriky. Já ho projel na všechny challange a Robb který byl ve hře díky Jayne bral renown. V druhém plotu Rag vyložil hodně charakterů ale většinou s malou silou. Já přidal do hry Ghosta a pár dalších. Díky Brianě jsem mohl vyhrávat military challange aniž by mohl Rag využívat save. Držel jsem ho tak zkrátka. V třetím plotě se tak Rag rohodl vyhodit Valar. Oba jsme zůstali na stole s jedním charakterem. Já ale vyložil Eddarda který mi zbyl na ruce od začátku a k tomu Aryu. Bylo vymalováno. Můj 2 claim plot a možnost unopposed challengí spolu s dominancí mi zajistli 15 power. Rozhodně nějlepší byla Old Nan která 2 kola držela Balona zpátky a tak brzdila income soupeře. Akorát u jednoho si nejsem jistý když jsem útočil s ITE Briane a pak jsem využil kill z Fury plolu mohl to Rag už savenout nebo ne? Já si nebyl jistý a tak jsem save povolil.

Multiplayer se hrál ve složení Lišák (Baratheon - BaW), Rag (Greyjoy - tentokrát bez agendy) a já (Lannister). Hra začala vcelku drsně hlavně pro mě jelikož jsme vyložil dost charakterů včetně Sera Ilyna Payna a tak byl Rag se svými low STR charaktery namalovaný. Proto volil v druhém plotě Valar a mě tak zastavil a vyřadil téměř na celý zbytek hry. Pak se mi už nedařilo a nechodili charaktery ani nebyl náběr. Rozdávali si to ta především Rag s Lišákem. Já jen přihlížel a popichoval. Dařilo se mi vyhrávat jen dominance za velký počet gold které jsem neměl za co utratit a taky jsem trigroval Lions Mouth a tak nabíral powery. V pátem plotu jsem pak ale mále vyhrál když jsem chytrou lstí dokáza vyhrát 3 claim power a dostal jsem se tak na 14 powerů. V 6 plotě jsem pak hru dohrál jelikož nikdo nebyl schopný dostat se k mým power schovaným na Lions Mouth a Castamere. High Tide nepřišel Ragovi ani jeden, naštěstí pro mě a tak jsem na největší haluz v AGoTu vyhrál na Lions Mouth v 6. plotě. I když jsem měl asi 10x menší sílu charakterů než oba soupeři. Za celou hru jsem nabral ve hře jen 6 power. 6 dalších bylo za Lions Mouth jelikož jsem ji měl od začátku a 3 za dominance díky hodně penězům. Druhý skončl Rag s asi jen 8 nebo 9 power a poslední Lišák s powery pěti. Hra to byla na můj vkus až moc haluzová...

Fórum:

Fajn, jsem rád, že jste se konečně pořádně sešli :) Ano, povolím vám to jako předehrávku, zvláště když jste si tak pěkně zahráli.
Jinak co se týče Tvého dotazu i onen kill z Fury plotu je stále součástí dané challenge a pokud Brienne participovala, tak Rag nemohl triggrovat žádný save.
Doufám, že byl Lišák se svými Bara celkem spokojen :)

No Lišak měl vcelku silný deck a ze slušného cardpoolu mu to celkem šlo postavit. Bohužel však ještě nemá tak strategické myšlení a proto myslím že občas mohl zahrát lépe než udělal. Nicméně byl obávaným soupeřem a nedal nic zadarmo. A taky měl tak možná trochu smůlu občas.