Brněnský speciál aneb Úvod do hraní AGoTu

Zdravím všechny fanoušky AGoT karetní hry, kteří ještě neměli možnost si ji zahrát ale chtěli by to zkusit. Jelikož hraní v Brně pomalu upadá a v poslední době nebylo možné se moc sejít k pravidelným ligovým kláním tak jsem se rozhodl udělat něco pro to aby se komunita v Brně rozrostla.

V příštích několika týdnech či měsících bych chtěl udělat každý pátek, pokud to bude možné, večer na téma AGoT, který jsem nazval "Úvod do hraní AGoTu". Pokud jste tedy fanoušek knižní ságy nebo vás hra jakkoliv zaujala jste srdečně zváni.

Jednalo by se o to že podle zájmu bych měl připraven CoreSet, který obsahuje 4 balíky rodů (Stark, Baratheon, Lannister a Targaryen) připraveny přímo ke hře. Jedná se sice o trochu jednodušší typ balíků ale k představení hry bohatě stačí. Po krátkém vysvětlení by se jsme se pustili přímo do hry. Hrál by se multiplayer ve 4, kdy byhch já hrál rod co by na mě zbyl. Všem bych pak radil a pomáhal zodpovídat všelijaké dotazy a ukázal jak se hra hraje. Koho by to zaujalo tak by mohl postoupit do dalšího klání kdy mám připraveny 2 už pořádné balíky - Stark a Lannister, a mohli by jsme si dát souboj "na ostro". Vše je naprosto nezávazné, nikoho nenutím nic si kupovat či objednávat, jednalo by se o pouhé hraní. Pokud by měl někdo i nadále zájem o to hrát a už si koupit vlastní karty tak bych mu klidně pomohl s výběrem atp.

Pokud vás to zaujalo a jste z Brna nebo okolí a byli by jste ochotni do Brna dojíždět tak se mi můžete ozvat zde na fórum, PM zprávou, na fénixu do pošty (pozor tam mám nick Buldog) a nebo mi napište na mail rozmanjiri @ volny . cz (bez mezer).

Vítáni jsou i zkušení hráči, kteří můžou pomoci s hraním nebo si můžou dát duel s již pokročilejšími hráči a tak přidat trochu variability.

Jediný probém v současné situaci vidím to že nemáme vyhraněné prostory, kde tato klání uspořádat. Místo kde jsme se dříve scházely (Máják), je v současnosti pro naše potřeby uzavřeno. Sice se pokusím nějak se tam ještě domluvit, ale nedával bych tomu moc šancí, aspoň prozatím. Proto pokud víte o něčem kde by jsme mohli hrát tak mi můžete psát návrhy. Záložní možnost je vždy Černý Rytíř, ale ten má bohužel omezenou otevírací dobu a navíc jsem se tam ještě nějak nedomlouval a taky tam nebudeme mít klid.

Takže pokud jste naladěni a chtěli by jste to zkusit tak pište, čekám na váše odpovědi a můžeme začít klidně už tento pátek.

Rozy.

Fórum:

Ahoj, tak něco takového jsem na těchto stránkách přesně hledal... :)
Nedávno jsem si pořídil AGoT LCG, což jak jsem později zjistil je jen lehce překopaná CCG, a rád bych se ji naučil hrát (a do budoucna ji s někým hrál). Na tento pátek už program mám, ale příští by to šlo (20.2.).

Vítej v komunitě :) Předpokládám správně, že jsi z Brna? :)

Tak tak ;-)

jsem rád že je taky někdo z Brna, v Praze je už moc lidí a nás tu je po skromnu...

Ahoj, jsem rád že jsem tě mohl potěšit. Zatím co jsem takhle psal tak se mi ozvalo jen pár lidí asi 3 kamarádi a teď ty což je počet tak akorát aby se s tím dalo něco začít dělat. Bohužel všichni mi odpověděli stejně jako ty, že ted nemají čas zrovna a že spíš až tak za dva týdny. Příští pátek tu navíc zrovna nebudu ani já. Takže pokud to vydržíš tak navrhuju první klání v pátek 26.2.
Do té doby se snad už vyřeší i otázka kde budeme. Pokdu máš nějáký návrh kde hrát tak sem s ním :)

A co takhle jiný den, než pátek? Moc pátků totiž volných nemám, protože velmi často někam na víkend odjíždím, a s přibývajícím hezkým počasím to bude už jen horší. Naopak prakticky každou středu mám volno a velmi často i ve čtvrtek a v pondělí... Co se týká místa - nějaká hospůdka či kavárna s vhodným prostředím by nestačila? Samozřejmě s dostatečně velkými stoly.

no já mám volno převážně v pátky, pokdu by to bylo možný tak bych to chtěl udělat především v pátky a začít toho 26.2.
jinak mám volno spíš v úterý večer, ale bývám často unavený po škole a práci (24 h směna) tak by to nešlo na moc dlouho, ve středy by to teď možná i šlo, ale až přesnate mrznout a začnou nám trenály tak ani ve středu ne, zatím se ale snažím využít středy k ligovému hraní a nalákat tam hráče z brna co už hrají dýl
no a v pondělí můžu jen výjimečně a ve čtvrtky vůbec...chtělo by se to teda domluvit nějak konkrétněji
co se týká místa tak plánuju se tento týden poptat v Černým rytířovi a zkusit to tam, v kavárnách a tak bych moc nechtěl být jelikož by to mohlo být nadlouho a nechtěl bych být jak socka nebo zase utratit hodně, kdyžtak dej vědět jestli by ti to vyhovovalo v ten pátek nebo to úterý ať můžu domluvit ostatní lidi, ale vím že ty mohli v pátky, ale bud ubrát přednostně tebe jelikož už hru máš

Drobná poznámka k místu konání - herna je samozřejmě nejlepší, pak ale taky můžu doporučit "centrum volného času" - zkus pohledat u vás, tady jsou úplně v pohodě :-) Včera jsme část Ligy odehráli dokonce v něčem mezi restaurací a hospodou - tuhle už mám odzkoušenou, nehrála jsem tam poprvé a kupodivu nám nikdy nic neřekli.. Každý jsme si dali alespoň jedno pivo a upíjeli pomalu... každý týden by to takhle nešlo, ale jako změna a v případě, že selžou ostatní alternativy, to není zase taková hrůza, jak to na první pohled vypadá...

OK, tak příští pátek si udělám volno (btw je to 27., ne?) a pak se kdyžtak domluvíme. Pokud se ve středu scházejí už pokročilí hráči, nezbývá, než se AGoT rychle naučit :)
A jak to vidíš časově?

No dnes jsme se byl optat v Černým rytířovi a domluvil jsem se s nima že pokud nás tam bude chodit tak kolem 6 lidí tak je to v poho, stůl tam pro nás bude. Ale nevýhodou je že zavíraj už v 18:30, takže bych dal sraz nejradší už ve 4 nebo pak v 5 podle toho jak to lidi budou stíhat. Pak by jsme se mohli kdyžtak přemístit ještě někam kde by jsme mohli pokračovat kdyby byl zájem. Výhodou herny je ale propagace hry.
Jo jinak je to 27.2., jsem se nějak přepočítal.