4 týden v Brně

No tak dneska sem si zase zahrál hru s Ragem, jelikož jsme měli teď pěknou rivatilku mezi Stark a Greyjoyi tak jsem dal na Raga a konečně se aspon donutil postavit si Stark balík se zimní tématikou. Balík jsem neměl vůbec čas ozkoušet a hlavně sem nevěděl co a jak od něj očekávat.

V první hře mi přišel pětkový setup což bylo docela drsný a i když to bylo "jen" +3 gold tak jsem měl na stole už 3 weenie, což není na škodu nikdy proti greyjoyům. Pak už se hra ale nevyvíjela moc pozitivně, Ragnar vyložil brutální sílu a to s Balonem, 8 armádou, Wexem a párem Veteran Looters a Wendamyrem. Navíc jsem prohrál iniciativu na los po Fury na obou stranách. Nic by mě navadilo tak jako ztráta keywordů kvůli armádě, takže moje 3 charaktery se stealth měli smůlu. Dostal jsem triple kill (claim, Fury a North) a hra se pro mě vůbec nevyvíela dobře. Neměl jsem pak už s čím moc útočit zvlášť že jsem neměl Stealthy. Dál to šlo už z kopce. Jako 3 plot jsem volil Valar a kupodivu ragovi zůstal na stole jediný save z wendamyra a v ruce nic neměl. Šli jsme každý na jeden char kdy mi zůstal jen Robb s helmou. Následně se mi ale moc nepodařilo už vyložit a i přes otravnou zimu jsem nezpůsobil ragovi větší škody. Prohrál jsem celkem jednoznačně. Takže 0 bodů do ligy.

Dál jsme si dali odvetu a škoda že už se nepočítá do ligy. Zrovna mi totiž deck zabral a vyhrál jsem. Setup byl podstatně horší, ale dokázal jsem držet raga hodně zkrátka, hlavně díky Mancemu který mu za hru sebral 3 lokace a tak hrál rag druhou polovinu hry jen s dvěma hamlety a chambers. To mu bránilo i v hraní někteých event a tak jsem si vytvořil mohutnou převahu na stole. Asi v 6 plotě kdy se mi už podařilo zabít vše na stole jsem mu nedovolil vyložit ani jeden charakter (na jediného Eurona s 5 cost neměl dost goldu kvůli zimě) a hru jsem dohrál do konce. Velmi dobrá hra, až jsem se divil jak si starkové dobře vedli i bez zimních rangerů, který se neráčili dostavit.

Po souboji 1-1 jsem se rozhodl provětrat své Lanni, od minula jsem je trochu pozměnil a tak jsem chtlě vidět jak to půjde. Šlo to celkem slušně ze začátku jsem dokázal přes velmi vychytralou kombinaci přes Joffreyho discardovat Balona a Jaqena který v to dobu už otravoval s navalem. Jaqen se ale do hry vrátil a i tak byl později hrozbou. Nedokázal jsem vyvinout dostatečný tlak a hlavní problém byl asi nedostatek military ikon kdy jsem s 3 claimem díky Cersei nemohl nějak prorazit Ragovu i tak chabou obranu. Jediné co se mi povedlo bylo nakonec discardovat jeho balík na 0 díky Tywinovi a velkému množství intrik po jeho velkém náběru. Dělal jsem ale hodně chyb, které se na hře i projevily. Nakonec jsem ale kombo Jaqen a Euron s Tridentem (naval jsme opět úspěšně discardoval) nedokázal zastavit. Škoda jen že hra nepokračovala o chvíli déle, bez karet v balíku by toho rag už moc nezahrál. Ale hra to byla vcelku zábavná, jen mě mrzí ty chyby.

Víc se nás v Brně nesešlo. Jarik a Lišák měli rodinné povinnosti a o ostatních nemám žádné info.
Takže velká škoda, že v tak velkém městě se nedá zahrát pořádný ligový večer.

Fórum:

Doufám, že někdy dotáhneš Ragnara zas do Prahy :-) a na začátku března bych mohla být naopak já v Brně, tak se můžem sejít :-)

no myslm že Rag má v plánu přijet na Balonovu rebelii, ale to tam zas nebudu já, takže zastoupení Brna bude opět malé...

Já se někdy dotáhnu sám, neboj, akorát teď je to trochu špatný je toho nějak moc