Turnajové zajímavosti

Malé statistické okénko ;-)

První turnaj se konal 5. října 2007 a od té doby se již uskutečnilo 16 turnajů.
14 z toho bylo započítáno do ELO ratingu a hrály se na nich pouze jousty. Kromě toho byl jeden melee turnaj a jeden speciální - Battle of Bottle.
Minimálně jednoho turnaje se účastnilo již 25 lidí.
Z celkového počtu 16 turnajů se 1 konal v Ostravě, 4 v Brně a všechny ostatní v Praze.
Největším turnajem byl ten konaný 1. března 2008 v Outpostu, který byl navíc Outpostem i sponzorován a zúčastnilo se ho 16 hráčů, což byla celá tehdejší turnajová hráčská základna. Na druhou stranu - nejmenší turnaje byly o šesti lidech, byly 4, odehrávaly se bohužel spíše v poslední době a byly také konané v Praze.

Co se týče zastoupení jednotlivých rodů:
13 hráčů zatím hrálo pouze za jeden rod, 7 si vyzkoušelo rody dva, 3 hráči tři rody, 1 čtyři a 1 všech šest :-)

Asi nikoho nepřekvapí, že nejhranějším rodem u nás jsou Lannisteři s ošklivým náskokem na ostatní rody. Nejméně se hrálo s Targaryeny.
L - 44, S - 31, G - 21, B - 20, M - 17, T - 14

Největší věrnost (osm her za jeden rod) byla prokázána Greyjoyům a Lannisterům. Nejvíce hráčů si alespoň jednou zkusilo Lannistery a Starky (10) a nejméně jsou zkoušeni Targaryeni (5).

Tři hráči se na turnaji ukázali zatím jen jednou, jeden na všech šestnácti, jeden na jedenácti, tři na devíti, atd..

Fórum:

Jen zírám na tu statistickou práci. Hezkýýý a jen tak dál ...

hmm... ale kam dál? :-) Jestli jsem vypustila něco, co by Tebe nebo kohokoliv zajímalo, zkusím doplnit. Jestli chcete jména, dodám ;-) :-P

No dál jako monitorovat a vždy po čase dát přehled:-D

Mě akorát ještě napadlo při čtení tvého okénka, že by bylo zajímavé sledovat úspěšnost rodů, ale momentálně ty rody, které jsou více hrány, mají určitě i více výher, takže to statisticky asi není moc hodnotitelné. Jedině, že by se nějak náhodně vybral u všech rodů počet zápasů shodný s počtem her nejméně hraného rodu.
Nebo s jakým soupeřem má ten který rod největší problémy (i když to už vy tak asi ze zkušenosti víte i bez statistiky :-))

Také mě docela překvapilo, že se málo hraje s Targama.

Bylo by to statisticky hodnotitelné, kdyby to bylo jako procento výher z celkového počtu her v rámci rodu.
K takovéto statistice však nemám údaje. A obávám se, že i kdybych měla, bylo by téměř nad mé síly se do toho pustit - přece jen zápasů už bylo odehráno opravdu hodně. Ale takováto statistika bude velice brzy dostupná alespoň pro Ligu :-)

Hmm.. k tomu s kým má kdo problémy.. jistě to lze nějak zobecnit, myslím, že to je možná i zajímavý námět na krátký článek či spíše úvahu, ale necítím, že bych na to měla tolik zkušeností. Navíc - podle mě v některých případech větší roli než jaký je to rod, hraje to, jaký je to build.

Myslím, že zastoupenost rodů částečně odráží náročnost jejich buildu.
Ale samozřejmě je to dáno také tím, jak moc se "rodům věrní" hráči účastní turnajů. Takže budeš-li jim věrná a budeš-li na všech turnajích, mají šanci vybudovat si lepší pozici :-)