Agot po skypu

Mám dotaz na Dandali a ostatní, kdo zvládají hrát Agot i po skypu. Neumím si moc představit, jak to děláte. Máte kamery? Malujete si, co protivník vyložil a pak to škrtáte? Ještě máte u toho otevřené stránky na netu nebo jak to probíhá? :-) Když by se to ukázalo schůdné, tak si také klidně s někým zahraju, ale zatím mi to trvá předlouho i naživo :-D  

Hmm, velkou pomůckou pro ty, kdož hrají po skypu jsou Tzuovi stránky (tzumainn.com). Vždy, když někdo něco vyloží, tak si hráči na monitoru otevřou jeho lokace, charaktery, případně attachmenty. Kamera se zatím v žádném z případů hraní AGoTu nepoužívala.V současnosti ale Ondra (Raius) chystá jednu aplikaci, která by pro ostatní hraní velmi zjednodušovala a kromě vizuální orientace by umožňovala karty i klekat. Takže toliko asi ve stručnosti, více Ti k tomua si řeknou hráči, kteří tzumainn pro Skypové hraní používají.

No řeknu to takhle, zatím sem hrál jen párkrát a to s fallenem, který hrá starky jako já, takže sem věděl co která karta dělá aniž bych to musel složitě studovat, což byla děsná výhoda. Stejně tak jako celkem jednoduchá strategii starků - kill, kill, kill a prozměnu double-kill :)

Co se týkalo mě tak sem si většinou příjmové lokace psal jen do pozn. bloku aby mě nezabírali obrazovku - příjem a influance tak byli vyřešeny.

Ostatní sem si vždy otevřel v novém panelu (používám Firefox) ze stránek tzumainn.com/agot. Ve hře jsem tak viděl jména všeho co má soupeř na stole a mohl tím popř. listovat. V challange fázi jsem si pak většinou dával pokleklé karty na jednu stranu tak abych se v tom vyznal, ale obšasné co ti prosímtě stojí (bez urážky) zaznělo z obou stran. U mrtvé karty jsem pak akorát zavíral okna. Eventy jsem neřešil a věřil jsem tomu co soupeř říká, ale jako Stark nehrál moc jiné karty než já.

Doufám že ti to pomůže, rozhodně bych karty ale nemaloval a používal tzumainn.com/agot, bez toho si to nedokážu představit.

Poprvé jsem si to taky nedovedla představit a přišlo mi to celé dost absurdní :-) Ale teď už je to relativně běžná součást mého "hráčského života". Prostě tak, jako člověk hraje joust a melee, tak kromě toho hraje přes skype :-) Nelze to dělat příliš často, protože je to přeci jen o něco náročnější, ale svým způsobem si člověk asi zvykne :-)

Jak již bylo řečeno - obrovskou pomůckou jsou stránky tzumainn - já bych bez nich nebyla schopna hrát. Než hra začne, tak si otevřu několik oken prohlížeče (velkých jen na velikost karty), do kterých zkopíruju adresu vyhledávání na tzumainnu, aby pak stačilo jen napsat, kterou kartu soupeř hraje. Chvilku mi zabere než to naklikám (soupeř zatím důkladně míchá svůj deck ;-)), ale zatím mi to přišlo jako nejlepší řešení, které pak nezdržuje hru.
No a pak jednotlivé karty vyhledávám a snažím se je nějak vedle sebe naskládat na plochu monitoru - což je, pravda, občas problém, ale s pomocí soupeře se v tom dá vyznat :-) Mám tedy na ploše lokace, charaktery i attachmenty. Eventy si většinou taky vyhledám - nikoliv z důvodu nedůvěry v soupeřova slova, ale protože to prostě ráda vidím a když se na to můžu podívat, tak se mi to případně později snad lépe pamatuje.
"Vyložené" věci se snažím i "poklekat", abych v tom měla přehled - a to tak, že obrázek trochu posunu posuvníkem - třeba až tak, aby byl skryt obrázek.

Možná to celé dělám moc složitě, ale když si to nepamatuju, musím si takhle pomáhat :-)

Přesto, že se snažím mít přehled, občas to opravdu nejde. Podle mě se nelze vyhnout již Rozym zmiňovanému dotazu "co ještě zůstalo stát", případně varianty "kdože má power iconu", "máš tam nějaké stealthy" apod. Na monitoru prostě nelze prohlédnout všechno najednou a získat tak jednoduše přehled (což se ale občas nedaří ani v reálu ;-)). Možná, až budu znát všechny karty, tak to půjde, ale k tomu je ještě dlouhá cesta...

Jo a ještě jedna velice oblíbená otázka: "Kolik máš na ruce karet?" :-)
Při normálním hraní člověk podvědomě vnímá, jestli má soupeř něco v ruce, ale tady se musí na všechno ptát, aby se mu občas třeba nestalo (jak se pochopitelně stává ;-)), že napne síly k tomu, aby soupeře překonal na intriku a pak zjistí, že není soupeři z ruky co vyhodit ;-)

Snad tyhle postřehy k něčemu jsou, jakékoliv případné dotazy ráda zodpovím :-)

Tak jsem si dnes poprvé zahrál na dálku a bylo to moc fajn. Osobně mám otevřené Tzuovi stránky (tzumainn.com) a navíc jsem si stručně pozanamenával karty soupeře na papírky. Celkem to šlo, jen jednou jsem zapoměl na attachment a jednou na abilitku charakteru. Jinak doporučuju hrát na dálku jen se soupeřem, kterému věříte a který je v pohodě. Ten, kdo Vás vytočí i v Outpostu, tak s tím rozhodně na dálku nehrajte:-)