Reporty z mistrovství Evropy (draft, Joust, Highlander) 2010

Den První

Atmosféra na hradě byla dokonalá už od našeho příjezdu, jen těžko to lze reprodukovat :)
Po základní aklimatizaci se Jirka s Hajlerem šli zrelaxovat kratším spánkem a já mezitím zvažoval, jak poladit Targaryenský balík. Poté jsme už sešli do hlavní místnosti, trénovali chvilku s pár balíky a poklábosili s mistry štětce malířského (v případě Tiziana spíše tablete) - ano, na Stahlecku byli přítomni tvůrci artworku do AGoTu, CoC a WH:I (Franz Miklis, Tiziano Baracchi a Ilich Henriquez). Nechal jsem si tam od Franze podepsat Dragonpit a Iron Mines :o)
Ale to už se blížil draft a odstartoval zároveň s LCG Melee turnajem :) Všichni jsem vyrazili právě na draft, na který se sešlo téměř 30 hráčů, takže to byl vskutku masivní draft :)

V průběhu draftování ke mě chodily víceméně průměrné karty, ale nakonec jsem se kvůli High Tidům a nějakým solidním Greyjoy charům rozhodl pro Greyjoy house kartu. Ve chvíli, kdy jsem ve svém posledním 5Ke boosteru rozbalil krále Roberta, ignoroval jsem kvalitní R-ko a vzal jeho. Učinil jsem tak z něho hlavní power grab mašinu Greyjoy decku (tahal jsem ho většinou v prvním kole na on raven plot), kterou doplňoval ITE Balon, AhoTa Dagmer a jako out-of-house stuff jsem tam měl Areo Hotaha na control, Hallowed Ground na přidávání POW a renownu, Vaith na odebírání POW a Rooseho proti soupeřům bez influence).

I. vs Wolfgang/Baratheon-Martell

Rychle nastoupil můj power grab v podobě Balona, Roberta, doplněný ještě o neklekacího Rooseho. Ze hry se poté stala manželská třenice mezi "Bobbym" a Cersei, kterou Wolfgang zahrál přes alianci. Zároveň se pokusil ještě můj power grab zpomalit pomocí charu se Stolen Crossbow. Hra byla rozhodnuta ve 4. plotě
, kdy se mi podařilo na Seductive promise vzít char s Crossbow a Robert rychle dokonal dílo zkázy i přes protestující Cersei a dalšího tentokrát předpokládaného manžela Cersei, ITE Red Vipera :)

1-0

II. Michelle/Baratheon

Tahle hra byla rozhodnuta hned v začátku, kdy mi soupeř s obrovským štěstím vzal na Bara traitora právě Roberta (ze 40+ karet mu přišla právě tahle, kterou potřeboval už při prvním draw) a ten začal power grabovat permanentně proti mě. Vytvořil jsem ještě pomocí attachmentu Defenders of the Vale masivní obranné valy, abych Roberta zbrzdil, ale vydržel jsem to šest plotů než jsem hru ztratil v dominaci.

1-1

III. Jirka/Martell - Stark

Tak jsem se nakonec potkal s Jirkou. V průběhu hry jsem zjistil, že Jirka měl fantastické draftování, protože disponoval z poloviny předělaným plot balíkem kartami typu Bounty of the Realm, Kings of Mountain and Vale, Empty the Vaults a charaktery jako Blackfish, Red Viper apod. Hra to byla velmi vyrovnaná, ale nakonec to Robert ve spolupráci s Balonem a Dagmerem rozhodl v můj prospěch.

2-1

IV. vs. Alec/ Targaryen

Můj power grab zahájil masivní náběr a soupeř se tomu snažil čelit frekventovaným pálením. Vyndal dva pálící Dothraki i s Rusted Swordy a snažil se dostat Roberta. Neměl ovšem příliš času, protože Robert s Balonem nabírali power a následně se mi podařilo mu nejvybavenějšího Dothraka vzít na Seductive Promise, což hru ve třetím plotě ukončilo Robertovým dopowerováním.

3-1

V zápisu jsem tak obsadil konečné 2. místo a díky tomu se pak při "pickování" R-karet dostal k milovanému Ghost of High Heart :o)

Den Druhý - Joust LCG European Championship / Legacy Highlander European Championship

Po sedmé hodině ranní jsme v sobotu ráno, ještě za tmy vyrazili s kolegou Jiřím (jiný Jiří hrající Warhammer Invasion - byla tam naše reprezentace Warhammeru) a v klidu jsme posnídali s dokonalým výhledem na Rýn (většina hráčů ještě vyspávala - draft končil asi ve 2:00, ale Melee se protáhlo až do 3:00). A pak už přišel čas zlatého hřebu, hlavního evropského šampionátu. Těžko vypovědět dojem, když jste přišli do obrovského hlavního sálu hradu s jeho gotickou výzdobou, masivním krbem, všude visely standardy AGoTu a moře lidí ho zaplňovalo. Na tomto konkrétním turnaji praticipovalo prý až 90 lidí, což z něj činí největší turnaj AGoTu všech dob. Ale dost už toho, jdeme ke hrám.

Můj balík poté, co jsem vyřadil milované Targaryeny nakonec byl ve volbě mezi Lannisterskou - 3 agenda variantou a Martellskou - 4 agenda. Nakonec ve volbě zvítězila Martellská varianta díky skvělé kvalitě Martellských event (Game of Cyvasse, Burning on the Sands, He Calls it Thinking) a nejlepšímu současnému attachmentu hry (Venomous blade) + schopnosti powerovat z porážek. Martellských charakterů bylo v balíku asi 12, poněvadž nejesem schopen se vzdát "Flavouru". Můj draw byl postaven na devíti kartách - 3x Val, 3x Viper's Bannermen, 3x House messenger (Bannermen i messenger jsou oba "put into hand" efekty, aby mi fungovaly i v momentě draw capu dosaženého Val). Můj location hate byl 3x Climbing Spikes a mým attachment hate byla pouze Game of Cyvasse (na nic dalšího nebyly sloty, ani na skvělou Raven eventu, která by mě ale z hlediska funkčnosti stála 9 slot v balíku).
Vzhledem k masivnímu počtu hráčů bylo rozhodnuto hrát 7 kol základu a TOP 16.

I. vs Wolfgang (AUT)/Martell

Původně jsem měl hrát s nějakou španělskou soupeřkou, ale zapomněla se v koupelně (LOL :D), tak na mě šel lichý člověk. S Wolfgangem se dobře známe, takže to hra byla velmi příjemná. Hrál zvláštní kombinaci RED VIPER power rush buildu a Infamy. Wolfgang vyložil RV v prvním kole, rychle se uchytil na stole a začal svůj power grab. Já se také vyložil a získal mírnou převahu v počtu charů. Soupře jsem nechal powerovat a poudržel jsem vsůj Valar protože jsem s přítomností Vipera automaticky předpokládal 2x plot Power of Blood. Poté do hry dostal Infamy Vendor of Venoms a přestal dávat powery na house. Nakonec do hry přišel Beric s Taste for Blood a byl "undiscarded, unkillable". V 6. plotě jsem už Valaroval, protože jsem došel k závěru, že tam Power of Blood nemá a bylo tomu tak. Zabil jsem tak Vipera i infamy merchanta a zůstal tam jediný Beric. Já jsem se rychle odbnovil a hru v příštím kole rozhodl kill na Bericovi, když Wolfgang přehlédl, že má jeden power na house kartě. Pěkná hra.

1-0

II. vs. Marty Foz Fernandez (SPA)/ Baratheon

Tahle hra byla zahájena mým mizerným setupem (2 karty proti soupeřovým 6 kartám) a soupeř zahájil svou Power mašinu, kdy vyndal Bobbyho s duplikátem a k tomu ještě Stannise kromě obvyklého dprovodu. V prvním kole jsem mu na Fury plot vrátil Stannise na ruku a ještě ho udržel v mezích. Druhý plot pro mě znamenal nemalé dilema. Na stole jsem měl Aemona s Taste for Blood a 3 powery na sobě a k tomu Wildlingskou armádu. Automaticky jsem očekával, že soupeř dá Fury plot na take control, protože měl Roberta pod duplikátem a neobával se tak Valaru. Měl jsem na ruce cancel response a tak jsem přesto zvažoval Valar - ale předpokládal jsem, že s tím soupeř může počítat a tak dá druhý Power of Blood. Dokonce jsem uvažoval, že v případě Valaru zabiji vlastního Aemona s těmi powery (tj. nebudu triggerovat jeho save), protože by byl jasným cílem pro take control Fury plotu.
Druhou možností byl Fear of Winter s tím, že budu doufat v Game of Cyvasse nebo Burning on the Sands.
Nakonec jsem se rozhodl pro druhou variantu a učinil tak chybu, která mi prohrála zápas - vyměnil jsem pochybnou jistotu za nejistotu a nevyšlo mi to. Ještě jsem se pokusil soupeře, který samozřejmě zahrál Stannise vytrikovat předpokládaným Burning on the Sands, ale on samozřejmě unopposed power se Stannisem zkusil (já nemohl bránit, neměl jsem lorda) a vzal mi Aemona. Hru oknočil ve druhém plotě výhrou v dominanci.
Řekl bych má nejhorší hra, kde jsem se pohřbil vlastní jedinou chybou.

1-1

III. vs. Yves Ronkar (LUX)/Stark (6 agenda)

Tohle byla skutečně bitva, která si zaslouží přídomek EPIC. Masivní armády a elitní charakterty obou rodů se potkali v kataklyzmatické bitvě, které se většinou v součtu sil pohybovala v dvouciferných číslech. Na v ranných fázích hry se mi podařilo si na rukou lstivě nechávat cancely response efektů, přičemž jsem soupeři dvakrát cancelovat řízený kill Die by the Sword z čehož začal mít poněkud bolení hlavy. Když si chtěl pomoci eventou "To be a wolf", kterou si chtěl najít třetí zbývající kill, canceloval jsem mu ji "Hand's Judgementem" z čehož resultovala otázka:"What the Hell, how many cancels do you yet have?!" :D
Někde kolem 6 plotu jsem měl soupeře na lopatě. Ve hře byl powerovací Viper, Val (se 3 powery z Taste for Blood), Jon Snow (4 powery) a 14 powerů na house. Já zahrál neklekací plot a soupeř zahrál Fear of Winter. Nehrál jsem nic a na ruce jsem si nechal zbývající cancel response, abych mu zrušil jeho předpokládanou poslední kilovací eventu Die by the Sword. Soupeř začínal a prošel na Military a zahrál ovšem Winter is coming, na což bych potřeboval můj druhý cancel. Hrozil mi 3-claim, z čehož jsem se částečně vyzul nachystaným savem Iron Mines, kterým jsem nakonec po úvaze zachránil Val kvůli draw, Tastu a stealthu do power. Na claim tak šli Viper a Jon.
V dalším kole jsem se opět vyložil a využil jsem k tomu právě Val. V následujících sdvou plotech jsem se opět chopil inciativy a mocně poweroval, nicméně už došel čas a tak se mé počitadlo zastavilo na 20 power a byl z toho side win. Způsobil to soupeřův vhodně zahraný Winter is Coming. Ale hra to byla skvělá - mimochodem skončil jsem asi s 5 zbývajícími kartami v decku.

2-1 (1MW)

IV. vs. Eddie Saratov (GER)/ Targaryen (3 agenda)

S Eddiem se už nějaký ten rok známe a je to vynikající hráč. Hra začala vyhledávacím plotem na lokace, kdy si Eddie našel drwa mašinu King's Landing a tady začal můj problém - nekončící draw tj. Targaryen lízající si v kole průměrně 4-5 karet. Což znamená koledovat si o nesmírné problémy. Měl jsem dvě možnosti řešení tohoto problému - doufat, že mi přijde nějaká King's landing lokace (eddie jel dlouho na jedné, což bylo velmi vratké) anebo si natáhnout Climbing spikes, což by bylo jisté řešení. Jenomže jako na potvoru chodil velmi podprůměrný draw a hlavně se neobjevila ani KL lokace a především ani Spikes. Vyložil jsem Val a podařilo se mi ji jednou zatriggerovat, než ji Targaryeni celkem pochopitelně zabili. Ještě přes messengery jsem se snažil prolízat deckem, abych se dostal k onomu jednomu zatracenému Spiku, ale žádný se neobjevil. Snažil jsem se oponentovi čeli i bez charů. Canceloval jsem mu Forever Burning a dostal jsem se asi na 14 powerů než mi oponent se svým masivním draw discardoval Coldhanda ve spojení s plotem Threat from the North. A to byl konec. Zatracené Spikes. Po hře jsem se podíval, kde byl nejbližší a objevil jsem ho asi za 10 karet, což jsem jen okomentoval kletbou (To jsem ještě nevěděl, že je jediný - vysvětlení na konci).

2-2 (1Mw)

V. vs. Hans Hansen (LUX)/ Martell (Kings of Summer)

Hanse jsem poznal minulý rok na Stahlecku, tak to pro mě také nebyl nikdo neznámý. Soupeř zahájil nasazením léta, ale trochu se mu zdržel Samwell a tak neměl tak ultimátní draw, jaké by od začátku potřeboval. Moje blade prováděla masakr mezi jeho malými chary a když mi ji discardoval na Raven eventu, přišla mi druhá. Soupeři se podařilo mi cancelovat save na Aemonovi se dvěma Tasty a tak jsem přišel naráz o oba. Vzápětí jsem mu to v obdobné situaci vrátil i já, když jsem mu vyhodil Aemona s jedním Tastem. Podařilo se mi cancelovat jeho náběrovou armádu a tak jsem mu s neustálým tlakem do intriky držel ruku na uzdě. Hans se snažil protlačit, ale proti mým valům se mu to nedařilo. Nakonec si proti mému neklekacímu plotu nachystal parádní combo. Měl jsem ve hře asi 6-7 charakterů z toho Arys s renowny a Coldhand s duoplikátem. Soupeře jsem v Challengích přejel a samozřejmě jsem i s těmi stojícími chary vyhrál dominanci. Soupeř měl na stole lokaci Vale Rookery a po porážce v dominace se discarduje a hráč může odhalit nový plot. Hodil tam Valar Dohaeris a discardoval (cannot be saved) mi všechny stojící chary (a to byly všichni, poněvadž jsem neklekal) včetně cannot be killed Coldhanda s duplikátem. Jedním slovem nádhera.
Ale ani tohle combo mu nepomohlo, protože jsem se rychle obnovil a hru pak dokončila Arianne s Viperem.

3-2 (1MW)

VI. vs. Marcus Kelnreiter (GER)/Baratheon (Treaty with Isles)

Další velmi zkušený hráč. A s velmi rychlou rush kombinací. Věděl jsem, že ho musím rychle stopnout. Rozhodně pro něj bylo výhodou, že jsem potřeboval na dohrání 18 powerů a nikoliv 10. Měl fantastický setup 6 karet proti mému průměrnému (3 karty) a začal jezdit. Nějak se nechtělo přijít Val a jediný jiný náběr, který mi chodil byla velká armáda, na kterou jsem neustále z důvodu podprůměrného draw neměl peníze. Soupeř brzy vyndal scouting vessel, která mi kriplila mého velkého neunikátního POW blockera. Opět jsem se snažil prolízat směrem ke Climbing Spikes, abych zrušil tu prokletou Warshipu a stabilizoval situaci. Ale kde nic, tu nic, žaádná se neobjevovala - vlastně obdobná situace jako předtím s Eddieho Targy. Celou dobu jsem si nechával kartu v shadows, abych udržel v klidu rytíře květin. Nakonec soupeř zahrál plot Herding the Masses, který zakázal blokovat mým neunikátním charům a na marched mi discardoval Coldhanda, což hru s absencí mých Spiků rozhodlo v jeho prospěch.

3-3 (1MW)

VII. vs. Spanish guy, neznám jméno (SPA)/Baratheon

Další Bara rush. Vyložil klasickou výzbroj Bara rush v podobě Melisandry, Roberta a Stannise, na Melisandru dostal v první chalenge Vigilant, dal ji plus dva do síly a vzhledem k množsví attchemntů ji ve druhém kole na plot "The Prince that was promised" nenechal klekat do útoku i do obrany. Přetrpěl jsem tenhle super start, kdy se jeho počitadlo powerů zastavilo asi na 11 powerech. V dalším kole jsem si počkal na jeho kleknutí Mel a kompletně jsem ji vysypal na Game of Cyvasse. A od té doby se hra stabilizovala a já si uchytil kontrolu. Přišla mi Val, Messengeři a soupeře jsem začal masivně outdrawovat. Soupeř pak vrhl všechny síly do útoku a zkusil urvat v masivní POW challenge Robertem, Mel a doprovodem zbytek powerů. Jedna Burning on the Sands eventa jeho snahu zruinovala. Vzápětí šel do ruky i Robert a já zápas dovedl do vítězství, podpořené dvěma tasty na Aemonovi.

4-3 (1MW)

Dokonalé zápasy a vynikající zážitky. Takový byl Joust. Nikdy jsem ještě nehrál turnaj s takovou mírou kompetice, kdy všichni z hráčů, kteří se umístili do nějakého 40-50 místa měli šanci na postup do TOP 16 a kdy se polovina pole rekrutovala buď z velmi dobrých nebo velmi zkušených hráčů (případně a často i oboje). Do takového 45 místa rozhodovali o umístění jen drobnosti nejenom při hře, ale i například i při anticipaci toho, jaká bude metagame.
Ke svému velkému "žalu" jsem po skončení turnaje zjistil, že ve třetím hře proti Yvesovi jsem mu vyblankoval dvě lokace mými "Climbing Spikes" a protože jsme je oba hráli, nadto jsme měli stejné obaly a po skončení hry, kterou jsme nestihli do časového limitu jsme spěchali na další oponenty jsme udělali tu chybu, že mi je sbalil!! Moje marné pátrání po CS v následujících hrách tak bylo vskutku marné, když byl v mém decku jen jeden. A Yves na to přišel až po konci sedmé hry, kdy našel třetí Spike ve svém decku, když hrál jen dva. Inu, neříkám, že by mi hry vyhrály, ale minimálně v těch dvou případech mi jejich absence hru ovlivnila! Inu a co z toho plyne - kontrolujte si své balíčky a občas není od věci si je občas přepočítat! :DD

V posléze večer hraném Highlanderu jsem se umístil na děleném 2. místě se svým Brothers at War Baratheonským balíkem s bilancí 3-1. Dlužno podotknout, že na prvních 3 místech se umístily Brothers balíky a moje druhé místo bylo dáno jen tím, že jediná porážka, kterou jsem utrpěl byla od jiného Brothers balíku, který zvítězil v souboji, kdo bude mít většího Knight of Flowers :D Na příští rok by bylo fajn, kdybychom Brothers agendu na Highlander zabanovali :)

 

Celkově jsem se tedy v Joustu umístil na nějakém 30. místě, což bylo asi jediný full win od postupu. Jirka zaválel a skončil 20. v Evropě což bylo jediný side win od postupu.

Ještě je také dlužno podotknout, že mocně zaváleli naši borci na Warhammeru, kteří v poli asi 36 hráčů si to mezi sebou (Michal/Klobouk vs. Libor) rozdali ve finále a vyhrál Libor (mistr Evropy). Velká gratulace! :))

Váš NW

 

Komentáře

Pěkný report. Škoda toho jednoho vítězství.

Pěkné, pěkné, přečetla jsem si s chutí :)
Škoda, že se úplně neorientuju v těch full a side postupech :) každopádně gratuluji k úspěšné reprezentaci.
Doufám, že někdo i fotil a vypublikuje to, abychom si užili něco z té skvělé atmosféry gotického sálu :)

Jinak pro ty co si chtějí naplno vychutnat atmosféru Stahlecku tak je na youtoube video se záznamem finále v AGoTu. Kvalita není nic moc, ale kdo pozná karty podle obrázku tak si to užije a ostatní určitě taky.
AGoT- finale