Report z Regionálního turnaje v Brně

Zde je malý report ze sobotního turnaje. Velmi jsem si ho užil a věřím, že se vydařil. Zvláště pak účast byla příjemným a vítaným překvapením. Doslova do ranních hodin jsem měl dilema, jaký deck budu hrát. V pátek jsem složil Dayny a prozkoušel je několika hrami proti Rozymu a Beovi, avšak neudělali na mě nějaký extra dojem a tak jsem se ve 3 v noci rozhodl, že si postavím nový Martell balík. Dám vám radu: Na turnaje jedině s nevyzkoušeným deckem a bez pořádného spánku :D Stejně tak jsem vyhrál s předtím nehraným deckem ve Stahlecku :)

1. Kolo vs Chroust (Martell KoS)

Celkem na turnaji byl rod Martelů zastoupen čtyřikrát a tak jsem byl zvědav, jak bude postaven právě Chroustův balík a doufal, že se nebude jednat o mirror. Naštěstí tomu tak nebylo. Setup mi přišel celkem příjemně, Red Viper se dvěma nulkovýma „slevákama“, Chroust vyložil mám dojem 3 chary a jednu lokaci. Začal jsem neobvykle plotem Fear of winter a „znehodnotil“ tak 5 goldů na jeho Song of Summer. Chroust mě nechal začít a já jako jedinou kartu zahrál Bodyguarda na Vipera a čekal, s čím příjde on. Vyložil Orphana, kterým chtěl Viperovi sebrat ikony, ale zapomněl na jeho imunitu tak jsem mohl začít s Viperem řádit. Dvojkový claim udělal průvan v jeho claim soakerech a jeho dva silnější chary si klekl na ubránění intriky, takže mi v prvním plotě vůbec neublížil a já již měl 5 powerů. Jako druhý plot jsem zahrál Red wedding, Viper naclaimoval 2 powery a Chroustovi umřela nějaká slečna. Pak mi přišla myslím Arianne a hlavně pak Venomious blade, který začal krájet Underhanded assasiny a podobné nepříjemnosti a třetí plot v podobě To the spears ukončil hru.

W/L 1-0

2. Kolo vs Andre

První Lanni po 2 turnajích. Čekal jsem uberkneel a dost jsem se toho bál. Přiznám se, že si naše setupy vůbec nepamatuju, ale vím, že ani jeden nebyl nějak extra dobrý ani špatný. Naštěstí Andremu nepřišly Shadow karty a nemohl tak začít s City of Lies začal tak s nevyužitým City of Secrets. Na začátku marshallingu vyvolal ze stínů Syria, kterého jsem mu odpálil Arysem, to byla poměrně velká chyba. Následně však pro mě dopadlo první kolo poměrně katastrofálně, vzhledem k kneelu a hlavně pak moc hezkým eventám typu lannisterských dluhů, na které odešel do věčných lovišť Arys nebo Darkstar, nejsem si jistý. Příliš mnoho response a příliš málo cancelů, umocněno chybou, že jsem si nenechal gold na Hands Judgement. Sečteno podtrženo po prvním plotu jsme měli velmi minimalistický stůl i ruku :)

Naštěstí Andremu nedošel Draw a tak se snažil vařit z minima, což se mu ještě další 2 ploty dařilo, ale opět se mi osvědčila Red Wedding, na kterou si musel zabít Jaimeho a následně už bez draw nemohl udělat vůbec nic a já dostrkal svoji kárku do cíle. Tricky hra :)

W/L 2-0

3. Kolo vs Fallen (Greyjoy, Wilding agendy)

Na Greye jsem se opravdu netěšil, jejich brutal force se dvojkovýma claimama, no fuj :) Dost jsem se ale divil, když na mě vytáhl dvě wilding agendy. Setup mi vyšel hezky, dvě oázy a gold na začátek, to je hezké, zvlášť s Viperem na ruce. Tak jsem tam hodil Fury. Avšak dočkal jsem se nepříjemného Fear of Winter. Začal jsem a naprosto chybně vyložil Aryse na discard Scurvy cutthroat a čekal, že na oázu kleknu jeho jedinou military Mance. Jaké však bylo prozření, že je to kupodivu Wilding a tím pádem má stealh z agendy. Bye bye Arys… Dvojkový claim do ruky také nebyl příjemný. Jako druhý plot jsem zahrál valar, avšak Ice fishermana si Fallen savnul přes event a ten mě dál otravoval přebíráním goldů, což při zimě dělalo z Valaru plot 0-0-0. Tak jsem opět nic nevyložil. Naštěstí Fallenův power grab nebyl nijak markantní, tak jsem měl ještě šanci to zvrátit. Další plot jsem dostal do hry Vipera s Bodyguardem, pak i léto a hned se mi dýchalo lépe. S oázou to Viper jezdil náramně. Další plot z mé strany byl Fear of Winter a dal jsem do hry Maestera of Sun a Viper to dojezdil na 14 powerů a vyhrál jsem to na dominanci. Ufff, ale první dva ploty jsem si doslova ani neprd :)

W/L 3-0

4. Kolo vs Vašek (Lanni, CoS)

Další těžký kontrol Lanni deck, další obavy. Opět si bohužel nepamatuju setupy. Postupně začal Vašek rozjíždět dosti nepříjemný zámek přes Shadows a City ploty a já nebyl zhruba 3 ploty téměř schopen cokoli udělat. Naštěstí opět chyběl Lannům tolik potřebný draw a počet powerů na Vaškově house kartě se zastavil na 11. Zachránil mě zřejmě dobře zahraný Valar na Tyriona a Cersei a začal jsem hru pomalu otáčet, zvlášť díky Vipers bannermanům a létu, kde mi náběr často zachraňoval krk. Pomyslný poslední hřebíček do rakve byl plot To the Spears, který byl výbornou protizbraní Černým celám. Hra skončila v 9. nebo 10. plotu. Moc hezká hra.

W/L 4-0

5. Kolo vs Rozy (Greyjoy, KoW)

Rozyho Greyjoye jsem znal a tudíž jsem tušil, jaká hra mě čeká. Setup nebyl špatný, oáza, slevák, Sam a Maester of the sun. Rozy vyložil 3 nebo 4 chary a moře. Opět se mi podařilo dostat do hry bestii jménem Viper, která i přes stojícího Eurona nenechala soupeře oddychnout. Reinforcement eventy se ukázaly býti vynikajícími powergrabery i claimsoakery. Snažil jsem se ho držet krátce na ruce a tím mu omezit jakékoli savy, což se nakonec ukázalo jako zásadní, protože jsme se nakonec nedostali k Valaru, i když k němu asi 4. Plot spělo, ale díky Rozyho chybě jsem získal 15. Power na dominanci těsně předtím, než by Viper řekl pápá právě na zmíněný Valar.

W/L 5-0

Postup do vyřazovacích bojů bez ztráty kytičky bylo pro mě velmi příjemné překvapení.
Vzhledem k počtu hráčů se hrálo na neobvyklých top 8 a do čtvrtfinále mi měl být přidělen jeden ze soupeřů Lumír – Beo. Díky lepšímu vzájemnému zápasu postoupil Beo a tak jsem potkal prvního Starka.

Čtvrtfinále vs Beo (Stark, KoW)

Beův deck jsem znal a věděl jsem, že pokud mě můj nezradí, tak bych neměl mít problém ho udolat. Bohužel pro Bea mě deck podržel a přišly mi karty tak jak měly, do setupu gold, Maester of Sun a Sam. Beo vyložil myslím Fiefdom, Refugee a CS Eddarda. Jako první plot jsme oba otočili Fury a já na los mohl vybrat first playera. Nechal jsem Bea začít, protože jsem měl na ruce svoji krásnou černou vránu a tušil jsem hnusnou bílou na jeho ruce  Opravdu ji zahrál, čímž mě sice ochudil o gold, ale mohl jsem mu ji vyhodit tou svojí. Sam navíc vesele drawoval. Beo hodil na stůl slevovacího Robba a přes něj další deadly armádu. Já ovšem vyložil dalšího Maestera of sun se dvěma Taste for Blood. Prošel mě sice na military, ale díky savům a cancelům hnusných event jsem první kolo ustál v pohodě, dokonce s 2 powery na Maesterovi. Jako druhý plot jsem otočil Valar a z převahy 4 na 2 byla rázem situace 0 na 2 se savnutým obestavěným Maesterem a Darkstarem. Ve druhém kole přišel opět Eddard a Hodor. Hodor šel hned do discardu přes Aryse, Eddard do hrobečku a tak jako další plot přišel Valar. Stále mi však na stole zbyl onen ověšený Maester. K němu přišla Elaria, která kradla Eddardovi powery, na další plot přišla Red Wedding a potřetí zabitý Eddard. Cancel responsy na Catapultu bylo pro Bea nepříjemné překvapení. Následně se na stůl vyhrnuli postupně Viper, Harmen a Arianne a ve 4. nebo 5. plotu na To the Spear jsem to doklepal :)

W/L 6-0

Semifinále vs Rozy (Greyjoy, KoW)

Tak jsme se opět setkali a Rozy doufal v lepší hru. Popravdě si z této hry příliš nepamatuju, ale vím, že Rozyho deck úplně nezafungoval a já to opět asi ve 4. plotu upoweroval, tentokráte však bez Vipera.

W/L 7-0

A finále tak bylo na světě, mrzelo mě však, že jsem cestou do finále vyřadil dva hráče ze svojí mety.

Finále vs Hajler (Stark treaty Greyjoy)

Na tuto hru jsem se poměrně dost těšil, jednak protože to byl vůbec první treaty balík, proti kterému jsem hrál a za druhé, protože jsem si na něj vzhledem ke svému grabu věřil.
Oběma přišel slušný setup, oba jsme zahráli Fury. Vyhrál jsem los a jelikož jsem měl na ruce Vipera, tak jsem nechal a Hajlera začít a pohlídal si tak jeho neklekání. Hajler vyložil na stůl do pěti charů včetně Blackfishe, ale naštěstí neudělal zimu. Já vyložil dvě nulkové plívy, Darkstara a Vipera s Bodyguardem.
Hajler kleknul vše na military, aby měl jistotu, že projde a já cítil velkou eventovou šou z jeho strany. Taky jsem se jí dočkal, když přišla Winter is comming a Die by sword. Čili kill vše krom Vipera. Ten to pak ale pěkně třikrát projel a s dominancí to bylo celkem za 8 powerů, tedy 2 do vítězství. Jako další plot jsem zahrál Song of Summer a Hajler Fear of Winter, čímž podle mě udělal hroznou chybu. Vyhrál jsem tím iniciativu a začal. Unopposed intrika s renownem my vyhrála finále během prvních čtyř challengí. Čekal jsem trochu delší finále než nějakých 7 minut, ale aspoň tak Hajler stihnul vlak :D

Jsem rád, že jsem nakonec vítězně reprezentoval jak Brno, tak i jediný Martell deck v top 8.
A ceny byly velmi potěšující, jen co je pravda :)

Díky Andremu za organizaci a zařízení cen a Rozymu za přípravu zázemí.

Fórum:

Super reportík, super turnájek! Očekával a obával jsem se velkého počtu Martellů, což se nakonec nepotvrdilo. Opravdu jedíný Martell, se kterým jsem měl možnost si zahrát, byl Herb a to až ve čtvrtfinále. Herbův balík byl opravdu smrtonosný - nevím jak to udělal, ale stavět balík ve 3h ráno, bez testu a vyhrávat s přehledem snad všechny hry.... to je umění. Já se jinak na turnaji setkal 2x s Greye a 2x s Targy. S Targy jsem neměl větší problém a obě hry jsem vyhrál. Greyové to už byla trošku jinačí káva, hlavně mě trošku zamrzela první hra s Rozym, kdy jsem měl dobrý začátek a dokázal jsem se vytáhnout na 13-14powerů, pak jsem ale začal stagnovat a Rozy mě s přehledem dohnal a převálcoval. Každopádně muj první turnájek byl užasný zážitek a mé umístění na osmém místě předčilo všechna má očekávání. Všem tedy tímto způsobem děkuji a budu se těšit na další pokračování - mám pocit v Ostravě. :)