Bratrstvo bez Praporců vstupuje na scénu

 

Máme tu první spoiler na následující cyklus CP Brotherhood without Banners (již v novém systému distribuce - tedy 20 karet a každá 3x v každém packu) a dlužno podotknout, že Nate French (hlavní designér AGoTu) nasadil k trháku. Poprvé nás čeká hraní bez afiliace, bez rodu, který reprezentujeme. To je samo o sobě dosti podstatné novum (setupová úprava je skutečně "cool"). V podstatě nám to přidává sedmou frakci, která se ovšem stává polem, na kterém můžete v rozmanitých kombinacích rozpohybovat synergie současných rodů. Jen doufám, že to bude ještě nějak omezeno, aby se nám trochu neztrácela chuť in-house hraní. Ale koncepce je to rozhodně zajímavá.

 

Do hry se nám opět vrací ony "tresholds" (tedy jakésiprahy spouštění abilit), na které byla bohatá především expanze "A House of Talons". Brotherhood chraktery mají těžit z momentu absence jakýchkoliv powerů na vaší house kartě - tedy symbolika vyhnanství, moci v "bezmoci". Brotherhood agenda vám má umožnit uklízet powery mimo house kartu (vzpomeneme na infamy) a udržet tak Brotherhood při síle.

Ale to není všechno. Nate snad splní slib, který kdysi dávno dal a to je návrat sub-faction zpátky do hry.
A tak se Starkům vrátí Boltoni, Lannisterům Clansmeni, Martellům přibyde potomstvo Rudé zmije (Sand Snakes, slaní Dornové), Baratheoni dostanou mocné posílení svých již existujících Asshai subtémat, Targaryenům se vrátí Dothraki a Greyjoyové dostanou údernou pěst své "Iron Fleet" a těmi jsou nájezdníci/plenitelé ("Raiders").

 

Jsou to dosti potěšující novinky a tak se těšme na další spoiler :)

Váš NW