Hraní v Praze

Bude ve čtvrtek někdo v Outpostu? Nebo můžeme třeba vyzkoušet Dungeon?

Fórum:

Jak proběhl turnaj v Praze? Co měl kdo za balíky a pořadí? :)

Pořadí turnaje a zůčastněné balíky jsem vyvěsil pod oznámení turnaje :) Vzhledem k malé účasti na turnaji hrál každý s každým a počítali se body podle výsledku v každém zápase.

Podíváme se blíže na vítězný "oldies" balík. Všechny karty můžete najít na dabbleru (je už kompletní).

 

Lannister/Defenders of the North

 

Plot:

The Gathering Storm

Wraith in the Midst

Fleeing to the Wall

Dark and Full of Terrors

Winter has Come

Sacrificied to the Others

Whose Name May Not Be Spoken

 

Characters:

2x Ser Waymar Royce

1x Varys ITE

2x Septon at the Eyrie

2x Doubting Septa

1x Coldhands

2x Lannisport Weaponsmith

1x Butterbumps

2x Personal Guard

1x Jaqen H'ghar WNE

2x Band of Free Folk

1x Mance Rayder WNE

1x Ser Arys Oakheart

1x Joffrey Baratheon 5KE

2x Wildling Elder

1x Craster ASoT

1x Ghost of High Heart

1x The Queen of Thorns

1x Samwell Tarly ASoT

1x Qyburn 5KE

2x Golden Tooth Guard

2x Expendable Ally

1x Cersei Lannister WNE

 

Locations:

1x The Reach

1x The Riverlands

1x The Vale

2x Castamere

2x Sunset Sea

1x Iron Throne ITE

 

Attachments:

2x Pyromancer's Cache

2x Savior of Westeros

2x Tywin's Protégé

 

Events:

2x Watching The Heavens

2x Queen Cersei's Command

2x Azor Ahai Born Again

2x Plots Within Plots

2x Put to the Question

2x From Winter's Touch Returned

2x Massing at Twilight

2x Risen from the Cold

2x Paper Shield

2x Lannister at the Wall

 

Základní koncepce a myšlenka tohoto balíku je ve své podstatě velmi jednoduchá - snaží se umět v podstatě všechno :) Kontroluje lokace, attachmenty a charaktery. Balík se nezajímá o claimy ani o goldy, potřebuje jen doom karty, které stojí v ose tohoto kontrolu. Klíčové komponenty jsou:

Others ploty - Velice silný cyklus plotů, který kontroluje attachmenty, lokace a charaktery. Disponuje nejsilnějším resetem v dějinách AGoTu, kontrolou ruky, discardací lokací/attachmentů, klekáním charů a lokací.

Lannisterská house karta - Zvolil jsem Lannistery, protože jsou výbornými dodavateli zlata, disponují klekáním, zajišťují dodatečné lízání karet, které je pro tento deck zcela osové a poskytují mi Královnu Trnů, královnu cancelů a eventu Plots within Plots, která mi umožní zrychleně cyklit ploty a především se vyhnout všudypřítomného Outfoxu na plot Winter Has Come. Poskytují mi také rekurzi event v podobě Lannister at the Wall.

Defenders Agenda - Technický způsob, jak si zajistit opravdu masivní přísun karet. Nutnost od startu začínat s nějakou doomed kartou a posléze jejich počet udržet někde mezi 3-4. Výhodou této agendy je fakt, že karty jsou "put into hand" a obcházejí tak draw cap, což spojeno s mým masivním draw pak regulerně zanmená, že jsem schopen při zapnutém "Draw enginu" nabírat asi 7-8 karet za kolo.

Doomed a cannot be killed - Doomed karty jsou mi palivem pro moji draw agendu, doomed chary ve spojení s eventami mi poskytují schopnost vracet se z hrobu a pak být "cannot be killed", což maximalizuje vše zabíjející plot.

Kontrola ruky a cancely - V balíku se nachází řada karet, které progresivně kontrolují ruku soupeře jako Ghost of High Heart, Varys a plot Wraith in the Midst. Pro ostatní karty, které nepodlehnou kontrole je nachystána řada cancelů, aby je blokovala hned v zárodku (Paper Shield, Put to the Question, Queen of Thorns, Cersei Lannister).

Lízání karet - V balíku je celá řada draw efektů přes Lannisterské chary, eventy jako Massing a Watching a zároveň disponuje i trikováním s kartami jako je Samwell Tarly. Ve spojení s agendou to znamená někdy i potenciál si dolízat svépomocí celý balík.

Toliko ve stručnosti :)

 

 

I pět lidí je pěkný. Škoda, že jsem se nemohl zúčastnit. :)