Turnaj Stahleck '09

Dovolil jsem si udělat "krátký" report ze Stahlecku :-)
Omlouvám se za veškeré potencionální nepřesnosti a hrubky.

Naše výprava započala v Brně v 3:45 ráno, kde začal s řízením Rozy a hned po 10 minutách dostal pokutu za rychlost :-) Pěkný to začátek. Jinak cesta do Prahy byla pohodová a tak jsme se v 5:45 potkali s Andrem a Fallenem, kteří nás v těchto pokročilých hodinách původně nepoznali :-) Cesta nadále ubíhala parádně, na tempomatu 130 a Eiskaffee v ruce. Po cestě jsme nabírali moji přítelkyni v Regensburgu, vyměníli si řízení a vyrazili směr severozápad. Povodí Rýnu je v těchto končinách krásné a vesnička Bacharach obzvláště. Přestože jsme několikrát špatně odbočili a dokonce si vyjeli neuvěřitelnými serpentinami až na vrchol protilehlého kopce nežli na kterém stál Stahleck, nakonec jsme dorazili něco málo po druhé hodině na místo určení. Zprvu jsme si mysleli, že jsme první, nicméně postup do druhého patra hradu nás vyvedl z omylu. Odpoledne nebyl na programu žádný turnaj a tak jsme se vydali do vesničky pod hradem. Zbytek času jsme potom využili k troše odpočinku po náročné cestě. A potom už přišly na řadu Agoty :-)

Pátek večer

Draft – 4 kola

Byl to vůbec můj první draft turnaj a musím říct, že mě svou atmosférou rozhodně nadchnul. Protože Agot hraji necelý rok, karty, které nespadají do formátu LCG jsou pro mě stále ve velké míře Španělskou vesnicí. Při rozbalování ITE a 5KE jsem minimálně 80% karet viděl poprvé a musel je tedy notnou dávku času studovat, nicméně ostatní hráči projevili toleranci a trpělivost, snad i proto, že jeden ze španělských kolegů přelouskával karty v angličtině snad ještě déle.

V 5KE mi žádné určující „Rko“ nepřišlo a tak jsem se podle prvních několika karet rozhodl pro Baratheony. Vzhledem k obrovskému množství Dothraků, kteří postupně docházeli jsem se rozhodl pro knižně velice zajímavou kombinaci Bara/Targ :-). Jediné, na co jsem byl při draftu hrdý, byl pick hezkých plotů Conventions of war, Hunting the Boar, Breaking and Entering , Swearing of Oaths a King sof Mountain and Vale. S charaktery už to tak slavné nebylo, jediná stálice byla krásná Margaery Tyrell, která mi zachránila několikrát kůži.

1. Hra vs David, Esp – Baratheon+Lannister
Hru jsme začali dosti podobným setupem, nicméně jakmile se mi do hry dostal Eyrie Bowman a následně zahraný plot KoMaV, dostal jsem soupeře pod tlak. Ten však také díky mojí velké chybě stále odolával a následně dotáhnul hru do spravedlivé remízy. Na powery jsem vyhrál 15:10.

2. Hra vs Fallen – Bara+Martell
Jakmile jsem viděl Martellskou House kartu, věděl jsem, že je zle. Naštěstí setup mi přišel hezky, narozdíl od Fallena, kterému však s velkými fanfárami přišel ve druhém plotu 5Ke Red Viper, sympatický toť mužík. Byl jsem však neuvěřitelně vděčný za Margaery, která se záhy objevila na drawu. V tom samém plotu se mi podařilo vyhrát dominanci a šikovná panna z Vysoké zahrady svedla a následně chladnokrevně sprovodila Zmiji ze světa. Tato (ne)milá skutečnost Fallena demoralizovala, zvláště pak když jsem na plotu vytáhl Breaking the Entering, tak začal nadávat, že What the fuck akože?! :-) Postupně jsem jej přepoweroval a přestože se to velmi usilovně snažil dotáhnout do remízového konce, v dominanci jsem si musel znovu přepočítat gold tokeny a a díky tomu vyhrál. Stav powerů si bohužel nepamatuji. Nicméně z mého pohledu velmi pěkná hra.

3. Hra vs Lancel, Ger – Bara+Targ
Překvapilo mě, že člověk ze stejného flightu jako já hrál také stejnou kombinaci rodů, nicméně záhy jsem pochopil. Veškeré nepříjemné eventy typu Terminal Schemes, Make Him Fly, Kings and Queens a také pěkné Flame Kissy vybral on jakožto člověk sedící po mé levici a během hry mi je všechny naservíroval na stříbrném podnose. Ve čtvrtém plotě nebylo co řešit. Prohra na powery asi 6:20. Jedinou útěchou mi mohl být fakt, že následně celý turnaj vyhrál :-)

4. Hra Christian, Ger – Stark+Greyjoy
S tímto hráčem jsem za celý turnaj hrál 2 hry, ale obě patřili stoprocentně k těm nejzábavnějším. Vyrovnanější partii jsem si nemohl přát. Oba jsme skončili s vybranými decky,dvěma charaktery na stole a prázdnou rukou. Dva ploty jsme to takto ještě hrali, on mě vždy projel na military a power a ja jej na intriku a power, přičemž Seeker from the Shadows se mi pořád vracel na spodek a zároveň na vršek balíku, přičemž jsem byl následně všemi experty z našeho alfa týmu nařčen z legálního cheatingu :-) Nicméně i kdybychom hráli tuto hru dalších 10 plotů, stále by nebyla možnost jej dohrát. Proto jsme došli ke spravedlivé remíze. Na powery jsem vyhrál 10:9.

Celkově jsem byl spokojen, skončil jsem se skóre 1-1-2, 5 body a celkově 11. místě, jedinou prohru jsem utržil s vítězem turnaje. Fallen skončil se stejným výsledkem, Andre a Rozy si vedli o poznání lépe, skončili na 4., resp. 6. místě. Podstata turnaje však byla hlavně zábava a to se v mém případě jistě vyplnilo. Při závěrečném výběru Rárek na mě zbyly celkem pěkné kousky jako Highgarden’s Finest, Qyburn nebo You are not my son.

Sobota ráno

LCG Joust – 5 kol, Top 8

Na tento turnaj jsem hezky pěkně zaspal a přišel jsem pouze o 15 minut později a to jen díky Rozymu neustálému prozvánění (díky :-)). Hrál jsem Lannistery, které jsem bohužel měl možnost vyzkoušet pouze proti Rozyho Starkům, což nás oba dosti limitovalo. Nicméně deck byl postavený slušně, kneel/kill a docela jsem si věřil.

1. Hra vs Jürgen, Ger - Targ
Jürgen byl velmi sympatický prošedivělý človíček, který na mě naštěstí oněch 15 minut počkal a na úvod si postěžoval, že mohl mít své první a jediné body :-)
Bohužel si dle svých slov nestihl svůj deck před turnajem odzkoušet a musím přiznat, že to bylo poznat. Ve třetím plotě jsem jej porazil. Na powery asi 15:3.

2. Hra vs Kabe, Esp - Targ
Na tuto hru raději nevzpomínat :-). Nejen že jsem hrál proti nejhlasitějšímu členu španělského „ghetta“, ale jeho deck neuvěřitelně podržel (člověk by téměř věřil, že jakýsi Michellin, kterého pořád tahal s sebou a hladil jeho břicho svým deckem pro štěstí, fungoval). Během prvních dvou plotů mu přišly 2x Flame kiss a 2x Forever Burning. Mě až do 4. Nepřišly Tunnels a tak si mohl se svým pálením řádit jak chtěl. Zakončil hru použitím Rhaenys’s Hill, kde zaplnil stůl mými asi 15ti upálenými charaktery, které poslal ve vlnách proti mým třem pidicharům. Nepěkná porážka :-) Na powery asi 4:15.

3. Hra vs Willy, Esp - Bara
Tak tady naštěstí Michellin nezafungoval. Setup ho příliš nepodržel, přišel mu Fat Bob a Fiefdom. Kneel, kneel , kill a ještě jednou kneel a výhra ve třetím plotu. Bob si nenaclaimoval ani jeden power.
Trochu jsem si spravil chuť :-) Výhra asi 15:2.

4. Hra vs Thomas, Ger - Targ
Další hra proti Targovi a další průpal. Tentokrát Tunnels přišly (hurá) a v prvním plotě je soupeř discardoval Condemned, druhé pak přes Apprentice a pálil a pálil a ještě jednou pálil. Hotovo v pátém plotě. Powery 3:15.

5. Hra vs Hans Hansen, Ger - Bara
Další Bara rush, další überkneel. Přesto poměrně těsná hra, výhra až v 6. Plotu. Na powery 15:10. Pěkná hra.

Celkově převládlo mírné zklamání, zvláště hry s Targy ukázaly slabiny balíku, které Rozyho decky bohužel nestihly odhalit.
Celková bilance 3-2-0 bohužel nestačila na Top 8. Bohužel ani zbytek našeho alfa týmu (:-)) neskončil lépe, hlavně Rozy a Fallen byli z jejich výsledků zklamáni. Andre skončil také před branami čtvrtfinále.

Sobota odpoledne/večer

Standard Joust

Dost jsem váhal, zda se zúčastnit Standardu nebo Kingsmootu. Fallen i Andre mě přemluvili do Standardu, snad aby mohli mít snadné body :-P
Tak jsem vzal svůj LCG deck a vyměnil tam asi 20 karet. Točení plotů přes Brana spolu s Golden tooth guardama a Cache mi zaručovalo velký náběr a kupa eventů zase slušný kontrol. 3 Intrigue Gambit ploty spolu se Cersei zase slušné claimy. Do poslední chvíle jsem váhal, zda tam nechat nového Varyse, rozhodl jsem se, že ano a jednu hru mi vyhrál (o tom však níže). Můj CCG cardpool je velmi (velmi!) malý a balík mám postavený pouze z vyměněných nebo půjčených karet a rozhodně žádná „überRka“ nemám. Proto jsem měl ze Standardu trochu strach.

1. Hra vs Andre- Lannister
Rozlosování nás svedlo proti sobě, což bylo celkem vtipné, vzhledem k tomu, že mi těsně před začátkem turnaje pomáhal Andre upravovat balík :-)
Věděl jsem, že má balík postavený okolo Tywina a noblů a proti něčemu podobnému jsem ještě nehrál, takže mě do našeho duelu doprovázela zvědavost i obavy.
Setup nám vyšel oběma celkem pěkně, Andre na mě hned vytasil svoji k***u Cersei, tak jsem musel svoji „plotovací“ strategii upravit a najít si na první plot On Raven’s Wings 5ke Joffreye, abych ji měl pod kontrolou. Nicméně i Andre přišel s Joffem a tak mi začalo peklo. Snad ve druhém plotě již měl na stole také Red cloaky s Devious Intensions a 3 peckami. Naštěstí mi ze stínu přišel Varys a Cloakové odešli do věčných lovišť. Následně udělal Andre jedinou, ale zřejmě zásadní chybu, kdy mi přes Cersei nesnížil claim na plotu, pak mu nepřišel claimsoaker a musel si zabít Joffreye. Pak už se dýchalo lépe. Přestože na sobě měla Cersei Crown Regent a Seal of the Hand, pravidelně navštěvovala Brothel a když už chtěla pomocí SotH vstát, Joffrey ji pomohl zpátky na zem. Také se mi podařilo přes Chellu vrátit Andremu The Vale s Cache do ruky a tím mu zamrzl náběr. Toto mi ve finále vyhrálo hru, nakonec přišel i Littlefinger, ale naštěstí příliš pozdě. Přestože mě s Malíčkem asi 4x deklaroval stealth, i napočtvrté jsem odolal a přesvědčil ho, že tento Malíček opravdu žádný stealth nemá :-)
Z mého pohledu krásná hra, ve které jsem tak do 3. Plotu absolutně nedoufal ve vítězství. Na powery asi 15:10.

2. Hra vs Old Ben, Ger - Bara
Tato hra se ze začátku vyvíjela pro mě velmi zajímavě a držel jsem ho v zámku až do doby, kdy Ben dostal do hry Robertův vinný sklípek (do té doby jsem o existenci podobné karty neměl ani potuchy). Díky tomu mě dostal Ben pod tlak a nakonec se mu podařilo na power projít a sebral mi Cersei (potěšilo). Následně jsem to zresetoval, dostal do hry Tyriona a vyrovnal tím šance. Pak ale přišel plot The Good God's Own Kiss a bylo zle nedobře. Ben „zamořil“ stůl a na další Vinný sklípek mi sebral Tyriona (další radost). Otočili jsme všech 7 plotů a kvůli limitu jsme hráli poslední plot. Musel jsem to opět zresetovat a Ben zahrál opět The Good God's Own Kiss. To mi zlomilo vaz a Ben to v posledním plotě o jeden power vyhrál.

3. Hra vs Gleb, Ger – Bara
V podstatě naprostá kopie předešlé hry, Sklípek a The Good God's Own Kiss hotovo, GG.
Na powery asi 9:15.

4. Hra vs Christian, Ger – Stark
Jak jsem avizoval, obě hry s tímto sympatickým mladíkem byly neuvěřitelně funny. Oba jsme měli celkem hezký setup skládající se ze tří plív a 2 lokací. Jeho lokace byly obě moře, které využil v prvním plotě a tím dostal 7 charů na stůl. Jeho první plot bylo Fury s hatem vůči mě a Robbem na stole, což by pěkně zabolelo. Měl na stole 4x military iconu, tak jsem přes Castelána kleknul Robba, přes You have killed the wrong dwarf Aryu, přes Varyse discard Hungry Moba a následně vymazal sílu Shaggydogovi přes Mordu. Uff, první problém byl vyřešen. Avšak v druhém plotě, kdy už jsem si mohl dovolit ho na military pustit, zahrál 2x Favorable Grounds a discardoval mi veškeré lokace, které jsem měl (včetně Lvých úst, Brothelu, Castamery a Cache). Ouch….
Takže jsme následující 2 ploty hráli obsolutně bez lokací, naštěstí jsem měl 2 stewardy, kteří mě drželi v obrovské výhodě vzhledem k jeho zimě.Ve třetím plotě mě přišel jeden Fiefdom a já měl konečně kam hrát Cache a dostal se do náběru. V 6. Plotě jsem ho už bez problému přemasoval a vyhrál. Na powery asi 15:6. Ale rozhodně to byla velmi zajímavá hra s obrovskou spoustou charů (do resetu) a s jednou lokací během 4 plotů na obou stranách :-) (to jsem ještě neviděl)

Celkově jsem skončil se 6 body, spokojený, protože jsem věděl, že Baratové mě porazili z velké části také díky lepším kartám (nebo aspoň si to namlouvám :-)).

Celkově na 6. místě. Andre skončil 8., Rozy 11. a Fallen 13.

Neděle ráno

LCG Melee – 3 kola

Tento turnaj byl pro mě jedním velkým paradoxem. Balík jsem si složil den před turnajem, otestoval jsem ho jen jednou večer předtím. Ještě to ráno jsem byl přesvědčen, že se turnaje nezúčastním, chtěl jsem raději strávit nějaký čas se svojí přítelkyní. Ale museli jsme vyklidit pokoj a tak jsem se rozhodl, že si jednu hru zahraji a pak se uvidí. Všechny hry byly zajímavé, jako na houpačce :-)

Hrál jsem Baratheon power grab, s Martial law, Claw Isle a podobnými „neagresivními kartami“, tak jsem byl zvědav, jak se to osvědčí.

1. Hra vs Rozy - Greyjoy/Kabe, ESP - Greyjoy/Cosmin, ROM – Bara
Během prvních dvou plotů se mi podařil krásně zamasovat stůl, přičemž jsem do hry dostal Renlyho, Roberta a Melissandru s několika savy. Prvním i druhým plotem se mi podařilo dva hráče usmířit Counting Favors a Summoning Season, což mi zřejmě vyhrálo hru. V druhé plotě jsem již měl nejsilnější intriku i power na stole a nikdo do mě nešel (na military jsem měl savy). Hrál jsem jako poslední a při využití dvou oppose titulů, 2x unnopposed challenge a 4 renownů jsem naclaimoval 9 powerů a v druhém plotě vyhrál :-)

2. Hra vs Stukov, ESP - Targ/Sergio, ESP - Greyjoy/Fred, FRA – Lanni
Tady se mi můj agresivní deck hrubě nevyplatil. Dostal jsem do hry Fat Boba, Renlyho a Davose a v tu chvíli se na mě všichni vrhli. Hlavně Targarien s Aegon Hillem mi poslal do dead pilu Melissandru a následně Davose. Spálil co zbylo a další plot, kdy jsem se trochu vrátil do hry zahrál Westeros Bleed a všechny moje „save from being killed“ byly k ničemu. Všechny tak pěkně oholil, hlavně mě a Greyjoye. Následně mi přes Visenya’s Hill naházel všechny discardované chary do dead pilu. V tu chvíli už jsem byl ze hry. Pak Targarien prohlásil: I think we should stop fucking you :-D
Nakonec se hru nepodařilo Targovi přes Rhaenys’s Hill dohrát o jeden power a dohrál to Greyjoy. Zuby nehty jsem si udržel 3. místo. Vyzkoušel jsem si, jaké je dostat mokrým hadrem přes ksicht :-)

3. Hra vs Hans, GER – Greyjoy/Gilles, LUX – Bara/Fred Lanni
Nakonec španělští kolegové museli odjíždět na letiště a naše poslední kolo se smrsklo na dva stoly.
Poslední hra byla zřejmě nejlepší melee hra, kterou jsem zatím hrál. Ze začátku jsem si udobřil přes Summoning season Baratheona a oba jsem si vytahli Eddardy, což mělo za následek budoucí velmi vtipné koordinace veškerých akcí. Následně jsem Lannisterovi nabídl Counting Favors za vybrání mě v Condemned by the Realm. Přijmul a soupeřův Renly šel do kytek. V tu chvíli byl můj Renly jediný král ve hře a mohl si nabrat pár karet. Postupně jsem na stůl dostal opět krásné kombo Robert-Renly-Melissandra. K tomu přišel rytíř květin, 2x Jack of all trades. Jackům jsem přidával noble cresty a držel je naživu přes Power of Blood, který jsem zahrál 2x po sobě. Díky tomu jsem držel v šachu Baratovů Kingswood Trail, který jsem mohl přes Neda cancelovat. Stejně tak hnusné eventy Lanistera, včetně I’m you watt small, který zahrál na svého Littlefingera (asi jsem je musel dost srát :-D). Ve 3. Plotě jsem měl 13 powerů a útočil jsem s Missing Recruitem na unopposed Lannistera, ale Greyjoy měl titul +3 mil (nevím jak se jmenuje), přebral na sebe unopposed challenge, ubránl to Scurvy Cutthroatem, kterého jsem nemohl obejít stealthem kvůli Euronovi, tím mi zebral power z housu a následně mě projel na power. Takže z vítězství bylo rázem pouze 11 powerů. Další plot jsem měl Power of Blood, Greyjoy měl Rise of the Kraken a začínal. Prošel se vším až na jednu challenge, kterou Lannisterovi ubránil Bara přes support a tak skončil na 14. powerech. Bara začal svůj tah slovy: „I think I’ll win“. Nabral 14 powerů a chyběla už jen jedna challenge. Ovšem Greyjoy měl stále titul, kterým mohl challenge přesměřovat (a to pouze na mě kvůli supportu Lanniho => ubránil bych => vyhrál bych), takže neútočil. Lannister, celou dobu nenápadný skončil také na 14 powerech a to jen díky tomu, že Bara použil před ním Kingdom of shadows, takže si nemohl postavit Tyriona s renownem. Mno a zbyla řada na mě. Lanni už mi gratuloval, jelikož mi vše stálo, nicméně při bližším pohledu to nebylo vůbec jednoznačné, jelikož Greyjoy měl stále možnost přesměřování challenge, do Bara jsem nemohl (support) a Lanni by mi díky 2x Bringers of Law + 2 str z Tunnels a Littlefingerovi power i intriku ubránil, musel jsem přijít na jediné správné řešení (zpětně jsem si to promítal a opravdu tam byla pouze tato cesta k vítězství). Šel jsem se vším military a naclaimoval 3 powery na renown, nechal Renlyho stát a vyhrál 10:9 nad Lanni dominanci a získal tak 15. power.

Opravdu nádherná hra, kdy každý z nás mohl ve 4. Plotu hru vyhrát a drobné niunce rozhodly v můj prospěch.

Krásné zakončení skvělé akce, zvláště když jsem původně tento turnaj ani hrát neměl.

Rozy skončil 5.

Simultáně hrál Fallen Highlander turnaj a vyhrál ho, Andre byl ve Warhammeru 2.

Takže úspěšné zakončení české výpravy Odvezli jsme si 3 velké deskovky a spoustu menších cen.

Celkově hodnotím Stahleck jako výbornou akci, sice chvílemi díky španělským kolegům chaotickou, energicky náročnou, ale velmi zábavnou. Jsem velmi rád, že jsem se mohl zúčastnit, poznat nové lidi, strávit čas se starými přáteli a hlavně se bavit hrou, kterou mám rád v nádherném prostředí hradu Stahleck.

Na příští rok doporučuji všem.

Jen pro info, benzín nás vyšel na cca 750 Kč na jednoho a ubytování s jídlem i s poplatkami za turnaje na cca 1 600 Kč, což za 3 dny není tak strašné.

Takže kdo se hlásí na příští rok? ))

Fórum:

Výborný report a naše vzájemná hra byla fajn, když už nás osud svedl dohromady :) Tvoje finálová Melee hra byla opravdu pěkná, občas jsem si k ní od Warhameru odskočil a rozhodně bylo na co se dívat, což nebývá u Melee pro mé oko pravidlem :)