Tourney of Stahleck

Tourney of Stahleck je největší AGoT turnaj v celé Evropě a je tudíž považován jako neoficiální Mistrovství Evropy s velikou účastí hráčů z celé Evropy zejména Německa, Rakouska, Polska, Itálie, Maďarska a další...


Kde: Turnaj se koná na hradě Stahleck v malém německém městečku Bacharach v centrálním Německu

Kdy: 11.12.2009 (pá) 14:00 - 13.12.2009 (ne) 16:00

Za kolik: Cena 65 EUR - 85 EUR se odvíjí od typu ubytování (2-8 lůžkové pokoje) a zahrnuje 3x denně jídlo počínaje večeří v pátek a končeje snídaní v neděli a non-stop přísun kafe. Stejně tak zahrnuje i poplatky za všechny turnaje, kromě draftu.

Co: Užijete si několik turnajů AGoTu (LCG, CCG, draft atp.) + možnost si půjčit a hrát deskovky od FFG po celou dobu. Dále bude paralelně s turnajem probíhat turnaj CoC (Call of Cthulhu). A co je nejlepší vše je na hradě v krásné přírodě centrálního Německa.

Program AGoT:
Došlo k nějákým změnám v programu. Např. Vypadl specialní turnal Allies of Steel a bude nový Peasant turnaj.
Hlavní program jako LCG joust a melee, Standart joust a draft zůstávají pouze se změnily časy.
Všechny změny zde

Důležité informace:
Není potřeba mít s sebou decklisty.
Legální jsou karty které vyjdou do 4 týdnů před turnajem, tj. před 13. listopadem.
Legální reprinty jsou jen ty s doslovným překladem, tudíž i karty s drobnými změnami nejsou povoleny (ALPHD, Forever Burning), více v oficiálním reprint listu.
Kdo chce hrát draft tak si nesmí zapomenout svůj vlastní draft pack.
Pokud by jste na turnaj chtěli dojet později nebo potřebovali dojet dřív tak se dá domluvit individuálně.
Jinak taky by asi bylo dobré si popůjčovat si nějaké karty zvlášť LCG jelikož v Německu nemají proxi ani x-list.

Odkazy:
Oficiální stránky
Program, info, legality list reprintu
Speciální pravidla k Highlander turnaji a k Peasant turnaji


A teď už neoficiálně:

Kdo plánujete jet na turnaj? Bylo by dobré se domluvit co nejdřív. Pomalu nám končí říjen a listopad uteče jak voda a pak už se toho moc nenaplánuje. Je to cesta celkem daleká a cenově to není jak výlet do Ostravy takže by jsme to měli naplánovat trochu podrobněji a brzo. Navíc uzávěrka registrací je 4.12. a místa jsou omezený. Takže kdo dřív přijde ten dřív mele. Stejně tak si může vybrat pokoje.

Díval jsem se a podle mapy.cz je cesta z Brna 800km z Prahy pak 600km to nám dává tam i zpět 1600 (1200) km. Nejjednodušší a nejrychlejší by byla samozřejmě cesta autem. I tak je to ale asi kolem 10h z Brna kolem 8h z Prahy pokud se neztratíme a pojedeme napřímo což nepředpokládám. Finančně to vyjde líp pokud nás pojede víc, ale i tak bych počítal ve 4 lidech aspoň 1000,- na benzin. Záleží kolik stojí benzin v Německu a jestli pojedeme Škodovkou nebo Hummerem :)

Vlakem jsem se díval že cesta trvá z Brna 11,5 h (v Praze se dá přistoupit a od tam je to 8h 45m) a mohli by jsme tam být v pátek v 12:30. Ale i tak je to s 3 přestupama a cokoliv se může pokazit. Taky si netroufám odhadnout kolik to může stát jelikož se jede EN až do Dresdenu a pak v Německu se musí 2x ICE a jednou osobákem.
Navíc zpátky by jsme museli jet buď dřív (14:30) a nebo pak už rozděleně jelikož do Brna to pak jede přes Vídeň a i tak je to 16-18h. Navíc od 13.11. se v ČR mění jízdní řád, ten by sice neměl poznamenat mezinárodní spoje ale jen regionální ale u ČD člověk nikdy neví.

Pro poslední možnost autobusem jsme ani nenašel žádné spojení a u ceny si taky nejsem jistý.
Takže sečeno podtrženo nejlíp by bylo autem aspoň 4 lidi a domluvit se na tom co nejdřív.

Tak a teď rozpoutáme diskuzi.

Komentáře

Tak vypadá to tak že z Brna by jsme jeli určitě dva, já a Herb. Herb bere auto takže s tím problém nebude. Ale chce to aspon 4 lidi do auta, protože jak to vidím teď tak za benzin to bude takových 4000,- dohromady tam i zpět.
Takže kdo se hlásí?

Pokud už máte auto, tak to je podstatné (doufám, že už je to to Herbovo nové ;o)). Já osobně bych jel, ale s financemi to budu vědět až v průběhu listopadu, takže potom potvrdím či vyvrátím.

Pánové a dámy, pojeďte s námi, odvoz zajištěn, neprohloupíte :-P

Mám teď i další silné pohnutky do Stahlecku jet, tak se už hromadně hlaště :)

Jaké silné pohnutky? Jestli chceš lidi lákat, tak jim musíš něco nabídnout ;-) Tedy, ne že by již zajištěný odvoz byl málo :-) Je to fakt super... jenže... je to daleko... draho... :-/
A hromadně? Máš minibus? ;-)

Minibus nemám, ale skoro :D
Prachy se vždycky někde seženou. A daleko? Tsss ty řídit nebudeš :)

Pro upřesnění dodávám legalitu "sporných karet" jak mi sdělil Wolfgang. (Jedná se o Jaqena a Pyromancer Cache)

jaqen banned completely.
cache banned only for LCG.

Takže finálně to vypadá zatím tak že chci jet Já a Herb z Brna a Fallen z Prahy. Dál je tu možnost že s náma pojede Chroust z prahy pokud překoná lennost a dokáže se uvolnit v pátek z práce. No a nakonec Andre který to vidí tak na 50%. Ostatní se vyjádřili buď negativně nebo vůbec.
Tak jelikož jsou uzávěrky přihlášek do pátku tak bych to chtěl vyřešit co nejdřív nejlépe tak do středy aby jsme měli nějáký čas si zarezervovat pokoj a vše zaplatit (asi převodem z účtu).
Pojedem teda s Herbem autem z Brna a pražáky můžem v klidu nabrat. Ostatní už by to bylo na domluvě.
Jde jen o to že ve 4 pojedem určitě, ve třech nevím. Také je možnost že pokud víte o někdom kdo tam chce jen kvůli CoC nebo WHI tak je můžem popř. vzít aby jsme doplnily místa v autech ale AGoTáři mají přenost.
Můžete teda prosím potvrdit nebo vyvrátit to že jedete a nejlépe mi pak poslat e-mail k lepší domluvě a kam vám pak pošlu info. Já bych to pak s Wolfgangem nějak domluvil a vy by jste to pak museli až zaplatit.
Odjezd v pátek někdy v brzo ráno (4:00?) návrat někdy v neděli pozdě v noci.