Princes Of The Sun expansion

FFG dokázalo promptně zareagovat na kritiku, která se na jejich hlavy snesla po vydání Greyjoy expanze. Nový set, který má vyjít snad někdy v září, bude především obsahovat dvojnásobný počet karet (60 karet ve dvou kopiích, tedy 120 karet) za cenu 25 USD, což je o 5 USD méně než poloviční Greyjoy expanze. Toto snížení bylo umožněno tím, že byla z boxu vyjmuta ozdobná house karta, která se bude za 15 USD prodávat samostatně. To je velmi logické a umožní to změnšit velikost a váhu krabice. Rovněž je celkem příjemným faktem i skutečnost, že když si dva hráči dohromady koupí expanzi 3x a podělí se o náklady, tak budou mít plný "playset" karet za řekněme už konečně lidovou cenu.

Co se týče obsahu expanze, tak byly zatím odhaleny pouze tři karty.

Dorne je zajímavou variantou plošného slevování, které ovšem poněkud kazí dosti vysoká cena a fakt, že v LCG není příliš plošně zastoupených traitů. Ale to nejspíše napraví sama Martellská expanze. Faktem je, že ve Standardu je Dorne už mnohem zajímavější, například v kombinaci s Arryny, Boltony a jinými menšími rody, které mají solidní karetní zastoupení.

 

 

Druhou kartou je reprintovaný Viper z Valyrie. Tento Viper je výbornou variantou s renownem, v řadě případů nekleká do útoku a ve spojení s lokací Lost Oasis nabízí zajímavou synergii, kterou řada Martellských balíků ocení. Jeho dvojí "zakopání" za imunitami věci také soupeři neulehčuje.

 

 

Třetí kartou je z mého hlediska nejzajímavější karta. Aneb jak soupeři udělat z intriky poněkud nepříjemnou noční můru. Vůbec není třeba tuto kartu hrát za vysoké goldy a je prostě fajn čekat, až ji soupeř z vaší ruky sám vytáhne, či se vám podaří do ruky nabrat třeba tyto armády dvě. To se pak z 2-claim plotů může stát na intriku  i zátěž. Velmi zajímavá karta z herního i designérského hlediska a je to také jedna ze 4 armád v AGoTu, která je tricon.

 

Zdá se, že se tedy ve FFG trochu pochlapili a dobře tomu tak.

Komentáře

je naprosto parádní karta, pokud v expanzi bude opravdu 2x bude jen dobře. Protože Intrika challenge je prostě zlo :-))

...rekl Stark.

ale s novou Káťou Stark už mě intrika netrápí, jen ji budu muset obehnat vysokou hradbou. Pokud je zima a mam kartu v shadows, nemůže mě soupeř vyzvat na Intrika challange. Je pravda těch podmínek je dost, ale co víc si může Stark přát. Život na Severu je plný nástrah.