Kings of the Sea - spoilery

Ploty
V této expanzi se dočkáme těchto reprintovaných plotů.

Dvou military battle:

Dvou intrigue gambit:

Dvou power struggle:

A greyjoyské specialitky
Spoiler druhý - "něco málo pro každého"
celý článek od FFG zde

Neunikátní six-houses lokace, která vás za výhru iniciativy odmění kartou - draw efekt pro každého :-) Navíc v lcg poměrně postrádaný kingdom trait.

V greyjoyské expanzi nás čeká pouze sedm plotů. Čekala jsem, že jich bude více - sedm pro Greye plus "něco málo pro každého" navíc, ale... bohužel. Příjemné je alespoň to, že nezanevřeli na Power Struggle, Intrigue Gambit a Military Battle ploty, takže v této expanzi nás čeká reprint R-kového Stay of Execution. V rámci vyváženosti hry se v dočkáme i zbývajících dvou plotů s traity.

LCG Robb král. Armáda za nula. Proč ne. Jen mě neskutečně iritují použitím stejného obrázku na kartu s jiným efektem. Co už, krásný Robb se hledá těžko. Vzhledem k tomu, že Robbova abilita je "klasicky královsky" omezena "jedinečností výskytu", slibují nám i další "korunované hlavy" v této expanzi - takže to vypadá, že se máme na co těšit :-)

A na závěr něco, co v LCG všichni hodně postrádáme, sice ne všeobecně využitelný, ale přesto location hate. Jak vidno, skutečně se snaží umožnit LCG formátu poradit si s ledasčím - a v podstatě v každém rodu se nějaký war crest najde a každý rod, když napne všechny síly, je za určitých podmínek schopen vyhrát military. Věřím, že možnosti, jak se zbavit lokací, budou do budoucna i jiné, tohle je však jedna z cest...
První spoiler Greyjoyské expanze
celý článek od FFG zde

Jak od ní snad očekáváme, měla by starším, trpělivě čekajícím hráčům, umožnit navrátit rodu Greyjoy jejich původní kompetitivnost a novým hráčům představit rod, který v CoreSetu postrádali.

První oznámenou kartou je reprint z časů samotného Westerosu (jeho expanze Flight of Dragons)

Theona jsme tady sice měli nedávno (v Change of Seasons), nicméně co by to bylo za Greyjoy rozšíření, kdyby tam nebyl... Tento je nepřesným reprintem z Ice & Fire, kde se jeho abilita dala použít pouze v marshallingu - jeho nová verze je lépe využitelná (gold utracený ještě před taxací).
Navíc velice levný Lord a Ironborn - co více si přát.

A pokud si nedovedeme představit Greyjoy rozšíření bez Theona, pak ještě méně si ho dovedeme představit bez lodí.
Posilovačka, warship a náběr karet v jednom balení. (posílená verze z časů Sea of Storms)

A zcela novou kartou je eventa.
“What? You couldn't defend that first military challenge? Here, let me kick you while you're down.”

A již dříve avizovaný Balon

...co je mrtvé, nemůže zemřít, ale vstane znovu, tvrdší a silnější...

Komentáře

až někde najdete kolik karet rozšíření obsahuje podle rodů tak určo dejte vědět. Je mi jasné, že tam nejvíce bude Greyjoyů, ale do ostatních rodů tam měly taky přibýt karty teda hlavně Kingové, kteří v LCG podle mě docela chyběli.

uvidíme, jakým způsobem budou uvolňovat informace o tomto rozšíření, u CoreSetu to dělali hezky postupně, těžko říct, co zvolí tady, ale věřím, že před vydáním se ještě nějakých informací dočkáme :-)
K čemu Ti v LCG chybí kingové? Abys nám blokoval ty CCG? ;-) Jasně - takhle jo.. a jo, i v LCG je pár věcí, které s kingama spolupracují a obecně korunovaných hlav teď začíná přibývat (v rámci LCG) - ale myslím, že na to snad ani není třeba téhle expanze, že nějakých se třeba můžeme dočkat i v Králově přístavišti :-)
Rozhodně ale myslím, že se máme na co těšit :-)

Tak a máme tu další karty z tohoto nového rozšíření. Tentokrát ukáyku toho co nebude Greyjoy a na co se těší všichni už dlouho.
Článek zde
Prosím Dany přidej to sem i s fotkama ať to není jen jako komentář, nemůžu to editovat tobě...

Bay of Ice - Tahle lokace za 0 peněz nabízí hned plno věcí, 1. posílení iniciativy pro ty co mají potřebu vybírat pořadí (zvláště se hodí v boji mezi počasím), 2. Kindom trait (huráááá), Univerzální draw (Lannisteři oplakávají svůj monopol) a nakonec není to neutrální lokace (Starkové a jejich Medvědí ostrov jásají), určitě to také není jediná Kingdom lokace v tomto balení

Stay of Execution - Tenhle plot není nějak převratný, ale Baratheoni a Targaryeni ho berou už jen kvůli traitu, ostatním se líbí taková mensí ochrana pro jejich modrou krev, ale už brousí zuby na další ploty s jinými traity

Robb Stark - Velmi zajímavá abilita (Starkové se diví jakto že jejich král nedělá nic co by přímo či nepřímo zabíjelo),ale je to Král (no konečně říkají si hráči LCG), ostatní se můžou taky těšit na další Krále a královny

The price of War - Tak tohle je něco na co všichni čekali, location control, trochu to připomíná Favorable Ground, avšak podmínkou tentokráte není MB plot, ale WAR charakter, což není taky úplně jednoduché pro všechny rody, ale aspon se musí každý trochu snažit a není to jak kdysi Put to the Torch

ha, tak je to o postupném uvolňování informací :-) to je moc fajn :-)
rozhodně přidám a článek rozšířím, nicméně to udělám až po víkendu, tento týden absolutně nestíhám :-/

Tak jak je tomu zvykem tak ve Špaňalsku už rozšíření vyšlo a mám nějáké smíšené zprávy:
1. This is not a stand-alone game; an A Game of Thrones: The Card Game Core Set is required to play. (mluví samo za sebe)
2. In - house greyjoy lokace jsou jen po jedné: - 1x House +1 Gold reprint (Gate House for Greyjoy), 1x House Fiefdom (Iron Island Fiefdom for Greyjoy), 1x House Unique Chamber (Aeron's Chamber for Greyjoy), 1x House -2 character reducer (Bloody Keep for Greyjoy), 1x Dual-House Sea (Sunset Sea for Greyjoy). K tomu jsou v balíku ale nějáké Kingdom lokace.
3. všechny karty jsou po jedné

SPOILERY:
Bude reprintovaný tento GJ plot: odkaz zde
A i tento PS plot: odkaz zde
Euron bude reprintovaný tento: odkaz zde, ale bude mít obrázek tento
Dále uvidíme tohoto uber-savera: odkaz zde
A nakonec přidávám spoiler na úplně nový char:

Dagmar Cleftjaw
3cost
3STR,MIL,POW
Deadly
Each warship you control counts +2 STR for dominence

Až budou i nějáké další spoilery tak udělám kompletní přehled karet jako s CP, zatím ale nic moc nevím.