"Jedovaté" zajímavosti

Inspirováno turnajem Krále na Severu...

Zároveň je to taky pokusem alespoň trochu tady rozproudit diskusi a zjistit, jestli si myslíte, že tahle nově založená témata k něčemu jsou...


  • Abyste mohli poprvé spustit klekací response Castellan of the Rock, stačí, že hrajete jeho, bere se to prostě jako "comes into play". Jedná se o tzv. self-triggered response.

  • Duplikát je jediná věc, která může charakter zachránit před vrácením do ruky - ostatní savy fungují jen na discard či kill.
    Na druhou stranu je duplikát za určitých situací poměrně subtilní záležitost, jelikož se dá zrušit například starým dobrým Viper's Bitem, jelikož se jedná o response efekt. Druhou možností je vzácný, ale i v našich podmínkách hraný Put to the Question (samozřejmě pokud se nejedná o neutrální char.)

  • Venom in the Cup a ostatní "claim replacement" efekty se neohlížejí na žádné "immune to triggered effects" (ani jiné imunity). O triggered effect v tomto konkrétním případě jde pouze při hraní na první char, kterému u Venomu přidáváme sílu, v této fázi to lze pochopitelně zrušit jako každou jinou eventu.
    Již s řešením výsledku challenge se však dostáváme do "framework action". Nahrazení claimu nelze nijak zrušit, imunity neplatí, v podstatě se to stává claimem, jedinou záchranou by byla imunita proti claimu. (a dokonce i ta existuje! ;-))
    čili, kdyby char měl na sobě Marked for Ransom znamenalo by to, že pomocí Venomu ho sejmu jedině přes intriku, je to tak, Andre? ;-)


Fórum:

je fajn že se alespoň někdo snaží udržet fórum při chodu, k tomu co říkáš tak máš pravdu, Venom a jiné claim replacementy ovlivňují claim a ne cílený charakter takže aby charakter nemohl umřít na Venom tak by musel být imunní na claim, to ale většinou není, jedinou slabou imunitou je Marked jak si poukázala ale ten funguje jen na Military claim, tudíž pokud projdu přes Venom na intriku jak je stejně asi nejčastějíší jeho použití tak mu to nepomůže, další možností je projít přes Venom na power challenge, kdyby byl character tricon aby splnil dané restrikce (mil a int ikony)
jinak link na Marked mi nějak nefunguje...

díky za reakci :-)
ha, tricon mě nenapadl, protože martellové jich chudáci moc nemají ;-)
hmm, netuším proč Ti nejede link :-/ zkoušela jsem ho a v pohodě...

link mi už jede, nevím proč to včera nefungovalo, asi nějákéj skřítek rušil moji Wi-Fi :)

možná údržba serveru nebo tak něco... přece jen, je to freehosting... nemůžeme čekat zázraky... (ne všechny obrázky linkuju z tzumainnu), hlavně že už to jede :-)